Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer: heel blij persoon

Bondscoach De Boer: heel blij persoon

ZEIST (ANP) - Frank de Boer kan niet wachten om als bondscoach te beginnen. "Ik ben een heel blij persoon. Hoewel je dat misschien niet altijd aan me ziet, het is toch echt zo", grapte de trainer vrijdag bij zijn officiële aanstelling in Zeist. "Ik ben vereerd dat ik hier zit. Het maakt me zeer trots om bondscoach te zijn van dit land. Het is een zeer speciaal moment voor mij. En voor mijn naasten."

De Boer was bij het WK van 2010 assistent van bondscoach Bert van Marwijk. Met Ajax won hij vervolgens vier landstitels. De buitenlandse avonturen bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United verliepen weinig succesvol. De aanstelling van De Boer is daarom niet onomstreden. "Je hebt altijd tegenstanders. Die hoor je vaak het luidst", aldus De Boer. "Ik denk dat er ook een hele grote groep wel tevreden is met de keuze van de KNVB."

In de kritieken ging het de voorbije dagen ook over de manier van spelen. Bij Ajax was het voetbal vaak saai, de bal ging vaak breed of terug in plaats van vooruit, zeiden de critici. De Boer kon er vrijdag wel om lachen al leek het hem ook wel te raken. "Volgens mij speelde ik als voetballer wel eens een bal vooruit", doelde hij op de lange pass die hij bij de kwartfinale van het WK van 1998 tegen Argentinië op Dennis Bergkamp gaf. "Het tikkie breed slaat niet op mij. Ik wilde juist altijd vooruit."

Ervaring

De Boer denkt dat zijn ervaring belangrijk is als bondscoach. De verdediger deed mee aan het EK 1992, WK 1994, WK 1998, EK 2000 en EK 2004. In 1996 ontbrak hij bij het EK wegens een blessure. Met het WK van 2010 erbij zijn het dus zes eindtoernooien. "Het gaat in de top om kleine details, die kunnen beslissend zijn. En ook gaat het om de chemie van het team."

Assistenten zijn in dat proces ook belangrijk, merkte De Boer tijdens het WK tien jaar geleden. "Bert van Marwijk had als bondscoach de grootste invloed, laat dat duidelijk zijn. Phillip Cocu en ik zorgden voor die details. Hopelijk kan ik dat ook weer meebrengen bij deze groep."

Meer uit Voetbal

Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

5 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

5 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

8 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

9 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

20 uur geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

20 uur geleden
PEC Zwolle ontslaat na acht speelronden trainer Van der Vegt

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.

21 uur geleden