Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Delmée laat Meijer en Visser allebei keepen op EK

Bondscoach Delmée laat Meijer en Visser allebei keepen op EK

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée kiest er op het Europees kampioenschap van volgende maand in Mönchengladbach voor zowel Derk Meijer als Maurits Visser te laten keepen. Dat zegt hij in een persbericht van hockeybond KNHB.

Na het goud van vorig jaar op de Olympische Spelen in Parijs beëindigde eerste doelman Pirmin Blaak zijn interlandloopbaan. "De verschillen tussen Meijer en Visser zijn minimaal, nu een voorkeur uitspreken kan en wil ik niet. We hebben twee sterke keepers die allebei op een titeltoernooi kunnen laten zien wat ze waard zijn. Dat geeft waardevolle informatie voor ons in aanloop naar het WK volgend jaar in eigen land. Dan zal er wel een definitieve voorkeur uitgesproken worden", aldus Delmée, die zijn trainingsgroep van 25 spelers voor het EK heeft teruggebracht naar achttien man.

Van de zeven afvallers blijven Hidde Brink, Luke Dommershuijzen, Pepijn van der Heijden, Guus Jansen en Lucas Veen nog wel meetrainen. Dat geldt niet voor David Huussen en Jonas de Geus. Delmée: "Met de start van het EK over een kleine drie weken kan er nog van alles gebeuren. In geval van blessures moeten we direct kunnen schakelen en moeten spelers klaar zijn om in te schuiven. Huussen en De Geus hebben door blessures lange tijd geen deel uitgemaakt van de trainingsgroep. De afgelopen weken hebben zij wel weer meegetraind, maar dit is te kort geweest om zich in de selectie te spelen."

Het EK is van 8 tot en met 17 augustus. Nederland verdedigt in Duitsland de in 2023 gewonnen titel.

Meer uit Sport

Britse wielrenner Hayter wint proloog Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.

17 uur geleden
Duizenden demonstranten in Italië verwacht voor duel met Israël

UDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.

21 uur geleden
Uitspraak CAS: Israël blijft uitgesloten van WK turnen Jakarta

LAUSANNE (ANP/AFP) - De Israëlische turners blijven uitgesloten van deelname aan het WK turnen in Indonesië. Dat blijkt dinsdag uit de uitspraak van het internationaal hof van sportarbitrage CAS, die het verzoek van de Israëlische federatie om "deelname te garanderen" heeft afgewezen.

1 dag geleden
Wiebes in actie op drie onderdelen bij WK baanwielrennen in Chili

APELDOORN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes sluit haar seizoen volgende week af met drie optredens tijdens de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili. Dat blijkt uit de selectie die wielerbond KNWU dinsdag presenteerde.

1 dag geleden
CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

1 dag geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

1 dag geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

2 dagen geleden