Bondscoach Belgische veldrijders: Van der Poel de man op WK
TUBEKE (ANP/Belga) - Mathieu van der Poel is ook bij de Belgen de grote favoriet op het WK veldrijden, over een kleine twee weken in het Tsjechische Tabor. "We hoeven er niet omheen te draaien. Van der Poel kan en zal waarschijnlijk de man worden in Tabor", zei de Belgische bondscoach Sven Vanthourenhout bij de presentatie van zijn WK-selectie. Bij afwezigheid van drievoudig wereldkampioen Wout van Aert zijn Eli Iserbyt, Thibau Nys en Michael Vanthourenhout de kopmannen bij de Belgen.
"Mathieu heeft zelf ook gezegd dat het WK het hoogtepunt van zijn veldritseizoen moet worden", vertelde Vanthourenhout maandag bij de voorstelling van zijn selectie. "Maar we hebben in Benidorm gezien dat een cross nog altijd gereden moet worden. Er is altijd een kans en dan moeten we klaar zijn om die te grijpen."
Van der Poel, die in Tabor aast op zijn zesde wereldtitel, won deze winter tien van de elf crossen waar hij aan de start stond. Alleen zondag greep hij in de wereldbekerveldrit van Benidorm na pech en een technisch foutje naast de zege. Van Aert won en sloot daarmee zijn veldritseizoen af. Hij gaat zich richten op het wegseizoen.
"In principe is de kans dat er iets gebeurt heel klein, en wij wensen niemand pech toe", benadrukte Vanthourenhout. "Ik heb daarvoor veel te veel respect voor de atleet die Van der Poel is. Maar als het gebeurt, moeten we er klaar voor zijn." Met Belgisch kampioen Iserbyt, Nys en Europees kampioen Vanthourenhout heeft België volgens de bondscoach wel drie renners die kunnen meestrijden voor het podium in Tabor. "Eli is volgens mij aan een fantastisch seizoen bezig. Michael laat flitsen zien die altijd van een heel hoog niveau zijn en met Thibau weet je het nooit."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden