Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen

Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland wil dat zijn spelers de druk die erbij komt als gastheer van het EK op een positieve manier gebruiken. Duitsland opent het EK vrijdagavond in München om 21.00 uur met de eerste groepswedstrijd tegen Schotland.

Nagelsmann zei tijdens de persconferentie voorafgaand aan die wedstrijd dat hij zijn spelers heeft opgedragen onder toeziend oog van alle thuisfans die druk te omarmen. "Ik denk dat het normaal is dat je een beetje druk voelt voorafgaand aan een toernooi en voor belangrijke wedstrijden zoals deze", zei de bondscoach. "Voor mij voelt het, als ik met mijn spelers spreek, dat die druk een privilege is."

Duitsland begint aan het EK met een matige reeks op de afgelopen eindtoernooien op zak. Op de WK's van 2018 en 2022 werd het land in de groepsfase uitgeschakeld en op het vorige EK verloren de Duitsers in de achtste finales van Engeland. De bondscoach gaf dan ook toe "een beetje zenuwachtig" te zijn.

Genieten

Nagelsmann stuurt zijn spelers het veld op met de boodschap dat ze ervan moeten genieten. "Dat is heel belangrijk. Onze spelers zijn allemaal begonnen toen ze jong waren. Ze houden van voetbal. Als je het op die manier doet, doe je het goed. We komen er wel uit met die druk en we komen er wel uit met Schotland."

Met het toernooi in eigen land speelt Duitsland een thuiswedstrijd, al is München ook overspoeld door tienduizenden Schotse supporters. Nagelsmann heeft zijn spelers gewaarschuwd de Schotten niet te onderschatten. "Ze hebben 'flair' en zijn fysiek sterk. Het is misschien geen elftal vol supersterren, maar dat maakt ze gevaarlijk."

Meer uit Voetbal

Kampioen PSV tegen Sparta met Flamingo, Fernandez en Pepi

ROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.

19 minuten geleden
Borussia Dortmund in eigen huis onderuit tegen Bayer Leverkusen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.

22 minuten geleden
Alcaraz verslaat Vacherot en treft Sinner in finale Monaco

MONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.

31 minuten geleden
Gorré stopt als technisch directeur voetbalbond Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.

40 minuten geleden
Trainer Correia kan overstap naar FC Utrecht nog niet bevestigen

UTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.

41 minuten geleden
Koploper Arsenal lijdt pijnlijke nederlaag tegen Bournemouth

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.

2 uur geleden
Neymar moet komende maanden laten zien dat hij klaar is voor WK

PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.

2 uur geleden