Bondscoach De Boer: belangrijkste is om iedereen fris te houden
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer van Nederland is er alles aan gelegen om zijn spelers fit te houden richting de twee komende duels in de Nations League. Dat lichtte De Boer, die in zijn nieuwe rol debuteert bij Oranje, bij de NOS toe in aanloop naar de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mexico in de Johan Cruijff Arena.
In de opstelling debuteren AZ-spelers Owen Wijndal en Teun Koopmeiners. Beoogde basisspelers Frenkie de Jong en Quincy Promes starten op de bank. "Het liefst start je in de sterkste opstelling", verklaarde De Boer, zelf 112-voudig international. "Iedereen is inzetbaar. Maar het allerbelangrijkste is om iedereen fris te houden voor de wedstrijden in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina, en Italië."
Ook doelman Tim Krul is een opvallende naam in het team dat De Boer het veld in stuurt. "Jasper Cillessen is pas net weer fit na een blessure", ging De Boer in op de keuze. "Tim is niet mijn eerste keuze, maar van hem weten we dat hij helemaal fit is en goed heeft gepresteerd bij zijn club."
Debuut
Over debutanten Koopmeiners en Wijndal zegt de bondscoach dat ze genoeg kwaliteit hebben om mee te draaien in Oranje. "Elk debuut is spannend. De vaste basisspelers kunnen deze jongens heel goed helpen."
Over zijn eigen debuut is de bondscoach licht nerveus. "Ik heb gezonde spanning", erkent De Boer. "Maar ik heb ook voor hetere vuren gestaan. Dus ik maak mij niet zo snel druk."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
37 minuten geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
17 uur geleden