Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer vond het lastig Bergwijn en Tete te passeren

Bondscoach De Boer vond het lastig Bergwijn en Tete te passeren

ZEIST (ANP) - Frank de Boer vond het vooral lastig om Steven Bergwijn en Kenny Tete te vertellen dat ze niet met het Nederlands elftal naar het EK mogen. "Zij hebben er toch vaak bij gezeten", zei de bondscoach. "Van alle afvallers waren zij ook wel het meest teleurgesteld. Het hoort bij mijn vak om zo'n boodschap over te brengen. Dat is ook niet zo moeilijk, maar op persoonlijk vlak is zoiets niet leuk."

De Boer bracht woensdag zijn voorlopige EK-selectie van 34 spelers terug tot een definitief keurkorps van 26 internationals voor de Europese eindronde. Hans Hateboer viel af omdat hij niet fit was. Verder had de bondscoach ook slecht nieuws voor Marco Bizot, Rick Karsdorp, Tonny Vilhena, Anwar El Ghazi en Jeremiah St Juste.

Bergwijn kreeg het afgelopen seizoen weinig speeltijd bij Tottenham Hotspur. De Boer verkoos Jurriën Timber, Denzel Dumfries en Joël Veltman boven rechtsback Tete. "Ik vind dat er op dit moment betere spelers op zijn positie zijn", zei de bondscoach over het passeren van Tete. "Daarom kies ik voor Joël, Denzel en Jurriën. Zij zijn beter in de keuzes die je moet maken tijdens wedstrijden. Ik kies voor een combinatie tussen een echte mandekker en een opbouwer. Het was kantje boord en ik heb voor deze namen gekozen."

Debutanten

De Boer nam de laatste beslissing over zijn selectie pas op woensdag, enkele uren voordat hij met zijn 26 spelers naar buiten trad. De bondscoach wilde niet zeggen om welke speler het ging. Maar het zou zo maar kunnen dat de bondscoach El Ghazi als laatste heeft laten afvallen. "Als ik 27 spelers mee had mogen nemen, dan was hij er denk ik wel bij geweest."

Timber en Gakpo debuteren in de selectie van Oranje. "Iedereen heeft gezien hoe Timber zich bij Ajax ontwikkelt", zei De Boer. "Dat is spectaculair. Hij verblikt of verbloost niet. Cody is geblesseerd geweest. Daarom zit hij er nu pas bij, maar hij heeft een uitstekend seizoen achter de rug bij PSV."

De Boer besloot zowel Luuk de Jong en Wout Weghorst te selecteren. "Ik heb al een paar keer gezegd dat we meerdere systemen moeten kunnen spelen", verklaarde hij. "Als we 5-3-2 spelen kan je met Luuk of Wout en Memphis Depay eromheen spelen. Je kan ze zelfs alle twee inzetten, als dat nodig is."

Meer uit Voetbal

KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

26 minuten geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

1 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

1 uur geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

2 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

18 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

18 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

19 uur geleden