Bondscoach De Boer sluit EK-deelname fitte Robben uit
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer gaat Arjen Robben niet selecteren voor het EK van komende zomer. De 37-jarige aanvaller van FC Groningen blonk zondag uit in de met 4-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen FC Emmen en zei na afloop open te staan voor een terugkeer in het Nederlands elftal.
"Ik denk dat we dat even langs de zijlijn moeten parkeren", reageerde De Boer maandag vanuit Zeist. "Ik heb de laatste tijd best wel eens kritiek gekregen dat ik spelers selecteer die weinig aan spelen toekomen bij hun clubs. Hij heeft in 2019 voor het laatst een hele wedstrijd gespeeld."
"Zeg nooit 'nooit'. Maar op dit moment sluit ik het uit", aldus De Boer. "Ik ben superblij dat Arjen weer aan het spelen is, vooral voor hemzelf. Als je hem na afloop ook zag: dit is topsport op zijn allermooist. Maar we moeten het ook wel in perspectief zien."
Verlost van fysieke problemen
Robben begon op het kunstgras in Emmen pas voor de tweede keer dit seizoen in de basis bij Groningen. De aanvoerder, eindelijk verlost van de fysieke problemen die hem dit seizoen zo lang aan de kant hielden, hield het 80 minuten vol. Hij gaf twee assists en was de aanjager van de ploeg.
Robben, die eind 2017 stopte als international, kreeg na de wedstrijd de vraag wat hij zou doen als De Boer hem zou vragen mee te gaan naar het EK. "Dan kom ik", antwoordde Robben. "Toen ik afgelopen zomer hiermee begon, was het EK wel iets uit mijn stoutste dromen. Eerst maar realistisch blijven en kijken hoe het de komende weken gaat. Daarna zien we verder."
De Boer presenteert vrijdag zijn voorlopige selectie. Hij mag 26 spelers meenemen naar het EK, dat verspreid door Europa wordt gespeeld. Op 28 mei licht de bondscoach zijn definitieve groep toe.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.
44 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan een stuk beter voor de dag komt dan in de laatste vriendschappelijke duels met Algerije (0-1) en Oezbekistan (2-1). "Ik ben niet in de stress geschoten door die twee oefenwedstrijden, maar we hebben wel heel goed besproken wat beter moet", zei de bondscoach op de persconferentie in het Dallas Stadium. "Als je de kansen niet benut, wordt het lastig. Dan verloopt een duel anders dan als je wel scoort."
54 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Memphis Depay is voldoende fit voor een basisplaats in het eerste duel op het WK tegen Japan. Dat vertelde Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.
3 uur geleden