Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach De Boer al om de tafel met KNVB

Bondscoach De Boer al om de tafel met KNVB

ZEIST (ANP) - Frank de Boer praat dinsdagmiddag al met voetbalbond KNVB over zijn toekomst als bondscoach van het Nederlands elftal. De Boer staat nog tot het WK van eind volgend jaar in Qatar onder contract bij de KNVB, maar het is na een mislukt EK de vraag of hij die verbintenis mag en wil uitdienen.

De 51-jarige De Boer praat met de top van de KNVB, die bestaat uit de directeuren Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma. Gudde gaat over drie maanden met pensioen en wordt als directeur betaald voetbal opgevolgd door Marianne van Leeuwen. Het ligt voor de hand dat dinsdag al duidelijk wordt of De Boer op 1 september op de bank zit als Oranje de WK-kwalificatie hervat met een uitwedstrijd tegen Noorwegen.

De bondscoach wilde zondag na de uitschakeling door Tsjechië (0-2) in de achtste finales van het EK niet uitgebreid ingaan op zijn toekomstplannen. "Op dit moment zit ik met een ongelooflijke kater", zei De Boer. "Zoals altijd na een groot toernooi gaan we evalueren. Ik zit nu vol in mijn emotie. Het lijkt me beter om nu niet alles te delen wat ik voel. Dit doet vooral heel veel pijn nu."

Kritiek op speelwijze

De Boer voelde zich verantwoordelijk voor de uitschakeling in de achtste finales. "Dus ook ik moet in de spiegel kijken", zei de bondscoach, die in september vorig jaar de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman opvolgde bij Oranje.

Onder De Boer wist Nederland zich niet te plaatsen voor de eindronde van de Nations League. Oranje begon in maart met een nederlaag tegen Turkije (4-2) aan de kwalificatie voor het WK van 2022. De Boer kreeg tijdens het EK veel kritiek vanwege de speelwijze van Oranje met drie centrale verdedigers. Toch won het Nederlands elftal de groepswedstrijden tegen Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië (3-0). Tegen de Tsjechen stortte Oranje in elkaar nadat Matthijs de Ligt met rood van het veld was gegaan. De Boer kreeg na de nederlaag in Boedapest ook veel kritiek op zijn wissel van Donyell Malen voor Quincy Promes.

De Boer startte zijn trainersloopbaan in 2006 als jeugdtrainer bij Ajax. De 112-voudig international was de rechterhand van bondscoach Bert van Marwijk bij het Nederlands elftal op het WK 2010. Na vier landstitels met Ajax werd hij na 84 dagen ontslagen bij Internazionale. Crystal Palace zette hem na 77 dagen op straat. Atlanta United nam na zo'n anderhalf jaar afscheid van de oud-verdediger van onder meer Ajax en FC Barcelona.

Meer uit Voetbal

Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

4 uur geleden
'Boze en beledigde' Oranjevrouwen maken het Jonker makkelijker

BASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.

6 uur geleden
Jonker past tactiek niet aan voor zware opgave tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.

7 uur geleden
PSV in oefenduel langs Duitse club Elversberg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.

12 uur geleden
Alle voetbalsters trainen in aanloop naar EK-duel met Frankrijk

THUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.

14 uur geleden
FC Groningen neemt spits Zawada over van gedegradeerd RKC

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.

15 uur geleden
PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.

17 uur geleden