Bondscoach Foda: historische en verdiende zege Oostenrijk
BOEKAREST (ANP) - Bondscoach Franco Foda van Oostenrijk feliciteerde zijn spelers uitgebreid met de overwinning in Boekarest tegen Noord-Macedonië (3-1). "Zij hebben geschiedenis geschreven", sprak hij euforisch. Foda doelde op het feit dat Oostenrijk nooit eerder een wedstrijd op een eindtoernooi om de Europese titel wist te winnen.
De bondscoach van Oostenrijk, donderdag tegenstander van Oranje in Amsterdam, vond de zege verdiend. Pas in de slotfase nam zijn ploeg dankzij treffers van de twee invallers Michael Gregoritsch en Marko Arnautovic afstand van de EK-debutant. "Zij gaven het team nieuwe impulsen", oordeelde Foda. "Onze wissels hebben het verschil gemaakt."
Foda was tevreden over het optreden van zijn formatie. "We hebben hard gewerkt, speelden agressief en kwamen terecht op voorsprong. Daarna incasseerden we echter snel de gelijkmaker door concentratieverlies. Na de rust speelden we de bal sneller voorwaarts. Er zat ook veel meer beweging in de ploeg. Mede daardoor en dankzij onze invallers hebben we gewonnen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
15 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden