Bondscoach De Boer hoopt nog op Van Dijk bij het EK
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal hoopt dat hij komende zomer tijdens het Europees kampioenschap kan beschikken over Virgil van Dijk. De aanvoerder liep in oktober een zware knieblessure op en staat voor maanden aan de kant.
"Ik spreek hem niet dagelijks ofzo. Hij heeft een goede operatie gehad", aldus De Boer zondagavond in het programma Studio Voetbal bij de NOS. "De eerste weken kun je eigenlijk helemaal niets doen. Daarna zal hij het weer op gaan bouwen. Hopelijk gaat hij het nog redden voor het EK."
Als Van Dijk een kans wil maken op een plaats in de selectie, zal hij over ongeveer vijf maanden weer moeten gaan spelen. De Boer: "Het zal er een beetje om gaan hangen, denk ik. Begin mei zal hij weer aan spelen toe moeten komen. Dat zou hartstikke mooi zijn, voor hem en voor Nederland."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Zweden vooralsnog de beschikking over zijn gehele selectie. Om 17.30 uur (Nederlandse tijd) verschenen alle 26 spelers op het veld van het complex van de voetbalsters van KC Current in Kansas City.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ziggo stopt op 1 juli volgend jaar als hoofdsponsor van Ajax. Het bedrijf heeft besloten het aflopende contract niet te verlengen.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.
5 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de play-offs voor de kwalificatie voor het WK van 2027 in Brazilië, op tegen Hongarije. Als de voetbalsters dat tweeluik winnen, wacht er nog een tegenstander over twee wedstrijden. Dat is dan tegen de winnaar van de wedstrijden tussen Turkije en Slovenië.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst was verrast dat Feyenoord bij hem uitkwam. Dat zei de 51-jarige trainer donderdag tijdens zijn presentatie als hoofdtrainer in De Kuip.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Ibrahima Konaté vastgelegd tot medio 2030. De 27-jarige Franse international vertrok eerder dit voorjaar na vijf seizoenen transfervrij bij Liverpool.
7 uur geleden