Bondscoach Ehrens wil meteen af van nieuwe formule voor Tokio
WEERT (ANP) - Bij de Olympische Spelen van Tokio wordt bij de springruiters voor het eerst de individuele wedstrijd voorafgaand aan de landenwedstrijd verreden. Bondscoach Rob Ehrens zegt nu al zo snel mogelijk af te willen van de nieuwe formule. "Dit druist tegen al mijn principes in. Als coach ga ik in eerste instantie voor het land naar Tokio."
De oud-topruiter vreest dat dit in het geding komt. "Wie garandeert mij dat combinaties die het individueel heel goed hebben gedaan de landenwedstrijd nu niet laten schieten. Dat was voorheen niet mogelijk. Ik weet zeker dat onze ruiters dat niet zullen doen, maar de mogelijkheid is er wel. Ik vrees dat dit de status van de landenwedstrijd niet ten goede komt."
De nieuwe formule wordt ook alleen maar bij Olympische Spelen toegepast. Ehrens: "Het komt vooral van het IOC af. Men wilde dat alles transparanter werd. Maar op de normale manier was het spannend genoeg. Ik begrijp dit niet. Ik hoop dat men straks bij de evaluatie inziet dat dit niet de goede weg is en dat het over drie jaar in Parijs weer op de normale manier gaat."
Ehrens mag vier combinaties meenemen naar Tokio. In de individuele wedstrijd en de landenwedstrijd mogen er echter steeds maar drie starten. In beginsel mag er na de individuele wedstrijd wel een combinatie worden vervangen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden