Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit

Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.

"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."

"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."

Verlost van fysieke problemen

Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.

Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."

De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick hoopt dat De Jong snel terugkeert bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."

9 minuten geleden
Liverpool sluit deal voor nieuwe shirtsponsor vanaf 2027

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.

24 minuten geleden
Onderzoek naar vuurwerkincident FC Utrecht duurt mogelijk weken

UTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.

34 minuten geleden
Mensenrechtengroep dient bij FIFA nieuwe klacht over Infantino in

LAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

17 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

18 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

20 uur geleden