Bondscoach De Boer: we staan er goed op
AMSTERDAM (ANP) - Wat bondscoach Frank de Boer betreft is Oranje klaar voor de achtste finales op het EK, wie de tegenstander ook is. "We staan er goed op", zei de oud-international nadat ook de derde groepswedstrijd, tegen Noord-Macedonië, was gewonnen (3-0). "Per duel worden we beter. Er is progressie. Het gaat gewoon de goede kant op.
Wel had hij tegen Noord-Macedonië wisselend spel gezien. "Er waren veel aardige aanvallen, bij vlagen was het zelfs wervelend. Alleen leden we vooral in het begin wat veel balverlies. Misschien waren we iets minder geconcentreerd. Je wilt alles geven, maar bijvoorbeeld niet tegen een onnodige kaart aanlopen. Pas na de kwartfinales worden alle kaarten kwijtgescholden. Onbewust speelt dat misschien mee. Niemand wil tegen een schorsing aanlopen."
Over de combinatie van Memphis Depay en de voor Wout Weghorst spelende Donyell Malen zei De Boer: "We hebben een andere combinatie voorin uitgeprobeerd. Bij vlagen zag het er goed uit. Wat dat betekent voor de volgende wedstrijd? Dat zien we wel, het hangt ook af van welke tegenstander we treffen. We hebben ook gezien dat Wout goed inviel. Hij heeft niets fout gedaan."
Beste elftal
"Ik stel het beste elftal op, niet de beste spelers", zo blikte De Boer vooruit op de achtste finales. "Wout is een ander type dan Malen. En met Malen kan Memphis meer in de spits spelen. Maar ik kijk naar de tegenstander en dan beslis ik met wie we de beste kans hebben om te winnen."
Het beste kwartier van Oranje was direct na rust, toen de ploeg was overgeschakeld naar een systeem met drie aanvallers. "Ik weet dat we zo goed kunnen spelen", zei De Boer. "Ik vind het systeem ook niet zo belangrijk. Nu stond Steven Berghuis daar en met drie centrumverdedigers komt Denzel Dumfries vaak op die positie. Hij is volgens mij ook al van grote waarde geweest."
"Ik sluit niets uit en misschien is het nog wel nodig dat we op dit EK met drie aanvallers starten", vervolgde de bondscoach. "Maar dat vraagt ook weer andere dingen van onze aanvallers. Zij moeten dan meeverdedigen. Natuurlijk zag het er in de tweede helft leuk uit. Maar Noord-Macedonië is niet gewend om zo kort achter elkaar drie duels te spelen. Daardoor werd het voor ons na rust ook makkelijker."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden