Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
5 uur geleden