Bondscoach De Boer: heel blij persoon
ZEIST (ANP) - Frank de Boer kan niet wachten om als bondscoach te beginnen. "Ik ben een heel blij persoon. Hoewel je dat misschien niet altijd aan me ziet, het is toch echt zo", grapte de trainer vrijdag bij zijn officiële aanstelling in Zeist. "Ik ben vereerd dat ik hier zit. Het maakt me zeer trots om bondscoach te zijn van dit land. Het is een zeer speciaal moment voor mij. En voor mijn naasten."
De Boer was bij het WK van 2010 assistent van bondscoach Bert van Marwijk. Met Ajax won hij vervolgens vier landstitels. De buitenlandse avonturen bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United verliepen weinig succesvol. De aanstelling van De Boer is daarom niet onomstreden. "Je hebt altijd tegenstanders. Die hoor je vaak het luidst", aldus De Boer. "Ik denk dat er ook een hele grote groep wel tevreden is met de keuze van de KNVB."
In de kritieken ging het de voorbije dagen ook over de manier van spelen. Bij Ajax was het voetbal vaak saai, de bal ging vaak breed of terug in plaats van vooruit, zeiden de critici. De Boer kon er vrijdag wel om lachen al leek het hem ook wel te raken. "Volgens mij speelde ik als voetballer wel eens een bal vooruit", doelde hij op de lange pass die hij bij de kwartfinale van het WK van 1998 tegen Argentinië op Dennis Bergkamp gaf. "Het tikkie breed slaat niet op mij. Ik wilde juist altijd vooruit."
Ervaring
De Boer denkt dat zijn ervaring belangrijk is als bondscoach. De verdediger deed mee aan het EK 1992, WK 1994, WK 1998, EK 2000 en EK 2004. In 1996 ontbrak hij bij het EK wegens een blessure. Met het WK van 2010 erbij zijn het dus zes eindtoernooien. "Het gaat in de top om kleine details, die kunnen beslissend zijn. En ook gaat het om de chemie van het team."
Assistenten zijn in dat proces ook belangrijk, merkte De Boer tijdens het WK tien jaar geleden. "Bert van Marwijk had als bondscoach de grootste invloed, laat dat duidelijk zijn. Phillip Cocu en ik zorgden voor die details. Hopelijk kan ik dat ook weer meebrengen bij deze groep."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
7 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
9 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
9 uur geleden