Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: we staan er goed op

Bondscoach De Boer: we staan er goed op

AMSTERDAM (ANP) - Wat bondscoach Frank de Boer betreft is Oranje klaar voor de achtste finales op het EK, wie de tegenstander ook is. "We staan er goed op", zei de oud-international nadat ook de derde groepswedstrijd, tegen Noord-Macedonië, was gewonnen (3-0). "Per duel worden we beter. Er is progressie. Het gaat gewoon de goede kant op.

Wel had hij tegen Noord-Macedonië wisselend spel gezien. "Er waren veel aardige aanvallen, bij vlagen was het zelfs wervelend. Alleen leden we vooral in het begin wat veel balverlies. Misschien waren we iets minder geconcentreerd. Je wilt alles geven, maar bijvoorbeeld niet tegen een onnodige kaart aanlopen. Pas na de kwartfinales worden alle kaarten kwijtgescholden. Onbewust speelt dat misschien mee. Niemand wil tegen een schorsing aanlopen."

Over de combinatie van Memphis Depay en de voor Wout Weghorst spelende Donyell Malen zei De Boer: "We hebben een andere combinatie voorin uitgeprobeerd. Bij vlagen zag het er goed uit. Wat dat betekent voor de volgende wedstrijd? Dat zien we wel, het hangt ook af van welke tegenstander we treffen. We hebben ook gezien dat Wout goed inviel. Hij heeft niets fout gedaan."

Beste elftal

"Ik stel het beste elftal op, niet de beste spelers", zo blikte De Boer vooruit op de achtste finales. "Wout is een ander type dan Malen. En met Malen kan Memphis meer in de spits spelen. Maar ik kijk naar de tegenstander en dan beslis ik met wie we de beste kans hebben om te winnen."

Het beste kwartier van Oranje was direct na rust, toen de ploeg was overgeschakeld naar een systeem met drie aanvallers. "Ik weet dat we zo goed kunnen spelen", zei De Boer. "Ik vind het systeem ook niet zo belangrijk. Nu stond Steven Berghuis daar en met drie centrumverdedigers komt Denzel Dumfries vaak op die positie. Hij is volgens mij ook al van grote waarde geweest."

"Ik sluit niets uit en misschien is het nog wel nodig dat we op dit EK met drie aanvallers starten", vervolgde de bondscoach. "Maar dat vraagt ook weer andere dingen van onze aanvallers. Zij moeten dan meeverdedigen. Natuurlijk zag het er in de tweede helft leuk uit. Maar Noord-Macedonië is niet gewend om zo kort achter elkaar drie duels te spelen. Daardoor werd het voor ons na rust ook makkelijker."

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

10 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

12 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

13 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

15 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

18 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

18 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden