Bondscoach Delmee wil mondige hockeyers met de juiste 'drive'
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee heeft in zijn eerste 29 dagen als bondscoach van de Nederlandse hockeyers vooral gepraat. "Ik kende de meeste spelers wel, maar ook niet echt goed. Ik heb de tijd vooral besteed aan een intensieve kennismaking", zei de 48-jarige Brabander, die zelf 401 keer voor Oranje speelde en twee keer olympisch goud won. "Ik begin met een totaal andere groep en maak een frisse start."
Hij is negen oudgedienden kwijt. Vier internationals gaven na de Spelen van Tokio aan te stoppen bij Oranje, vijf ervaren hockeyers willen nadenken over hun toekomst en zijn zeker de komende maanden niet beschikbaar. "Negen spelers, dat zorgt voor een groot gat, maar het geeft mij de kans een nieuwe ploeg op te bouwen met spelers van wie ik denk dat ze de juiste mentaliteit en drive hebben."
Delmee verwacht namelijk wel wat van de spelers die hij goed genoeg vindt. "Zij moeten er blijk van geven er volledig voor te willen gaan. Er is geen ruimte meer voor vrijblijvendheid en ik heb ook graag spelers met een eigen mening. Ik heb liever dat ze zeggen wat ze ervan vinden, want ik wil juist discussie. Naar mijn idee gaan we er dan als team op vooruit."
Missie
De opvolger van Max Caldas heeft een helder oordeel over de ploeg die deze zomer als Europees kampioen naar Tokio afreisde, maar daar teleurstellend presteerde en strandde in de kwartfinales. "Ik zag een ploeg die heel goed kan hockeyen, maar ook door de ondergrens kan gaan. Hoge pieken en diepe dalen, zeg maar. Er zijn echt wel resultaten geboekt de afgelopen jaren, maar Nederland is het hockeybolwerk van de wereld en dan behoor je te winnen."
De missie van Delmee voor de komende jaren is duidelijk. Hij wil dat de mannen van Oranje weer de besten zijn op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs en op de WK van 2023 in India. "Maar ik weet dat de verschillen klein zijn in het mannenhockey. De concurrentie is groot en het komt aan op details. Het gaat om oog voor details en ik zal daar steeds op hameren."
Delmee heeft 22 spelers opgeroepen voor zijn eerste trainingsperiode, waarin het team toewerkt naar twee thuisduels met olympisch kampioen België eind november. Daar zitten veel nieuwe, jonge gezichten bij. "Ik wil een stabiele groep, een ploeg met balans. Het team heeft natuurlijk snelle en behendige jongens nodig, maar ik heb ook verdedigers nodig die goed hun taak kunnen uitvoeren en spitsen die ballen kunnen afpakken. In Nederland is de gedachte al gauw dat je in Oranje komt als je zes man kunt uitspelen, maar als je internationaal wilt meedoen heb je ook andere vaardigheden nodig. Duels winnen bijvoorbeeld."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden