Bondscoach De Boer kijkt met Oranje alleen naar Tsjechië
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlands elftal moet zich volgens bondscoach Frank de Boer op het Europees kampioenschap volledig concentreren op de achtste finale van zondag tegen Tsjechië. De Boer zei zaterdag in de Puskás Aréna in Boedapest dat hij er geen boodschap aan heeft dat Oranje op papier in de gunstige helft van het speelschema zit.
"Iedereen heeft recht op zijn eigen mening", aldus De Boer over het veranderde sentiment in Nederland. "Qua indeling zitten we gunstig. Maar wij moeten zorgen dat we de eerstkomende wedstrijd winnen. De concentratie is volop op Tsjechië. Daar krijgen we een heel grote kluif aan. Als dat goed afloopt, zien we wel wie we daarna krijgen. Welke tegenstanders op papier staan, is voor mij eigenlijk bijzaak."
Mocht het Nederlands elftal van Tsjechië winnen, volgt volgende week zaterdag in Azerbeidzjan een kwartfinale tegen Denemarken of Wales. De Boer: "Voor mij is het toernooi geslaagd als we bij de laatste vier eindigen. Dan hebben we het goed gedaan. Uiteindelijk willen we in de gracht op een boot staan. Dan is het helemaal geslaagd. Laten we niet vergeten dat er gewoon gewoon zes of zeven teams zijn die denken dit toernooi ook te kunnen winnen. Alles zal moeten kloppen. Ik ben positief ingesteld, laten we hopen dat alles klopt."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
32 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
5 uur geleden