Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal heeft hoge verwachtingen van Luuk de Jong in de tweede WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland, zaterdagavond in Amsterdam (aanvang: 18.00 uur). De aanvaller van Sevilla krijgt de voorkeur boven Donyell Malen. "Je weet dat Luuk zeker in de spits eindigt als er een voorzet komt en normaal gesproken zullen wij de dominante partij zijn", zei De Boer vooraf bij de NOS.

"We zullen geregeld aan de achterlijn komen en dan wil je gewoon mensen hebben die in het strafschopgebied zijn. En Luuk is een echte spits. Hij moet in eerste instantie de twee centrale verdedigers binden, waardoor wij op het middenveld met combinaties tussen de linies aan het werk kunnen. Luuk kan goed koppen en kan het ook bolwerken tegen lange tegenstanders, maar hij mag de ballen er van mij ook gewoon inschuiven hoor."

De Boer rekent tegen Letland ook op een grote inbreng van Davy Klaassen, die sterk en trefzeker inviel afgelopen woensdag in en tegen Turkije (4-2). "Hij staat op 10, daar heb ik bewust voor gekozen. Hij zit in een goede fase bij Ajax en hij bracht bij ons als invaller ook wat teweeg in Turkije. Daar moet je dan gewoon gebruik van maken."

Naast De Jong en Klaassen heeft ook Denzel Dumfries tegen Letland een basisplaats. De verdediger van PSV is de vervanger van Kenny Tete.

Meer uit Voetbal

Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

44 minuten geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

1 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

2 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

13 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

14 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

15 uur geleden