Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: heel teleurstellend, een ongelooflijke kater

Bondscoach De Boer: heel teleurstellend, een ongelooflijke kater

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer wilde na de dramatische uitschakeling op het EK door Tsjechië (0-2) niet over zijn eigen toekomst bij Oranje praten. "Daar ga ik nu geen antwoord op geven. Daar ga ik rustig over nadenken. Op dit moment zit ik met een ongelooflijke kater en hetzelfde geldt voor de spelers en voor onze fans. Deze afloop is heel teleurstellend, iedereen had bij dit toernooi voor ons een heel andere route in zijn hoofd."

"Zoals altijd na een groot toernooi gaan we evalueren", doelde De Boer op een gesprek met de KNVB. "Ik zit nu vol in mijn emotie. Het is beter om nu een bittere pil te slikken. Het lijkt me beter om nu niet alles te delen wat ik voel. Dit doet nu vooral heel veel pijn nu."

Het is niet dat De Boer geen perspectief ziet om met het Nederlands elftal het WK van Qatar te bereiken en daar hoge ogen te gooien. "Nee, helemaal niet. Want dat zie ik wel", antwoordde hij. "Het systeem met drie centrale verdedigers dat we hebben gekozen, dat verdient zeker navolging. Volgens mij was Denzel Dumfries als aanvallende rechtsback een van onze beste spelers van het toernooi."

Stugge tegenstander

Oranje schoot of kopte geen enkele keer op het doel van de tegenstander in de achtste finale. Maar volgens De Boer ging er niet eens zoveel mis in het duel met Tsjechië. "Na een beetje moeilijke beginfase pakten wij het goed op. Ik had steeds het gevoel dat wij de betere ploeg waren. We hadden controle over de wedstrijd, wij domineerden de partij. Alleen tegen zo'n stugge tegenstander weet je dan wel dat je top moet zijn en dat waren wij niet."

De Boer haalde in de 57e minuut, kort na de rode kaart voor verdediger Matthijs de Ligt, misschien wel zijn gevaarlijkste aanvaller Donyell Malen naar de kant. Dat leidde tot veel onbegrip in het stadion en ook bij de tv-kijkers in Nederland. De vroege wissel van Malen bleek vooral al bedacht, zo verklapte De Boer. "Hij is een heel explosieve speler. In dit soort wedstrijden is hij op dit moment na 60 of 70 minuten op. Dan zit hij aan zijn taks. We hadden hem zonder die rode kaart van De Ligt iets later gewisseld."

Oranje oogde tegen Tsjechië niet zo fit als tijdens de gewonnen groepsduels met Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië (3-0). Het was ook warm in Boedapest. Was het niet beter geweest om al eerder dan zaterdag naar Hongarije te reizen om aan de omstandigheden te wennen? "Dat denk ik niet", antwoordde De Boer. "Ik weet niet of het verstandig was geweest om langer in de hitte te verblijven. Tsjechië is zelfs later dan ons hier naar toegekomen. Dus ik denk niet dat dit heeft uitgemaakt."

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

2 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

4 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

4 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

11 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

21 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

21 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

21 uur geleden