Bondscoach De Boer vond Oranje in balbezit niet zo sterk
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer erkende na de zege van Oranje op Oostenrijk (2-0) op het EK dat zijn ploeg tot meer in staat is. "Vooral in balbezit lieten we soms niet zien wat we kunnen", zei hij. "Maar uiteindelijk ben ik zeer tevreden. We hebben nauwelijks een kans weg gegeven."
"Het was een beetje het tegenovergestelde als zondag tegen Oekraïne", verwees De Boer naar het gewonnen eerste groepsduel (3-2). "Toen vond ik ons beter bij balbezit maar gaven we wel kansen weg. We hebben ook wel vier goede kansen gemist. De uitslag had dus hoger kunnen uitvallen. En we zijn nu al zeker van de groepswinst en een plek in de achtste finale."
De Boer startte met Wout Weghorst en wisselde de spits na ruim een uur voor Donyell Malen, die slechts 3 minuten in het veld stond toen hij de 2-0 van Denzel Dumfries inleidde. "Ik zeg niet dat Donyell niet in de basis kan beginnen", zei De Boer. "Maar je ziet wat hij met zijn snelheid kan brengen als de ruimtes op het veld groter worden."
Niet Memphis Depay maar Denzel Dumfries werd als 'man van de wedstrijd' verkozen. Depay opende de score met een benutte strafschop maar speelde niet zijn beste wedstrijd. "Maar hij maakt wel de 1-0 en leidt ook de 2-0 in", zei De Boer. "Laat Memphis maar in het toernooi groeien en er straks in de grote wedstrijden staan."
Dumfries haalde de strafschop binnen, die Depay benutte en maakte zelf de 2-0. Hij was zondag ook al bij alle drie de treffers tegen Oekraïne betrokken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
16 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden