Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal heeft hoge verwachtingen van Luuk de Jong in de tweede WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland, zaterdagavond in Amsterdam (aanvang: 18.00 uur). De aanvaller van Sevilla krijgt de voorkeur boven Donyell Malen. "Je weet dat Luuk zeker in de spits eindigt als er een voorzet komt en normaal gesproken zullen wij de dominante partij zijn", zei De Boer vooraf bij de NOS.
"We zullen geregeld aan de achterlijn komen en dan wil je gewoon mensen hebben die in het strafschopgebied zijn. En Luuk is een echte spits. Hij moet in eerste instantie de twee centrale verdedigers binden, waardoor wij op het middenveld met combinaties tussen de linies aan het werk kunnen. Luuk kan goed koppen en kan het ook bolwerken tegen lange tegenstanders, maar hij mag de ballen er van mij ook gewoon inschuiven hoor."
De Boer rekent tegen Letland ook op een grote inbreng van Davy Klaassen, die sterk en trefzeker inviel afgelopen woensdag in en tegen Turkije (4-2). "Hij staat op 10, daar heb ik bewust voor gekozen. Hij zit in een goede fase bij Ajax en hij bracht bij ons als invaller ook wat teweeg in Turkije. Daar moet je dan gewoon gebruik van maken."
Naast De Jong en Klaassen heeft ook Denzel Dumfries tegen Letland een basisplaats. De verdediger van PSV is de vervanger van Kenny Tete.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 minuten geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
34 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
4 uur geleden