Bondscoach denkt na over toekomst bij 'zwakste gastland' Qatar
DOHA (ANP) - Het is onduidelijk of Félix Sánchez aanblijft als bondscoach van het nationale voetbalteam van Qatar. "Mijn toekomst is ongewis. Ik moet reflecteren en nadenken", zei de 46-jarige Spanjaard na de nederlaag tegen Nederland op het WK (0-2). Qatar verlaat het toernooi in eigen land nadat het alle groepswedstrijden verloor.
Sánchez is al meer dan 16 jaar werkzaam in Qatar. Sinds 2017 is hij bondscoach. "Ik heb nog niet met de bond gesproken over wat er nu gebeurt, maar ik maak me geen zorgen. De toekomst van het voetbal in Qatar is niet meer van mij afhankelijk. Het goede aan het nationale team van Qatar is dat er een langetermijnplan is", aldus Sánchez.
Qatar boog op het WK achtereenvolgens voor Ecuador (0-2), Senegal (1-3) en Oranje. Het land gaat de geschiedenis in als zwakste gastland ooit op een WK. "Ik begrijp die kritische geluiden niet. Voor een land met slechts 6000 voetballers met een licentie was dit een verwacht scenario. We speelden twee goede wedstrijden, tegen Senegal en Nederland. In onze eerste wedstrijd waren we niet op ons gebruikelijke niveau. We zijn heel realistisch in wat we kunnen bereiken."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
20 uur geleden