Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal heeft hoge verwachtingen van Luuk de Jong in de tweede WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland, zaterdagavond in Amsterdam (aanvang: 18.00 uur). De aanvaller van Sevilla krijgt de voorkeur boven Donyell Malen. "Je weet dat Luuk zeker in de spits eindigt als er een voorzet komt en normaal gesproken zullen wij de dominante partij zijn", zei De Boer vooraf bij de NOS.

"We zullen geregeld aan de achterlijn komen en dan wil je gewoon mensen hebben die in het strafschopgebied zijn. En Luuk is een echte spits. Hij moet in eerste instantie de twee centrale verdedigers binden, waardoor wij op het middenveld met combinaties tussen de linies aan het werk kunnen. Luuk kan goed koppen en kan het ook bolwerken tegen lange tegenstanders, maar hij mag de ballen er van mij ook gewoon inschuiven hoor."

De Boer rekent tegen Letland ook op een grote inbreng van Davy Klaassen, die sterk en trefzeker inviel afgelopen woensdag in en tegen Turkije (4-2). "Hij staat op 10, daar heb ik bewust voor gekozen. Hij zit in een goede fase bij Ajax en hij bracht bij ons als invaller ook wat teweeg in Turkije. Daar moet je dan gewoon gebruik van maken."

Naast De Jong en Klaassen heeft ook Denzel Dumfries tegen Letland een basisplaats. De verdediger van PSV is de vervanger van Kenny Tete.

Meer uit Voetbal

Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

41 minuten geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

11 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

16 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden