Bondscoach Foda: historische en verdiende zege Oostenrijk
BOEKAREST (ANP) - Bondscoach Franco Foda van Oostenrijk feliciteerde zijn spelers uitgebreid met de overwinning in Boekarest tegen Noord-Macedonië (3-1). "Zij hebben geschiedenis geschreven", sprak hij euforisch. Foda doelde op het feit dat Oostenrijk nooit eerder een wedstrijd op een eindtoernooi om de Europese titel wist te winnen.
De bondscoach van Oostenrijk, donderdag tegenstander van Oranje in Amsterdam, vond de zege verdiend. Pas in de slotfase nam zijn ploeg dankzij treffers van de twee invallers Michael Gregoritsch en Marko Arnautovic afstand van de EK-debutant. "Zij gaven het team nieuwe impulsen", oordeelde Foda. "Onze wissels hebben het verschil gemaakt."
Foda was tevreden over het optreden van zijn formatie. "We hebben hard gewerkt, speelden agressief en kwamen terecht op voorsprong. Daarna incasseerden we echter snel de gelijkmaker door concentratieverlies. Na de rust speelden we de bal sneller voorwaarts. Er zat ook veel meer beweging in de ploeg. Mede daardoor en dankzij onze invallers hebben we gewonnen."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
44 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden