Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
17 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".
19 minuten geledenSEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.
1 uur geleden