Bondscoach De Boer: 2-2 had als een nederlaag gevoeld
AMSTERDAM (ANP) - Frank de Boer slaakte een zucht van verlichting na de winnende treffer van Denzel Dumfries in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal op het EK met Oekraïne (3-2). "We speelden in mijn ogen best een goede wedstrijd", zei de bondscoach. "Maar in vijf minuten gaven we bijna alles weg."
Oranje leidde in de 74e minuut nog met 2-0. Maar na 79 minuten stond het 2-2, na treffers van Andrei Jarmolenko en Roman Jaremtsjoek. Even voor beide treffers had De Boer Daley Blind en Patrick van Aanholt naar de kant gehaald. "Maar dan nog moet de organisatie goed staan", mopperde hij. "We weten hoe superieur het linkerbeen van Jarmolenko is. En toch laten we hem schieten en bij die 2-2 staan we ook niet goed. Gelukkig scoort Dumfries nog. Een gelijkspel van 2-2 had als een nederlaag gevoeld."
"We verloren in die periode Zintsjenko uit het oog", vervolgde De Boer. "Hij ging meer op links spelen. Verder speelden we een groot deel van de wedstrijd goed. We hadden alleen in de eerste helft wel mogen scoren. Ik heb een vrij goed Nederlands elftal gezien. Al met al was dit best een goede start."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
4 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
8 uur geleden