Bondscoach De Boer: we staan er goed op
AMSTERDAM (ANP) - Wat bondscoach Frank de Boer betreft is Oranje klaar voor de achtste finales op het EK, wie de tegenstander ook is. "We staan er goed op", zei de oud-international nadat ook de derde groepswedstrijd, tegen Noord-Macedonië, was gewonnen (3-0). "Per duel worden we beter. Er is progressie. Het gaat gewoon de goede kant op.
Wel had hij tegen Noord-Macedonië wisselend spel gezien. "Er waren veel aardige aanvallen, bij vlagen was het zelfs wervelend. Alleen leden we vooral in het begin wat veel balverlies. Misschien waren we iets minder geconcentreerd. Je wilt alles geven, maar bijvoorbeeld niet tegen een onnodige kaart aanlopen. Pas na de kwartfinales worden alle kaarten kwijtgescholden. Onbewust speelt dat misschien mee. Niemand wil tegen een schorsing aanlopen."
Over de combinatie van Memphis Depay en de voor Wout Weghorst spelende Donyell Malen zei De Boer: "We hebben een andere combinatie voorin uitgeprobeerd. Bij vlagen zag het er goed uit. Wat dat betekent voor de volgende wedstrijd? Dat zien we wel, het hangt ook af van welke tegenstander we treffen. We hebben ook gezien dat Wout goed inviel. Hij heeft niets fout gedaan."
Beste elftal
"Ik stel het beste elftal op, niet de beste spelers", zo blikte De Boer vooruit op de achtste finales. "Wout is een ander type dan Malen. En met Malen kan Memphis meer in de spits spelen. Maar ik kijk naar de tegenstander en dan beslis ik met wie we de beste kans hebben om te winnen."
Het beste kwartier van Oranje was direct na rust, toen de ploeg was overgeschakeld naar een systeem met drie aanvallers. "Ik weet dat we zo goed kunnen spelen", zei De Boer. "Ik vind het systeem ook niet zo belangrijk. Nu stond Steven Berghuis daar en met drie centrumverdedigers komt Denzel Dumfries vaak op die positie. Hij is volgens mij ook al van grote waarde geweest."
"Ik sluit niets uit en misschien is het nog wel nodig dat we op dit EK met drie aanvallers starten", vervolgde de bondscoach. "Maar dat vraagt ook weer andere dingen van onze aanvallers. Zij moeten dan meeverdedigen. Natuurlijk zag het er in de tweede helft leuk uit. Maar Noord-Macedonië is niet gewend om zo kort achter elkaar drie duels te spelen. Daardoor werd het voor ons na rust ook makkelijker."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
7 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
11 uur geleden