Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn

Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn

ZEIST (ANP) - Frank de Boer hoopt dat de bedreigers van opgestapte trainer Maurice Steijn bij NAC Breda hun straf niet ontlopen. "Ik hoop dat ze worden aangepakt", zei de bondscoach van Oranje, die ook voorzitter is van de CBV, de belangenvereniging voor voetbaltrainers.

Steijn stapte zaterdag op bij NAC, met wie hij vorige maand naast promotie naar de Eredivisie greep. "Ik wil helemaal niet weg bij NAC, met een seizoen voor de boeg met eindelijk weer eigen supporters in het stadion", verklaarde hij. "Ik ben eerder kampioen geworden. Dat had ik met NAC ook willen meemaken. Maar bedreigingen aan mijn gezin zijn onacceptabel. Dat mijn vrouw en kinderen dit moeten meemaken, had ik nooit verwacht, zeker niet toen ik naar het bourgondische NAC kwam, waar ik nota bene zelf nog voor heb gespeeld. Het is heel triest allemaal."

"Ik weet als geen ander dat de druk op spelers en trainers groot is", reageerde De Boer tijdens een persconferentie in de aanloop naar het laatste groepsduel van Oranje op het EK van maandag met Noord-Macedonië. "Mijn vrouw maakt zich drukker over kritiek dan ik zelf. Maar je ziet zo wel de impact die dat heeft op familie. Maar wat met Steijn gebeurt, dat is verschrikkelijk. Hopelijk is het de laatste keer dat dit gebeurt. Voetbal blijft een spelletje. Het is misschien wel de belangrijkste bijzaak in het leven maar we moeten het niet groter maken dan het is. Ik heb met Maurice te doen."

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

11 minuten geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

55 minuten geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

1 uur geleden
Algerijn Mahrez stopt als international na uitschakeling op WK

VANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.

2 uur geleden
Salah mogelijk niet in basis Egypte voor WK-duel met Australië

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.

3 uur geleden
Bondscoach Nagelsmann stopt volgens Duitse media na echec WK

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.

4 uur geleden
Zwitserland na winst op Algerije naar achtste finales WK voetbal

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.

5 uur geleden