Bondscoach De Boer: 2-2 had als een nederlaag gevoeld
AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer slaakte een zucht van verlichting na de winnende treffer van Denzel Dumfries in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne (3-2). "We speelden in mijn ogen best een goede wedstrijd", zei de bondscoach. "Maar in vijf minuten gaven we bijna alles weg."
Oranje leidde in de 74e minuut nog met 2-0. Maar na 79 minuten stond het 2-2, na treffers van Andrei Jarmolenko en Roman Jaremtsjoek. Even voor beide treffers had De Boer Daley Blind en Patrick van Aanholt naar de kant gehaald. "Maar dan nog moet de organisatie goed staan", mopperde hij. "We weten hoe superieur het linkerbeen van Jarmolenko is. En toch laten we hem schieten en bij die 2-2 staan we ook niet goed. Gelukkig scoort Dumfries nog. Een gelijkspel van 2-2 had als een nederlaag gevoeld."
"We verloren in die periode Zintsjenko uit het oog", vervolgde De Boer. "Hij ging meer op links spelen. Verder speelden we een groot deel van de wedstrijd goed. We hadden alleen in de eerste helft wel mogen scoren. Ik heb een vrij goed Nederlands elftal gezien. Al met al was dit best een goede start."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden