Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer positief over kansen Blind op EK

Bondscoach De Boer positief over kansen Blind op EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft goede hoop dat hij tijdens het EK over Daley Blind kan beschikken. "Zo wat ik nu hoor, ligt hij voor op schema", zei hij bij Goedemorgen Eredivisie van betaalzender ESPN. "Als alles goed blijft gaan, dan kan hij op 28 mei aansluiten."

Blind herstelt van een enkelblessure. De kans lijkt groot dat De Boer hem vrijdag opneemt in zijn voorlopige selectie voor het EK, dat voor het Nederlands elftal op 13 juni begint met een wedstrijd tegen Oekraïne.

De Boer is minder positief over een mogelijk deelname van Virgil van Dijk aan het EK. "De vorige keer was ik heel negatief. Ik hoop dat hij reuzenstappen heeft gemaakt. Ik ga het komende week weer met hem bespreken. Het is ook aan hem. Het is wat hij wil."

Rentree

Van Dijk herstelt van een zware knieblessure en is nog niet klaar voor een rentree bij Liverpool. "Ik snap ook dat ze daar voorzichtig met hem zijn. Virgil is een belangrijke speler. Liverpool heeft zaterdag gewonnen, maar ze willen na de zomer niet nog zo'n seizoen."

De Boer is positief over de kansen voor Wout Weghorst op een plaats in de EK-selectie. "Hij staat er goed voor, het ziet er goed uit voor hem. De kans is groot dat hij er bij is. Het is knap wat hij ook dit jaar weer heeft laten zien."

Voorlopige selectie

De Boer maakt vrijdag zijn voorlopige selectie bekend en zal waarschijnlijk op 26 mei zijn definitieve keurkorps van 26 spelers toelichten. Oranje verzamelt zich op 24 mei voor het eerst in de aanloop naar het EK, met de spelers die dan beschikbaar zijn.

Het is nog onduidelijk of het trainingskamp in Portugal doorgaat vanwege aangescherpte coronaregels in dat land. Portugal laat komende week waarschijnlijk weten of buitenlanders nog steeds twee weken in quarantaine moeten als ze gearriveerd zijn.

Meer uit Voetbal

Cooper-Love schiet FC Emmen langs FC Groningen in bekertoernooi

GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.

6 uur geleden
Scorende Brugts wint ruim met FC Barcelona in Champions League

KØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.

6 uur geleden
FC Utrecht wint van amateurs Kozakken Boys en bekert verder

WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.

9 uur geleden
Argentijnse en Duitse voetbalsters openen Maradona-stadion

LA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.

11 uur geleden
Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

1 dag geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

1 dag geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

1 dag geleden