Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland wil dat zijn spelers de druk die erbij komt als gastheer van het EK op een positieve manier gebruiken. Duitsland opent het EK vrijdagavond in München om 21.00 uur met de eerste groepswedstrijd tegen Schotland.
Nagelsmann zei tijdens de persconferentie voorafgaand aan die wedstrijd dat hij zijn spelers heeft opgedragen onder toeziend oog van alle thuisfans die druk te omarmen. "Ik denk dat het normaal is dat je een beetje druk voelt voorafgaand aan een toernooi en voor belangrijke wedstrijden zoals deze", zei de bondscoach. "Voor mij voelt het, als ik met mijn spelers spreek, dat die druk een privilege is."
Duitsland begint aan het EK met een matige reeks op de afgelopen eindtoernooien op zak. Op de WK's van 2018 en 2022 werd het land in de groepsfase uitgeschakeld en op het vorige EK verloren de Duitsers in de achtste finales van Engeland. De bondscoach gaf dan ook toe "een beetje zenuwachtig" te zijn.
Genieten
Nagelsmann stuurt zijn spelers het veld op met de boodschap dat ze ervan moeten genieten. "Dat is heel belangrijk. Onze spelers zijn allemaal begonnen toen ze jong waren. Ze houden van voetbal. Als je het op die manier doet, doe je het goed. We komen er wel uit met die druk en we komen er wel uit met Schotland."
Met het toernooi in eigen land speelt Duitsland een thuiswedstrijd, al is München ook overspoeld door tienduizenden Schotse supporters. Nagelsmann heeft zijn spelers gewaarschuwd de Schotten niet te onderschatten. "Ze hebben 'flair' en zijn fysiek sterk. Het is misschien geen elftal vol supersterren, maar dat maakt ze gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
18 uur geleden