Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn
ZEIST (ANP) - Frank de Boer hoopt dat de bedreigers van opgestapte trainer Maurice Steijn bij NAC Breda hun straf niet ontlopen. "Ik hoop dat ze worden aangepakt", zei de bondscoach van Oranje, die ook voorzitter is van de CBV, de belangenvereniging voor voetbaltrainers.
Steijn stapte zaterdag op bij NAC, met wie hij vorige maand naast promotie naar de Eredivisie greep. "Ik wil helemaal niet weg bij NAC, met een seizoen voor de boeg met eindelijk weer eigen supporters in het stadion", verklaarde hij. "Ik ben eerder kampioen geworden. Dat had ik met NAC ook willen meemaken. Maar bedreigingen aan mijn gezin zijn onacceptabel. Dat mijn vrouw en kinderen dit moeten meemaken, had ik nooit verwacht, zeker niet toen ik naar het bourgondische NAC kwam, waar ik nota bene zelf nog voor heb gespeeld. Het is heel triest allemaal."
"Ik weet als geen ander dat de druk op spelers en trainers groot is", reageerde De Boer tijdens een persconferentie in de aanloop naar het laatste groepsduel van Oranje op het EK van maandag met Noord-Macedonië. "Mijn vrouw maakt zich drukker over kritiek dan ik zelf. Maar je ziet zo wel de impact die dat heeft op familie. Maar wat met Steijn gebeurt, dat is verschrikkelijk. Hopelijk is het de laatste keer dat dit gebeurt. Voetbal blijft een spelletje. Het is misschien wel de belangrijkste bijzaak in het leven maar we moeten het niet groter maken dan het is. Ik heb met Maurice te doen."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jeremiah St. Juste mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard. De verdediger heeft een blessure aan een scheenbeen. Hij viel afgelopen zondag geblesseerd uit in het uitduel met PSV.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.
4 uur geleden