Bondscoach De Boer vond Oranje in balbezit niet zo sterk
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer erkende na de zege van Oranje op Oostenrijk (2-0) op het EK dat zijn ploeg tot meer in staat is. "Vooral in balbezit lieten we soms niet zien wat we kunnen", zei hij. "Maar uiteindelijk ben ik zeer tevreden. We hebben nauwelijks een kans weg gegeven."
"Het was een beetje het tegenovergestelde als zondag tegen Oekraïne", verwees De Boer naar het gewonnen eerste groepsduel (3-2). "Toen vond ik ons beter bij balbezit maar gaven we wel kansen weg. We hebben ook wel vier goede kansen gemist. De uitslag had dus hoger kunnen uitvallen. En we zijn nu al zeker van de groepswinst en een plek in de achtste finale."
De Boer startte met Wout Weghorst en wisselde de spits na ruim een uur voor Donyell Malen, die slechts 3 minuten in het veld stond toen hij de 2-0 van Denzel Dumfries inleidde. "Ik zeg niet dat Donyell niet in de basis kan beginnen", zei De Boer. "Maar je ziet wat hij met zijn snelheid kan brengen als de ruimtes op het veld groter worden."
Niet Memphis Depay maar Denzel Dumfries werd als 'man van de wedstrijd' verkozen. Depay opende de score met een benutte strafschop maar speelde niet zijn beste wedstrijd. "Maar hij maakt wel de 1-0 en leidt ook de 2-0 in", zei De Boer. "Laat Memphis maar in het toernooi groeien en er straks in de grote wedstrijden staan."
Dumfries haalde de strafschop binnen, die Depay benutte en maakte zelf de 2-0. Hij was zondag ook al bij alle drie de treffers tegen Oekraïne betrokken.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
13 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
19 uur geleden