Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: over Turkije en Noorwegen loop je niet heen

Bondscoach De Boer: over Turkije en Noorwegen loop je niet heen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer is redelijk tevreden over de loting voor het kwalificatietoernooi van het WK 2022 die het Nederlands elftal heeft gekoppeld aan Turkije, Noorwegen, Montenegro, Letland en Gibraltar. "Het is geen poule des doods", zei hij. "Er is ook geen poule des doods. In iedere poule is het groepshoofd in mijn ogen favoriet."

"Maar je loopt natuurlijk niet zomaar over Turkije en Noorwegen heen", vervolgde De Boer. "Turkije is een goede voetbalnatie met nieuwe talenten. En bij Noorwegen denk ik al snel aan Erling Haaland en Martin Ødegaard. Montenegro en Letland kunnen ook uit een goede organisatie spelen en tegen Gibraltar moeten we aan ons doelsaldo werken."

Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar. De tien nummers 2 strijden samen twee landenploegen uit de Nations League om drie resterende tickets. De FIFA maakt waarschijnlijk dinsdag al het speelschema van het kwalificatietoernooi bekend. Eind maart zijn al de eerste wedstrijden. "Meteen Turkije uit zou wel lekker zijn", zei De Boer. "Want tegen die tijd zijn er misschien nog steeds geen toeschouwers welkom. Ik zou in maart ook wel tegen Noorwegen willen spelen."

"Ik ben wel blij dat we geen landen als Zwitserland, Zweden en Rusland hebben getroffen", zei De Boer. "En verre reizen naar Azerbeidzjan en Kazachstan zijn ons ook bespaard gebleven. We weten waar we aan toen zijn. We kunnen aan de bak."

Meer uit Voetbal

Jong Oranje verliest van Denen op EK, zege op Oekraïne nodig

PRESOV (ANP) - Jong Oranje heeft de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap voetbal in Slowakije verloren van Denemarken. Na het gelijkspel tegen Finland ging de ploeg van bondscoach Michael Reiziger tegen de Deense leeftijdsgenoten met 2-1 onderuit.

8 minuten geleden
Bayern München begint WK voor clubs met monsterzege op Auckland

CINCINNATI (ANP) - Bayern München is het WK voor clubteams overtuigend begonnen. De Duitse landskampioen van coach Vincent Kompany won met 10-0 van FC Auckland City FC.

3 uur geleden
Gattuso volgt Spalletti op als bondscoach Italiaanse voetballers

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso is de nieuwe bondscoach van de Italiaanse voetballers. De 47-jarige oud-international, die in 2006 met zijn land de wereldtitel won, is de opvolger van Luciano Spalletti. Die werd eerder deze maand ontslagen.

7 uur geleden
NEC haalt middenvelder Chery (37) na jaar weer terug

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery voetbalt komend seizoen weer voor NEC. De Nijmegenaren nemen de 37-jarige middenvelder over van Antwerp FC. Een jaar geleden verruilde Chery NEC voor de Belgische club.

9 uur geleden
Tel verlaat Bayern München en blijft voor Spurs uitkomen

LONDEN (ANP) - Mathys Tel blijft voor Tottenham Hotspur uitkomen. De Franse aanvaller heeft een zesjarig contract ondertekend, zo maakte de club uit Londen bekend. De twintigjarige jeugdinternational van Frankrijk speelde de afgelopen vier maanden al op huurbasis voor de Spurs.

12 uur geleden
Aanvaller Internazionale strandt in zijn geboorteland Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mehdi Taremi mist mogelijk de eerste wedstrijd van Internazionale op het WK voor clubs. De aanvaller uit Iran kan niet vanuit zijn geboorteland naar de Verenigde Staten vliegen. Iran heeft het luchtruim gesloten na aanvallen van Israël.

13 uur geleden
Messi en Suárez openen WK voor clubs met doelpuntloos gelijkspel

MIAMI (ANP) - De openingswedstrijd voor het WK voor clubs heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel tussen Inter Miami en Al-Ahly eindigde in 0-0.

14 uur geleden