Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Knegt rekent tweede kerstdag op Van der Poel

Bondscoach De Knegt rekent tweede kerstdag op Van der Poel

DENDERMONDE (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt van de Nederlandse veldrijders rekent op tweede kerstdag in de wereldbekercross van Dendermonde op Mathieu van der Poel. De wereldkampioen zou eigenlijk afgelopen zaterdag in Rucphen al zijn rentree maken in het veld, maar vanwege knieklachten besloot Van der Poel dat een week uit te stellen. Het is de bedoeling dat hij zondag in België alsnog aan de start staat, samen met onder anderen broer David en Lars van der Haar.

"Ik denk dat Mathieu aan vier of vijf wedstrijden op niveau genoeg heeft om het benodigde vormpeil te bereiken om goed voor de dag te komen op het WK", zegt De Knegt. "Daar is de komende weken alle gelegenheid voor." Eind januari strijden de veldrijders in de Amerikaanse stad Fayetteville om de wereldtitels.

Van der Poel nam na het wegseizoen een pauze en had in Rucphen zijn eerste cross van dit seizoen willen rijden, een dag later gevolgd door de wereldbekercross van Namen. De 26-jarige Nederlander kwam enkele weken geleden bij een training in het bos echter op zijn knie terecht. Van der Poel moest zijn programma daardoor aanpassen.

Bij de vrouwen doet Marianne Vos mee in Dendermonde. De 34-jarige Brabantse zegevierde in Rucphen, maar ontbrak in Namen. Daar won Lucinda Brand, de leidster in het wereldbekerklassement.

Meer uit Sport

Beachvolleyballers Boermans en De Groot winnen ook tweede WK-duel

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.

5 uur geleden
Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

16 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

16 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

16 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

22 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

22 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

22 uur geleden