Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: we staan er goed op

Bondscoach De Boer: we staan er goed op

AMSTERDAM (ANP) - Wat bondscoach Frank de Boer betreft is Oranje klaar voor de achtste finales op het EK, wie de tegenstander ook is. "We staan er goed op", zei de oud-international nadat ook de derde groepswedstrijd, tegen Noord-Macedonië, was gewonnen (3-0). "Per duel worden we beter. Er is progressie. Het gaat gewoon de goede kant op.

Wel had hij tegen Noord-Macedonië wisselend spel gezien. "Er waren veel aardige aanvallen, bij vlagen was het zelfs wervelend. Alleen leden we vooral in het begin wat veel balverlies. Misschien waren we iets minder geconcentreerd. Je wilt alles geven, maar bijvoorbeeld niet tegen een onnodige kaart aanlopen. Pas na de kwartfinales worden alle kaarten kwijtgescholden. Onbewust speelt dat misschien mee. Niemand wil tegen een schorsing aanlopen."

Over de combinatie van Memphis Depay en de voor Wout Weghorst spelende Donyell Malen zei De Boer: "We hebben een andere combinatie voorin uitgeprobeerd. Bij vlagen zag het er goed uit. Wat dat betekent voor de volgende wedstrijd? Dat zien we wel, het hangt ook af van welke tegenstander we treffen. We hebben ook gezien dat Wout goed inviel. Hij heeft niets fout gedaan."

Beste elftal

"Ik stel het beste elftal op, niet de beste spelers", zo blikte De Boer vooruit op de achtste finales. "Wout is een ander type dan Malen. En met Malen kan Memphis meer in de spits spelen. Maar ik kijk naar de tegenstander en dan beslis ik met wie we de beste kans hebben om te winnen."

Het beste kwartier van Oranje was direct na rust, toen de ploeg was overgeschakeld naar een systeem met drie aanvallers. "Ik weet dat we zo goed kunnen spelen", zei De Boer. "Ik vind het systeem ook niet zo belangrijk. Nu stond Steven Berghuis daar en met drie centrumverdedigers komt Denzel Dumfries vaak op die positie. Hij is volgens mij ook al van grote waarde geweest."

"Ik sluit niets uit en misschien is het nog wel nodig dat we op dit EK met drie aanvallers starten", vervolgde de bondscoach. "Maar dat vraagt ook weer andere dingen van onze aanvallers. Zij moeten dan meeverdedigen. Natuurlijk zag het er in de tweede helft leuk uit. Maar Noord-Macedonië is niet gewend om zo kort achter elkaar drie duels te spelen. Daardoor werd het voor ons na rust ook makkelijker."

Meer uit Voetbal

Kroatië schakelt Panama uit met eerste WK-zege in Toronto

TORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.

5 minuten geleden
Engelse coach zag nog nooit een team zo goed verdedigen als Ghana

FOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.

6 minuten geleden
Franse internationals betuigen medeleven aan bondscoach Deschamps

BOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.

2 uur geleden
Infantino verdedigt drinkpauzes op WK: rustmomenten zijn nodig

NEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.

2 uur geleden
FIFA-voorzitter: WK meest succesvolle evenement in geschiedenis

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.

2 uur geleden
Marokkaanse bondscoach met gedachten nog niet bij Oranje

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse bondscoach is naar eigen zeggen nog niet bezig met een eventuele ontmoeting met het Nederlands elftal in de tweede ronde van het wereldkampioenschap voetbal. "Mijn voorkeur gaat uit naar winst op Haïti en eindigen boven Brazilië in de groep", zei Mohamed Ouahbi op een persconferentie in Atlanta. "Er wordt gesproken over een mogelijke volgende tegenstander als Nederland, of Japan, of zelfs Frankrijk of Argentinië, maar daar houden we op dit moment geen rekening mee."

2 uur geleden
Engeland en Ghana na gelijkspel op rand van laatste 32 WK

FOXBOROUGH (ANP) - Engeland en Ghana zijn na een onderling gelijkspel zo goed als zeker van een plek bij de laatste 32 op het WK voetbal. In het Boston Stadium werd het dinsdagavond 0-0. Daardoor komen beide landen na een eerdere overwinning op 4 punten, normaal gesproken genoeg voor een plek in de volgende ronde.

2 uur geleden