Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland wil dat zijn spelers de druk die erbij komt als gastheer van het EK op een positieve manier gebruiken. Duitsland opent het EK vrijdagavond in München om 21.00 uur met de eerste groepswedstrijd tegen Schotland.
Nagelsmann zei tijdens de persconferentie voorafgaand aan die wedstrijd dat hij zijn spelers heeft opgedragen onder toeziend oog van alle thuisfans die druk te omarmen. "Ik denk dat het normaal is dat je een beetje druk voelt voorafgaand aan een toernooi en voor belangrijke wedstrijden zoals deze", zei de bondscoach. "Voor mij voelt het, als ik met mijn spelers spreek, dat die druk een privilege is."
Duitsland begint aan het EK met een matige reeks op de afgelopen eindtoernooien op zak. Op de WK's van 2018 en 2022 werd het land in de groepsfase uitgeschakeld en op het vorige EK verloren de Duitsers in de achtste finales van Engeland. De bondscoach gaf dan ook toe "een beetje zenuwachtig" te zijn.
Genieten
Nagelsmann stuurt zijn spelers het veld op met de boodschap dat ze ervan moeten genieten. "Dat is heel belangrijk. Onze spelers zijn allemaal begonnen toen ze jong waren. Ze houden van voetbal. Als je het op die manier doet, doe je het goed. We komen er wel uit met die druk en we komen er wel uit met Schotland."
Met het toernooi in eigen land speelt Duitsland een thuiswedstrijd, al is München ook overspoeld door tienduizenden Schotse supporters. Nagelsmann heeft zijn spelers gewaarschuwd de Schotten niet te onderschatten. "Ze hebben 'flair' en zijn fysiek sterk. Het is misschien geen elftal vol supersterren, maar dat maakt ze gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
21 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden