Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
SANTO DOMINGO (ANP/RTR) - Voorzitter Victor Montagliani van de CONCACAF, de voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben, heeft FIFA-voorzitter Gianni Infantino verzocht weg te blijven bij een jeugdtoernooi in de Dominicaanse Republiek. Montagliani stelde dat zijn aanwezigheid het evenement zou overschaduwen vanwege de toenemende weerstand tegen zijn leiderschap.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet het zondag in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen nog doen zonder Rodri. De van Manchester City overgekomen middenvelder zit nog niet bij de selectie, vertelde trainer Hansi Flick zaterdag aan de media.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft een boete gekregen van de Major League Soccer (MLS). De Argentijnse spelmaker van Inter Miami wordt bestraft omdat hij in de blessuretijd van de wedstrijd tegen Philadelphia Union met zijn hand een tik gaf in de nek van Quinn Sullivan. De hoogte van de boete is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - De videoclip die hoort bij het net uitgebrachte nieuwe nummer Don't Panic van Memphis Depay leidt tot ophef onder fans van Corinthians, de Braziliaanse club waar de Nederlandse spits voetbalt. In de clip is onder meer te zien dat het historische hoofdkwartier van Corinthians in vlammen opgaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.
16 uur geledenEMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.
18 uur geleden