Bondscoach De Boer positief over kansen Blind op EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft goede hoop dat hij tijdens het EK over Daley Blind kan beschikken. "Zo wat ik nu hoor, ligt hij voor op schema", zei hij bij Goedemorgen Eredivisie van betaalzender ESPN. "Als alles goed blijft gaan, dan kan hij op 28 mei aansluiten."
Blind herstelt van een enkelblessure. De kans lijkt groot dat De Boer hem vrijdag opneemt in zijn voorlopige selectie voor het EK, dat voor het Nederlands elftal op 13 juni begint met een wedstrijd tegen Oekraïne.
De Boer is minder positief over een mogelijk deelname van Virgil van Dijk aan het EK. "De vorige keer was ik heel negatief. Ik hoop dat hij reuzenstappen heeft gemaakt. Ik ga het komende week weer met hem bespreken. Het is ook aan hem. Het is wat hij wil."
Rentree
Van Dijk herstelt van een zware knieblessure en is nog niet klaar voor een rentree bij Liverpool. "Ik snap ook dat ze daar voorzichtig met hem zijn. Virgil is een belangrijke speler. Liverpool heeft zaterdag gewonnen, maar ze willen na de zomer niet nog zo'n seizoen."
De Boer is positief over de kansen voor Wout Weghorst op een plaats in de EK-selectie. "Hij staat er goed voor, het ziet er goed uit voor hem. De kans is groot dat hij er bij is. Het is knap wat hij ook dit jaar weer heeft laten zien."
Voorlopige selectie
De Boer maakt vrijdag zijn voorlopige selectie bekend en zal waarschijnlijk op 26 mei zijn definitieve keurkorps van 26 spelers toelichten. Oranje verzamelt zich op 24 mei voor het eerst in de aanloop naar het EK, met de spelers die dan beschikbaar zijn.
Het is nog onduidelijk of het trainingskamp in Portugal doorgaat vanwege aangescherpte coronaregels in dat land. Portugal laat komende week waarschijnlijk weten of buitenlanders nog steeds twee weken in quarantaine moeten als ze gearriveerd zijn.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
10 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
59 minuten geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geleden