Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Delmee wil mondige hockeyers met de juiste 'drive'

Bondscoach Delmee wil mondige hockeyers met de juiste 'drive'

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee heeft in zijn eerste 29 dagen als bondscoach van de Nederlandse hockeyers vooral gepraat. "Ik kende de meeste spelers wel, maar ook niet echt goed. Ik heb de tijd vooral besteed aan een intensieve kennismaking", zei de 48-jarige Brabander, die zelf 401 keer voor Oranje speelde en twee keer olympisch goud won. "Ik begin met een totaal andere groep en maak een frisse start."

Hij is negen oudgedienden kwijt. Vier internationals gaven na de Spelen van Tokio aan te stoppen bij Oranje, vijf ervaren hockeyers willen nadenken over hun toekomst en zijn zeker de komende maanden niet beschikbaar. "Negen spelers, dat zorgt voor een groot gat, maar het geeft mij de kans een nieuwe ploeg op te bouwen met spelers van wie ik denk dat ze de juiste mentaliteit en drive hebben."

Delmee verwacht namelijk wel wat van de spelers die hij goed genoeg vindt. "Zij moeten er blijk van geven er volledig voor te willen gaan. Er is geen ruimte meer voor vrijblijvendheid en ik heb ook graag spelers met een eigen mening. Ik heb liever dat ze zeggen wat ze ervan vinden, want ik wil juist discussie. Naar mijn idee gaan we er dan als team op vooruit."

Missie

De opvolger van Max Caldas heeft een helder oordeel over de ploeg die deze zomer als Europees kampioen naar Tokio afreisde, maar daar teleurstellend presteerde en strandde in de kwartfinales. "Ik zag een ploeg die heel goed kan hockeyen, maar ook door de ondergrens kan gaan. Hoge pieken en diepe dalen, zeg maar. Er zijn echt wel resultaten geboekt de afgelopen jaren, maar Nederland is het hockeybolwerk van de wereld en dan behoor je te winnen."

De missie van Delmee voor de komende jaren is duidelijk. Hij wil dat de mannen van Oranje weer de besten zijn op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs en op de WK van 2023 in India. "Maar ik weet dat de verschillen klein zijn in het mannenhockey. De concurrentie is groot en het komt aan op details. Het gaat om oog voor details en ik zal daar steeds op hameren."

Delmee heeft 22 spelers opgeroepen voor zijn eerste trainingsperiode, waarin het team toewerkt naar twee thuisduels met olympisch kampioen België eind november. Daar zitten veel nieuwe, jonge gezichten bij. "Ik wil een stabiele groep, een ploeg met balans. Het team heeft natuurlijk snelle en behendige jongens nodig, maar ik heb ook verdedigers nodig die goed hun taak kunnen uitvoeren en spitsen die ballen kunnen afpakken. In Nederland is de gedachte al gauw dat je in Oranje komt als je zes man kunt uitspelen, maar als je internationaal wilt meedoen heb je ook andere vaardigheden nodig. Duels winnen bijvoorbeeld."

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

5 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

8 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

11 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

21 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

1 dag geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden