Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer vond Oranje in balbezit niet zo sterk

Bondscoach De Boer vond Oranje in balbezit niet zo sterk

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer erkende na de zege van Oranje op Oostenrijk (2-0) op het EK dat zijn ploeg tot meer in staat is. "Vooral in balbezit lieten we soms niet zien wat we kunnen", zei hij. "Maar uiteindelijk ben ik zeer tevreden. We hebben nauwelijks een kans weg gegeven."

"Het was een beetje het tegenovergestelde als zondag tegen Oekraïne", verwees De Boer naar het gewonnen eerste groepsduel (3-2). "Toen vond ik ons beter bij balbezit maar gaven we wel kansen weg. We hebben ook wel vier goede kansen gemist. De uitslag had dus hoger kunnen uitvallen. En we zijn nu al zeker van de groepswinst en een plek in de achtste finale."

De Boer startte met Wout Weghorst en wisselde de spits na ruim een uur voor Donyell Malen, die slechts 3 minuten in het veld stond toen hij de 2-0 van Denzel Dumfries inleidde. "Ik zeg niet dat Donyell niet in de basis kan beginnen", zei De Boer. "Maar je ziet wat hij met zijn snelheid kan brengen als de ruimtes op het veld groter worden."

Niet Memphis Depay maar Denzel Dumfries werd als 'man van de wedstrijd' verkozen. Depay opende de score met een benutte strafschop maar speelde niet zijn beste wedstrijd. "Maar hij maakt wel de 1-0 en leidt ook de 2-0 in", zei De Boer. "Laat Memphis maar in het toernooi groeien en er straks in de grote wedstrijden staan."

Dumfries haalde de strafschop binnen, die Depay benutte en maakte zelf de 2-0. Hij was zondag ook al bij alle drie de treffers tegen Oekraïne betrokken.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

10 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

18 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

18 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

18 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

19 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

19 uur geleden