Bondscoach De Boer: 2-2 had als een nederlaag gevoeld
AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer slaakte een zucht van verlichting na de winnende treffer van Denzel Dumfries in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne (3-2). "We speelden in mijn ogen best een goede wedstrijd", zei de bondscoach. "Maar in vijf minuten gaven we bijna alles weg."
Oranje leidde in de 74e minuut nog met 2-0. Maar na 79 minuten stond het 2-2, na treffers van Andrei Jarmolenko en Roman Jaremtsjoek. Even voor beide treffers had De Boer Daley Blind en Patrick van Aanholt naar de kant gehaald. "Maar dan nog moet de organisatie goed staan", mopperde hij. "We weten hoe superieur het linkerbeen van Jarmolenko is. En toch laten we hem schieten en bij die 2-2 staan we ook niet goed. Gelukkig scoort Dumfries nog. Een gelijkspel van 2-2 had als een nederlaag gevoeld."
"We verloren in die periode Zintsjenko uit het oog", vervolgde De Boer. "Hij ging meer op links spelen. Verder speelden we een groot deel van de wedstrijd goed. We hadden alleen in de eerste helft wel mogen scoren. Ik heb een vrij goed Nederlands elftal gezien. Al met al was dit best een goede start."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
17 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
21 uur geleden