Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
8 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
14 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
14 uur geleden