Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Ehrens wil meteen af van nieuwe formule voor Tokio

Bondscoach Ehrens wil meteen af van nieuwe formule voor Tokio

WEERT (ANP) - Bij de Olympische Spelen van Tokio wordt bij de springruiters voor het eerst de individuele wedstrijd voorafgaand aan de landenwedstrijd verreden. Bondscoach Rob Ehrens zegt nu al zo snel mogelijk af te willen van de nieuwe formule. "Dit druist tegen al mijn principes in. Als coach ga ik in eerste instantie voor het land naar Tokio."

De oud-topruiter vreest dat dit in het geding komt. "Wie garandeert mij dat combinaties die het individueel heel goed hebben gedaan de landenwedstrijd nu niet laten schieten. Dat was voorheen niet mogelijk. Ik weet zeker dat onze ruiters dat niet zullen doen, maar de mogelijkheid is er wel. Ik vrees dat dit de status van de landenwedstrijd niet ten goede komt."

De nieuwe formule wordt ook alleen maar bij Olympische Spelen toegepast. Ehrens: "Het komt vooral van het IOC af. Men wilde dat alles transparanter werd. Maar op de normale manier was het spannend genoeg. Ik begrijp dit niet. Ik hoop dat men straks bij de evaluatie inziet dat dit niet de goede weg is en dat het over drie jaar in Parijs weer op de normale manier gaat."

Ehrens mag vier combinaties meenemen naar Tokio. In de individuele wedstrijd en de landenwedstrijd mogen er echter steeds maar drie starten. In beginsel mag er na de individuele wedstrijd wel een combinatie worden vervangen.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

6 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

7 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

8 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

9 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

9 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

10 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

11 uur geleden