Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit

Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.

"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."

"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."

Verlost van fysieke problemen

Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.

Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."

De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt Champions League-duel Inter - Benfica

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie leidt dinsdagavond de wedstrijd in de Champions League tussen Internazionale en Benfica. De scheidsrechter krijgt assistentie van Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is de vierde official.

39 minuten geleden
Union na winst op Charleroi koploper in België

BRUSSEL (ANP) - Union is voorlopig koploper in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De club uit Brussel versloeg in het eigen Stade Joseph Marien in deelgemeente Vorst Charleroi met 3-1. Union heeft nu 19 punten uit negen duels. AA Gent kan nog passeren als het zondagavond wint bij RWDM.

44 minuten geleden
KNVB verwacht komende dagen duidelijkheid over RKC - Ajax

ZEIST (ANP) - De KNVB verwacht de komende dagen duidelijkheid over wat moet gebeuren met het restant van de wedstrijd tussen RKC Waalwijk en Ajax. Het duel werd zaterdagavond gestaakt nadat RKC-doelman Etienne Vaessen in de 84e minuut op het veld buiten bewustzijn raakte nadat hij in botsing was gekomen met Ajax-aanvaller Brian Brobbey. De bezoekers uit Amsterdam stonden met 3-2 voor.

51 minuten geleden
Vitesse wint na vijf nederlagen uitgerekend bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft na vijf nederlagen eindelijk weer een duel gewonnen in de Eredivisie. Dat gebeurde uitgerekend in Nijmegen bij NEC, waar de Gelderse derby in een 3-1-overwinning voor de Arnhemmers eindigde. Na de tweede treffer van Vitesse, één minuut voor het einde van de officiële speeltijd, moest het duel tijdelijk worden stilgelegd nadat er voorwerpen vanaf de tribunes op het veld waren gegooid.

1 uur geleden
Duel tussen NEC en Vitesse tijdelijk gestaakt na flesje op veld

NIJMEGEN (ANP) - Het Eredivisieduel tussen NEC en Vitesse is tijdelijk gestaakt nadat er vanaf een tribune een plastic flesje op het veld was gegooid. Dat gebeurde kort nadat Vitesse in de 89e minuut op voorsprong was gekomen: 1-2.

2 uur geleden
Straf voor VAR-officials na fout bij Spurs-Liverpool

LONDEN (ANP) - Twee Engelse videoscheidsrechters (VAR) moeten de komende dagen twee duels overslaan nadat ze in het duel uit de Premier League tussen Tottenham Hotspur en Liverpool niet hebben ingegrepen nadat een doelpunt van Liverpool ten onrechte was afgekeurd. Dat gebeurde in de eerste helft bij een 0-0-stand. Luis Díaz meende de openingstreffer te hebben gemaakt, maar de arbiter floot voor buitenspel en de VAR corrigeerde hem niet.

2 uur geleden
RKC: doelman Vaessen zet lijn van herstel door

WAALWIJK (ANP) - Het herstel van doelman Etienne Vaessen gaat de goede kant op. Dat meldt RKC Waalwijk zondag. De club vraagt om rust en tijd voor de keeper bij zijn verdere herstel.

3 uur geleden