Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn

Bondscoach De Boer voelt mee met collega Steijn

ZEIST (ANP) - Frank de Boer hoopt dat de bedreigers van opgestapte trainer Maurice Steijn bij NAC Breda hun straf niet ontlopen. "Ik hoop dat ze worden aangepakt", zei de bondscoach van Oranje, die ook voorzitter is van de CBV, de belangenvereniging voor voetbaltrainers.

Steijn stapte zaterdag op bij NAC, met wie hij vorige maand naast promotie naar de Eredivisie greep. "Ik wil helemaal niet weg bij NAC, met een seizoen voor de boeg met eindelijk weer eigen supporters in het stadion", verklaarde hij. "Ik ben eerder kampioen geworden. Dat had ik met NAC ook willen meemaken. Maar bedreigingen aan mijn gezin zijn onacceptabel. Dat mijn vrouw en kinderen dit moeten meemaken, had ik nooit verwacht, zeker niet toen ik naar het bourgondische NAC kwam, waar ik nota bene zelf nog voor heb gespeeld. Het is heel triest allemaal."

"Ik weet als geen ander dat de druk op spelers en trainers groot is", reageerde De Boer tijdens een persconferentie in de aanloop naar het laatste groepsduel van Oranje op het EK van maandag met Noord-Macedonië. "Mijn vrouw maakt zich drukker over kritiek dan ik zelf. Maar je ziet zo wel de impact die dat heeft op familie. Maar wat met Steijn gebeurt, dat is verschrikkelijk. Hopelijk is het de laatste keer dat dit gebeurt. Voetbal blijft een spelletje. Het is misschien wel de belangrijkste bijzaak in het leven maar we moeten het niet groter maken dan het is. Ik heb met Maurice te doen."

Meer uit Voetbal

Invaller Reulen kopt NAC in slotfase naar zege op Jong Ajax

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax met veel moeite gewonnen. De thuisploeg, afgelopen seizoen actief in de Eredivisie, zegevierde met 3-2. Pepijn Reulen maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt.

18 minuten geleden
AZ nog foutloos na nipte zege op tien man van Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn foutloze reeks voortgezet met een nipte zege bij Fortuna Sittard. De formatie van trainer Leeroy Echteld won het matige duel in Limburg met 2-0. Fortuna speelde vrijwel de gehele wedstrijd met tien man, na een snelle rode kaart voor Ole Romeny.

21 minuten geleden
Ajax verhuurt verdediger Šutalo aan Lazio

AMSTERDAM (ANP) - Josip Šutalo speelt dit seizoen voor Lazio. De club uit Rome huurt de verdediger een jaar van Ajax en kan hem daarna definitief overnemen.

1 uur geleden
Van Nistelrooij, Lodewijks en Ramzi in staf van Xavi bij Oranje

ZEIST (ANP) - De nieuwe Spaanse bondscoach Xavi Hernández heeft zijn staf voor het Nederlands elftal compleet. Ruud van Nistelrooij en Patrick Lodewijks blijven als assistent-bondscoach en keeperstrainer bij Oranje. Adil Ramzi komt over van de Nederlandse ploeg voor spelers jonger dan 19 jaar. De Spanjaarden Sergio Alegre en Óscar Hernández, de broer van Xavi, en performancecoach Iván Torres assisteerden de opvolger van Ronald Koeman ook al bij FC Barcelona en Al-Sadd.

1 uur geleden
Ajax bevestigt komst Franse jeugdinternational Camara

AMSTERDAM (ANP) - Ajax huurt Abdoulaye Camara dit seizoen van Udinese. De 17-jarige verdedigende middenvelder sluit eerst aan bij Jong Ajax. De club uit Amsterdam kan hem volgend jaar definitief overnemen.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV verspelen tegen FC Utrecht eerste punten

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn er niet in geslaagd hun eerste thuiswedstrijd van dit seizoen te winnen. De regerend landskampioen kwam op sportcomplex De Herdgang niet verder dan een gelijkspel tegen FC Utrecht: 1-1. PSV was het seizoen zondag begonnen met een zege bij PEC Zwolle (0-2).

2 uur geleden
Manchester United start competitie met nederlaag bij Hull City

HULL (ANP) - Manchester United is slecht begonnen aan het nieuwe voetbalseizoen in Engeland. Het elftal van trainer Michael Carrick verloor met 2-0 bij Hull City, dat vorig seizoen via de play-offs naar de Premier League promoveerde.

3 uur geleden