Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen

Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland wil dat zijn spelers de druk die erbij komt als gastheer van het EK op een positieve manier gebruiken. Duitsland opent het EK vrijdagavond in München om 21.00 uur met de eerste groepswedstrijd tegen Schotland.

Nagelsmann zei tijdens de persconferentie voorafgaand aan die wedstrijd dat hij zijn spelers heeft opgedragen onder toeziend oog van alle thuisfans die druk te omarmen. "Ik denk dat het normaal is dat je een beetje druk voelt voorafgaand aan een toernooi en voor belangrijke wedstrijden zoals deze", zei de bondscoach. "Voor mij voelt het, als ik met mijn spelers spreek, dat die druk een privilege is."

Duitsland begint aan het EK met een matige reeks op de afgelopen eindtoernooien op zak. Op de WK's van 2018 en 2022 werd het land in de groepsfase uitgeschakeld en op het vorige EK verloren de Duitsers in de achtste finales van Engeland. De bondscoach gaf dan ook toe "een beetje zenuwachtig" te zijn.

Genieten

Nagelsmann stuurt zijn spelers het veld op met de boodschap dat ze ervan moeten genieten. "Dat is heel belangrijk. Onze spelers zijn allemaal begonnen toen ze jong waren. Ze houden van voetbal. Als je het op die manier doet, doe je het goed. We komen er wel uit met die druk en we komen er wel uit met Schotland."

Met het toernooi in eigen land speelt Duitsland een thuiswedstrijd, al is München ook overspoeld door tienduizenden Schotse supporters. Nagelsmann heeft zijn spelers gewaarschuwd de Schotten niet te onderschatten. "Ze hebben 'flair' en zijn fysiek sterk. Het is misschien geen elftal vol supersterren, maar dat maakt ze gevaarlijk."

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

5 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

15 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

15 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

15 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

17 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

18 uur geleden