Bondscoach Duitsland wil dat zijn spelers de druk omarmen
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bondscoach Julian Nagelsmann van Duitsland wil dat zijn spelers de druk die erbij komt als gastheer van het EK op een positieve manier gebruiken. Duitsland opent het EK vrijdagavond in München om 21.00 uur met de eerste groepswedstrijd tegen Schotland.
Nagelsmann zei tijdens de persconferentie voorafgaand aan die wedstrijd dat hij zijn spelers heeft opgedragen onder toeziend oog van alle thuisfans die druk te omarmen. "Ik denk dat het normaal is dat je een beetje druk voelt voorafgaand aan een toernooi en voor belangrijke wedstrijden zoals deze", zei de bondscoach. "Voor mij voelt het, als ik met mijn spelers spreek, dat die druk een privilege is."
Duitsland begint aan het EK met een matige reeks op de afgelopen eindtoernooien op zak. Op de WK's van 2018 en 2022 werd het land in de groepsfase uitgeschakeld en op het vorige EK verloren de Duitsers in de achtste finales van Engeland. De bondscoach gaf dan ook toe "een beetje zenuwachtig" te zijn.
Genieten
Nagelsmann stuurt zijn spelers het veld op met de boodschap dat ze ervan moeten genieten. "Dat is heel belangrijk. Onze spelers zijn allemaal begonnen toen ze jong waren. Ze houden van voetbal. Als je het op die manier doet, doe je het goed. We komen er wel uit met die druk en we komen er wel uit met Schotland."
Met het toernooi in eigen land speelt Duitsland een thuiswedstrijd, al is München ook overspoeld door tienduizenden Schotse supporters. Nagelsmann heeft zijn spelers gewaarschuwd de Schotten niet te onderschatten. "Ze hebben 'flair' en zijn fysiek sterk. Het is misschien geen elftal vol supersterren, maar dat maakt ze gevaarlijk."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
4 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
9 uur geleden