Bondscoach De Boer: belangrijkste is om iedereen fris te houden
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van Nederland is er alles aan gelegen om zijn spelers fit te houden richting de twee komende duels in de Nations League. Dat lichtte De Boer, die in zijn nieuwe rol debuteert bij Oranje, bij de NOS toe in aanloop naar de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mexico in de Johan Cruijff Arena.
In de opstelling debuteren AZ-spelers Owen Wijndal en Teun Koopmeiners. Beoogde basisspelers Frenkie de Jong en Quincy Promes starten op de bank. "Het liefst start je in de sterkste opstelling", verklaarde De Boer, zelf 112-voudig international. "Iedereen is inzetbaar. Maar het allerbelangrijkste is om iedereen fris te houden voor de wedstrijden in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina, en Italië."
Ook doelman Tim Krul is een opvallende naam in het team dat De Boer het veld in stuurt. "Jasper Cillessen is pas net weer fit na een blessure", ging De Boer in op de keuze. "Tim is niet mijn eerste keuze, maar van hem weten we dat hij helemaal fit is en goed heeft gepresteerd bij zijn club."
Debuut
Over debutanten Koopmeiners en Wijndal zegt de bondscoach dat ze genoeg kwaliteit hebben om mee te draaien in Oranje. "Elk debuut is spannend. De vaste basisspelers kunnen deze jongens heel goed helpen."
Over zijn eigen debuut is de bondscoach licht nerveus. "Ik heb gezonde spanning", erkent De Boer. "Maar ik heb ook voor hetere vuren gestaan. Dus ik maak mij niet zo snel druk."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
46 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
5 uur geleden