Bondscoach De Boer rekent niet op Van Dijk bij EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer rekent er niet op dat Virgil van Dijk komende zomer beschikbaar is voor het EK. "Dat zou echt een bonus zijn", zei hij. "Virgil gaat hartstikke goed. Maar hij kan tijdens het revalideren ook tegen een tegenslag oplopen. En dan duurt het weer twee weken langer. Laten we nu maar afwachten hoe het loopt."
Van Dijk herstelt van een zware knieblessure die hij vorig jaar oktober tijdens een duel met Everton opliep. Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet zijn verdediger in juni niet met het Nederlands elftal op het EK uitkomen. "Met de informatie die ik op dit moment heb, zeg ik dat het niet heel waarschijnlijk is", zei de Duitse coach kortgeleden. "Het is niet zo dat ik Virgil niet wil laten gaan. Maar het gaat om de ernst van de blessures. We hopen dat Virgil klaar is als onze voorbereiding op het nieuwe seizoen begint. Dan zijn we echt al heel blij."
"Het is logisch dat de club er zo in staat", zei De Boer. "Maar we moeten afwachten. Het is altijd een race tegen de klok geweest. Het is ook hoe Virgil er zelf in staat. Depay was afgelopen zomer klaar voor het EK na een zware knieblessure. Hij voelde zich sterk genoeg voor intense wedstrijden vlak achter elkaar. Hij was er klaar voor, dacht hij. Maar je weet niet hoe dat was afgelopen. Het is aan Virgil, maar het zou natuurlijk fantastisch voor ons zijn als hij er bij kan zijn."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moest tegen SC Freiburg even op gang komen, maar boekte daarna de tiende zege van het seizoen in elf duels. De bezoekers leidden na amper een kwartier met 2-0, maar na negentig minuten was het verschil duidelijk: 6-2.
2 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennissers op gelijke hoogte gebracht in de halve finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg Jaume Munar in twee sets: 7-6 (2) 7-6 (5).
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries mist zondag de thuiswedstrijd van Internazionale tegen AC Milan. De rechtsback is onvoldoende hersteld van een enkelblessure. "Hij heeft niet kunnen trainen en is er dus niet bij", zei trainer Cristian Chivu op een persconferentie.
7 minuten geledenBREDA (ANP) - Trainer Peter Bosz houdt nog geen rekening met de uitwedstrijd van PSV komende woensdag tegen Liverpool in de Champions League. De coach spaart geen spelers in het uitduel met NAC Breda en kiest voor dezelfde basisformatie als de laatste weken.
45 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Chelsea heeft dankzij doelpunten van Pedro Neto en Enzo Fernández de uitwedstrijd tegen Burnley met 2-0 gewonnen. Door de derde overwinning op rij staat de ploeg uit Londen voorlopig op de tweede plaats in de Premier League.
47 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
19 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
21 uur geleden