Bondscoach Foda: historische en verdiende zege Oostenrijk
BOEKAREST (ANP) - Bondscoach Franco Foda van Oostenrijk feliciteerde zijn spelers uitgebreid met de overwinning in Boekarest tegen Noord-Macedonië (3-1). "Zij hebben geschiedenis geschreven", sprak hij euforisch. Foda doelde op het feit dat Oostenrijk nooit eerder een wedstrijd op een eindtoernooi om de Europese titel wist te winnen.
De bondscoach van Oostenrijk, donderdag tegenstander van Oranje in Amsterdam, vond de zege verdiend. Pas in de slotfase nam zijn ploeg dankzij treffers van de twee invallers Michael Gregoritsch en Marko Arnautovic afstand van de EK-debutant. "Zij gaven het team nieuwe impulsen", oordeelde Foda. "Onze wissels hebben het verschil gemaakt."
Foda was tevreden over het optreden van zijn formatie. "We hebben hard gewerkt, speelden agressief en kwamen terecht op voorsprong. Daarna incasseerden we echter snel de gelijkmaker door concentratieverlies. Na de rust speelden we de bal sneller voorwaarts. Er zat ook veel meer beweging in de ploeg. Mede daardoor en dankzij onze invallers hebben we gewonnen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
3 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
11 uur geleden