Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Ehrens wil meteen af van nieuwe formule voor Tokio

Bondscoach Ehrens wil meteen af van nieuwe formule voor Tokio

WEERT (ANP) - Bij de Olympische Spelen van Tokio wordt bij de springruiters voor het eerst de individuele wedstrijd voorafgaand aan de landenwedstrijd verreden. Bondscoach Rob Ehrens zegt nu al zo snel mogelijk af te willen van de nieuwe formule. "Dit druist tegen al mijn principes in. Als coach ga ik in eerste instantie voor het land naar Tokio."

De oud-topruiter vreest dat dit in het geding komt. "Wie garandeert mij dat combinaties die het individueel heel goed hebben gedaan de landenwedstrijd nu niet laten schieten. Dat was voorheen niet mogelijk. Ik weet zeker dat onze ruiters dat niet zullen doen, maar de mogelijkheid is er wel. Ik vrees dat dit de status van de landenwedstrijd niet ten goede komt."

De nieuwe formule wordt ook alleen maar bij Olympische Spelen toegepast. Ehrens: "Het komt vooral van het IOC af. Men wilde dat alles transparanter werd. Maar op de normale manier was het spannend genoeg. Ik begrijp dit niet. Ik hoop dat men straks bij de evaluatie inziet dat dit niet de goede weg is en dat het over drie jaar in Parijs weer op de normale manier gaat."

Ehrens mag vier combinaties meenemen naar Tokio. In de individuele wedstrijd en de landenwedstrijd mogen er echter steeds maar drie starten. In beginsel mag er na de individuele wedstrijd wel een combinatie worden vervangen.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

3 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

5 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

7 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

8 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

9 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

10 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

22 uur geleden