Bondscoach Deschamps zegt dat Mbappé neusoperatie moet ondergaan
PADERBORN (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft in het trainingskamp van de nationale ploeg gezegd dat Kylian Mbappé in ieder geval na het EK voetbal een neusoperatie zal moeten ondergaan. De steraanvaller brak zijn neus maandag in het duel met Oostenrijk en viel vlak voor tijd uit.
"Woensdag worden er meer tests gedaan om te zien hoe het zich ontwikkelt. De schok was natuurlijk aanzienlijk. De medische staf heeft gedaan wat ze moesten doen om de schade zo veel mogelijk te beperken", zei Deschamps in een videoboodschap op de sociale kanalen.
"Na de tests zal hij natuurlijk geopereerd moeten worden, ook al hoeft dat niet meteen. Hij voelde zich vanochtend al iets beter, dus we zullen zien. We zullen hem elke dag goed in de gaten houden."
Deschamps liet niets los over de inzetbaarheid van Mbappé in de tweede groepswedstrijd tegen het Nederlands elftal. Dat duel wordt vrijdag in Leipzig gespeeld. Volgens de Franse voetbalbond volgt woensdag een update over zijn toestand. Eerder op de dag maakten Franse media al wel melding van het ontbreken van Mbappé tegen Oranje. Hem zou een masker worden aangemeten en hij heeft tijd nodig om te wennen.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
4 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
7 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
11 uur geleden