Bondscoach De Wit stopt bij Japanse schaatsploeg
BERGEN (ANP) - Johan de Wit stopt als bondscoach van de Japanse schaatsploeg. De 42-jarige Noord-Hollander liet zelf op zijn sociale media weten dat aan zijn verbintenis in Japan na zeven jaar een einde komt. "Mijn hart is gebroken", aldus De Wit. "Na zeven jaar eindigt mijn avontuur in Japan."
De Wit haalde op de Olympische Spelen in Beijing met schaatsster Miho Takagi goud op de 1000 meter. De Japanse schaatssters wisten hun olympische titel op de ploegachtervolging van vier jaar eerder niet te prolongeren. In de laatste bocht kwam Nana Takagi ten val en daardoor moest Japan genoegen nemen met zilver. De Wit somt in een kort bericht de successen op van zijn zeven jaar in Japan. Naast drie olympische titels zijn dat onder meer vijf wereldtitels en twee wereldrecords. "Ik heb veel vrienden gemaakt. Zij zitten voor altijd in mijn hart."
De coach beleefde zelf een roerige Spelen in Beijing. De Wit testte vlak voor de opening van de Spelen positief op het coronavirus en verbleef in China dertien dagen in isolatie.
De Wit was eerder in Nederland schaatscoach bij de ploegen APPM, Project 2018 en Team New Balance.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op de US Open voor een grote verrassing gezorgd door de als zesde geplaatste Australiër Alex de Minaur uit te schakelen. De 30-jarige Nederlander won de partij in de tweede ronde in New York in drie sets: 6-4 7-5 6-2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.
10 uur geledenMONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.
12 uur geledenCALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).
13 uur geleden