Bondscoach Delmee wil mondige hockeyers met de juiste 'drive'
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee heeft in zijn eerste 29 dagen als bondscoach van de Nederlandse hockeyers vooral gepraat. "Ik kende de meeste spelers wel, maar ook niet echt goed. Ik heb de tijd vooral besteed aan een intensieve kennismaking", zei de 48-jarige Brabander, die zelf 401 keer voor Oranje speelde en twee keer olympisch goud won. "Ik begin met een totaal andere groep en maak een frisse start."
Hij is negen oudgedienden kwijt. Vier internationals gaven na de Spelen van Tokio aan te stoppen bij Oranje, vijf ervaren hockeyers willen nadenken over hun toekomst en zijn zeker de komende maanden niet beschikbaar. "Negen spelers, dat zorgt voor een groot gat, maar het geeft mij de kans een nieuwe ploeg op te bouwen met spelers van wie ik denk dat ze de juiste mentaliteit en drive hebben."
Delmee verwacht namelijk wel wat van de spelers die hij goed genoeg vindt. "Zij moeten er blijk van geven er volledig voor te willen gaan. Er is geen ruimte meer voor vrijblijvendheid en ik heb ook graag spelers met een eigen mening. Ik heb liever dat ze zeggen wat ze ervan vinden, want ik wil juist discussie. Naar mijn idee gaan we er dan als team op vooruit."
Missie
De opvolger van Max Caldas heeft een helder oordeel over de ploeg die deze zomer als Europees kampioen naar Tokio afreisde, maar daar teleurstellend presteerde en strandde in de kwartfinales. "Ik zag een ploeg die heel goed kan hockeyen, maar ook door de ondergrens kan gaan. Hoge pieken en diepe dalen, zeg maar. Er zijn echt wel resultaten geboekt de afgelopen jaren, maar Nederland is het hockeybolwerk van de wereld en dan behoor je te winnen."
De missie van Delmee voor de komende jaren is duidelijk. Hij wil dat de mannen van Oranje weer de besten zijn op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs en op de WK van 2023 in India. "Maar ik weet dat de verschillen klein zijn in het mannenhockey. De concurrentie is groot en het komt aan op details. Het gaat om oog voor details en ik zal daar steeds op hameren."
Delmee heeft 22 spelers opgeroepen voor zijn eerste trainingsperiode, waarin het team toewerkt naar twee thuisduels met olympisch kampioen België eind november. Daar zitten veel nieuwe, jonge gezichten bij. "Ik wil een stabiele groep, een ploeg met balans. Het team heeft natuurlijk snelle en behendige jongens nodig, maar ik heb ook verdedigers nodig die goed hun taak kunnen uitvoeren en spitsen die ballen kunnen afpakken. In Nederland is de gedachte al gauw dat je in Oranje komt als je zes man kunt uitspelen, maar als je internationaal wilt meedoen heb je ook andere vaardigheden nodig. Duels winnen bijvoorbeeld."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden