Bondscoach De Boer heeft hoge verwachtingen van De Jong
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van het Nederlands elftal heeft hoge verwachtingen van Luuk de Jong in de tweede WK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland, zaterdagavond in Amsterdam (aanvang: 18.00 uur). De aanvaller van Sevilla krijgt de voorkeur boven Donyell Malen. "Je weet dat Luuk zeker in de spits eindigt als er een voorzet komt en normaal gesproken zullen wij de dominante partij zijn", zei De Boer vooraf bij de NOS.
"We zullen geregeld aan de achterlijn komen en dan wil je gewoon mensen hebben die in het strafschopgebied zijn. En Luuk is een echte spits. Hij moet in eerste instantie de twee centrale verdedigers binden, waardoor wij op het middenveld met combinaties tussen de linies aan het werk kunnen. Luuk kan goed koppen en kan het ook bolwerken tegen lange tegenstanders, maar hij mag de ballen er van mij ook gewoon inschuiven hoor."
De Boer rekent tegen Letland ook op een grote inbreng van Davy Klaassen, die sterk en trefzeker inviel afgelopen woensdag in en tegen Turkije (4-2). "Hij staat op 10, daar heb ik bewust voor gekozen. Hij zit in een goede fase bij Ajax en hij bracht bij ons als invaller ook wat teweeg in Turkije. Daar moet je dan gewoon gebruik van maken."
Naast De Jong en Klaassen heeft ook Denzel Dumfries tegen Letland een basisplaats. De verdediger van PSV is de vervanger van Kenny Tete.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden