Bondscoach De Boer: belangrijkste is om iedereen fris te houden
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van Nederland is er alles aan gelegen om zijn spelers fit te houden richting de twee komende duels in de Nations League. Dat lichtte De Boer, die in zijn nieuwe rol debuteert bij Oranje, bij de NOS toe in aanloop naar de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mexico in de Johan Cruijff Arena.
In de opstelling debuteren AZ-spelers Owen Wijndal en Teun Koopmeiners. Beoogde basisspelers Frenkie de Jong en Quincy Promes starten op de bank. "Het liefst start je in de sterkste opstelling", verklaarde De Boer, zelf 112-voudig international. "Iedereen is inzetbaar. Maar het allerbelangrijkste is om iedereen fris te houden voor de wedstrijden in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina, en Italië."
Ook doelman Tim Krul is een opvallende naam in het team dat De Boer het veld in stuurt. "Jasper Cillessen is pas net weer fit na een blessure", ging De Boer in op de keuze. "Tim is niet mijn eerste keuze, maar van hem weten we dat hij helemaal fit is en goed heeft gepresteerd bij zijn club."
Debuut
Over debutanten Koopmeiners en Wijndal zegt de bondscoach dat ze genoeg kwaliteit hebben om mee te draaien in Oranje. "Elk debuut is spannend. De vaste basisspelers kunnen deze jongens heel goed helpen."
Over zijn eigen debuut is de bondscoach licht nerveus. "Ik heb gezonde spanning", erkent De Boer. "Maar ik heb ook voor hetere vuren gestaan. Dus ik maak mij niet zo snel druk."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
12 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
15 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
15 uur geleden