Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.
52 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
16 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
17 uur geleden