Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal heeft hoge verwachtingen van Luuk de Jong in de tweede WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland, zaterdagavond in Amsterdam (aanvang: 18.00 uur). De aanvaller van Sevilla krijgt de voorkeur boven Donyell Malen. "Je weet dat Luuk zeker in de spits eindigt als er een voorzet komt en normaal gesproken zullen wij de dominante partij zijn", zei De Boer vooraf bij de NOS.

"We zullen geregeld aan de achterlijn komen en dan wil je gewoon mensen hebben die in het strafschopgebied zijn. En Luuk is een echte spits. Hij moet in eerste instantie de twee centrale verdedigers binden, waardoor wij op het middenveld met combinaties tussen de linies aan het werk kunnen. Luuk kan goed koppen en kan het ook bolwerken tegen lange tegenstanders, maar hij mag de ballen er van mij ook gewoon inschuiven hoor."

De Boer rekent tegen Letland ook op een grote inbreng van Davy Klaassen, die sterk en trefzeker inviel afgelopen woensdag in en tegen Turkije (4-2). "Hij staat op 10, daar heb ik bewust voor gekozen. Hij zit in een goede fase bij Ajax en hij bracht bij ons als invaller ook wat teweeg in Turkije. Daar moet je dan gewoon gebruik van maken."

Naast De Jong en Klaassen heeft ook Denzel Dumfries tegen Letland een basisplaats. De verdediger van PSV is de vervanger van Kenny Tete.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

2 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

4 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

5 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

7 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

7 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

7 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

8 uur geleden