Bondscoach Gorré roept Leeuwin op voor Surinaamse elftal
ALKMAAR (ANP) - Ramon Leeuwin maakt deel uit van de voetbalselectie van het Surinaamse elftal voor de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden. Het is voor het eerst dat de 33-jarige verdediger van AZ door bondscoach Dean Gorré is opgeroepen.
Suriname speelt 24 maart een thuiswedstrijd tegen de Kaaimaneilanden. Drie dagen later volgt het uitduel met Aruba.
Door de introductie van een zogenoemd sportpaspoort door de Surinaamse regering werd het eind 2019 mogelijk Nederlandse voetballers van Surinaamse afkomst te selecteren voor het Surinaamse elftal. Onder anderen Ryan Donk, Kelvin Leerdam, Florian Jozefzoon, Diego Biseswar en Sheraldo Becker werden door Gorré al verwelkomd.
Suriname neemt het in de eerste ronde van de WK-kwalificatie behalve tegen de Kaaimaneilanden en Aruba ook op tegen Canada en Bermuda.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
20 uur geleden