Bondscoach De Wit stopt bij Japanse schaatsploeg
BERGEN (ANP) - Johan de Wit stopt als bondscoach van de Japanse schaatsploeg. De 42-jarige Noord-Hollander liet zelf op zijn sociale media weten dat aan zijn verbintenis in Japan na zeven jaar een einde komt. "Mijn hart is gebroken", aldus De Wit. "Na zeven jaar eindigt mijn avontuur in Japan."
De Wit haalde op de Olympische Spelen in Beijing met schaatsster Miho Takagi goud op de 1000 meter. De Japanse schaatssters wisten hun olympische titel op de ploegachtervolging van vier jaar eerder niet te prolongeren. In de laatste bocht kwam Nana Takagi ten val en daardoor moest Japan genoegen nemen met zilver. De Wit somt in een kort bericht de successen op van zijn zeven jaar in Japan. Naast drie olympische titels zijn dat onder meer vijf wereldtitels en twee wereldrecords. "Ik heb veel vrienden gemaakt. Zij zitten voor altijd in mijn hart."
De coach beleefde zelf een roerige Spelen in Beijing. De Wit testte vlak voor de opening van de Spelen positief op het coronavirus en verbleef in China dertien dagen in isolatie.
De Wit was eerder in Nederland schaatscoach bij de ploegen APPM, Project 2018 en Team New Balance.
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
18 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden