Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn
ZEIST (ANP) - Frank de Boer hoopt dat de bedreigers van opgestapte trainer Maurice Steijn bij NAC Breda hun straf niet ontlopen. "Ik hoop dat ze worden aangepakt", zei de bondscoach van Oranje, die ook voorzitter is van de CBV, de belangenvereniging voor voetbaltrainers.
Steijn stapte zaterdag op bij NAC, met wie hij vorige maand naast promotie naar de Eredivisie greep. "Ik wil helemaal niet weg bij NAC, met een seizoen voor de boeg met eindelijk weer eigen supporters in het stadion", verklaarde hij. "Ik ben eerder kampioen geworden. Dat had ik met NAC ook willen meemaken. Maar bedreigingen aan mijn gezin zijn onacceptabel. Dat mijn vrouw en kinderen dit moeten meemaken, had ik nooit verwacht, zeker niet toen ik naar het bourgondische NAC kwam, waar ik nota bene zelf nog voor heb gespeeld. Het is heel triest allemaal."
"Ik weet als geen ander dat de druk op spelers en trainers groot is", reageerde De Boer tijdens een persconferentie in de aanloop naar het laatste groepsduel van Oranje op het EK van maandag met Noord-Macedonië. "Mijn vrouw maakt zich drukker over kritiek dan ik zelf. Maar je ziet zo wel de impact die dat heeft op familie. Maar wat met Steijn gebeurt, dat is verschrikkelijk. Hopelijk is het de laatste keer dat dit gebeurt. Voetbal blijft een spelletje. Het is misschien wel de belangrijkste bijzaak in het leven maar we moeten het niet groter maken dan het is. Ik heb met Maurice te doen."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
4 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Steven Berghuis sprak van een "goede eerste stap" na de gewonnen uitwedstrijd bij FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League (1-4). Het duel in Servië was de eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe trainer Míchel.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen Ferencváros tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer John van den Brom ging met 1-2 onderuit in een nagenoeg volle Veste.
15 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Ajax is goed aan het nieuwe Europese seizoen begonnen. De club was in een uitwedstrijd veel te sterk voor FK Vojvodina (1-4) en heeft een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA voor een plek in de derde voorronde van de Conference League.
15 uur geleden