Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: heel teleurstellend, een ongelooflijke kater

Bondscoach De Boer: heel teleurstellend, een ongelooflijke kater

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer wilde na de dramatische uitschakeling op het EK door Tsjechië (0-2) niet over zijn eigen toekomst bij Oranje praten. "Daar ga ik nu geen antwoord op geven. Daar ga ik rustig over nadenken. Op dit moment zit ik met een ongelooflijke kater en hetzelfde geldt voor de spelers en voor onze fans. Deze afloop is heel teleurstellend, iedereen had bij dit toernooi voor ons een heel andere route in zijn hoofd."

"Zoals altijd na een groot toernooi gaan we evalueren", doelde De Boer op een gesprek met de KNVB. "Ik zit nu vol in mijn emotie. Het is beter om nu een bittere pil te slikken. Het lijkt me beter om nu niet alles te delen wat ik voel. Dit doet nu vooral heel veel pijn nu."

Het is niet dat De Boer geen perspectief ziet om met het Nederlands elftal het WK van Qatar te bereiken en daar hoge ogen te gooien. "Nee, helemaal niet. Want dat zie ik wel", antwoordde hij. "Het systeem met drie centrale verdedigers dat we hebben gekozen, dat verdient zeker navolging. Volgens mij was Denzel Dumfries als aanvallende rechtsback een van onze beste spelers van het toernooi."

Stugge tegenstander

Oranje schoot of kopte geen enkele keer op het doel van de tegenstander in de achtste finale. Maar volgens De Boer ging er niet eens zoveel mis in het duel met Tsjechië. "Na een beetje moeilijke beginfase pakten wij het goed op. Ik had steeds het gevoel dat wij de betere ploeg waren. We hadden controle over de wedstrijd, wij domineerden de partij. Alleen tegen zo'n stugge tegenstander weet je dan wel dat je top moet zijn en dat waren wij niet."

De Boer haalde in de 57e minuut, kort na de rode kaart voor verdediger Matthijs de Ligt, misschien wel zijn gevaarlijkste aanvaller Donyell Malen naar de kant. Dat leidde tot veel onbegrip in het stadion en ook bij de tv-kijkers in Nederland. De vroege wissel van Malen bleek vooral al bedacht, zo verklapte De Boer. "Hij is een heel explosieve speler. In dit soort wedstrijden is hij op dit moment na 60 of 70 minuten op. Dan zit hij aan zijn taks. We hadden hem zonder die rode kaart van De Ligt iets later gewisseld."

Oranje oogde tegen Tsjechië niet zo fit als tijdens de gewonnen groepsduels met Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië (3-0). Het was ook warm in Boedapest. Was het niet beter geweest om al eerder dan zaterdag naar Hongarije te reizen om aan de omstandigheden te wennen? "Dat denk ik niet", antwoordde De Boer. "Ik weet niet of het verstandig was geweest om langer in de hitte te verblijven. Tsjechië is zelfs later dan ons hier naar toegekomen. Dus ik denk niet dat dit heeft uitgemaakt."

Meer uit Voetbal

Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

15 uur geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 dag geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 dag geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 dag geleden