Bondscoach Belgische veldrijders: Van der Poel de man op WK
TUBEKE (ANP/Belga) - Mathieu van der Poel is ook bij de Belgen de grote favoriet op het WK veldrijden, over een kleine twee weken in het Tsjechische Tabor. "We hoeven er niet omheen te draaien. Van der Poel kan en zal waarschijnlijk de man worden in Tabor", zei de Belgische bondscoach Sven Vanthourenhout bij de presentatie van zijn WK-selectie. Bij afwezigheid van drievoudig wereldkampioen Wout van Aert zijn Eli Iserbyt, Thibau Nys en Michael Vanthourenhout de kopmannen bij de Belgen.
"Mathieu heeft zelf ook gezegd dat het WK het hoogtepunt van zijn veldritseizoen moet worden", vertelde Vanthourenhout maandag bij de voorstelling van zijn selectie. "Maar we hebben in Benidorm gezien dat een cross nog altijd gereden moet worden. Er is altijd een kans en dan moeten we klaar zijn om die te grijpen."
Van der Poel, die in Tabor aast op zijn zesde wereldtitel, won deze winter tien van de elf crossen waar hij aan de start stond. Alleen zondag greep hij in de wereldbekerveldrit van Benidorm na pech en een technisch foutje naast de zege. Van Aert won en sloot daarmee zijn veldritseizoen af. Hij gaat zich richten op het wegseizoen.
"In principe is de kans dat er iets gebeurt heel klein, en wij wensen niemand pech toe", benadrukte Vanthourenhout. "Ik heb daarvoor veel te veel respect voor de atleet die Van der Poel is. Maar als het gebeurt, moeten we er klaar voor zijn." Met Belgisch kampioen Iserbyt, Nys en Europees kampioen Vanthourenhout heeft België volgens de bondscoach wel drie renners die kunnen meestrijden voor het podium in Tabor. "Eli is volgens mij aan een fantastisch seizoen bezig. Michael laat flitsen zien die altijd van een heel hoog niveau zijn en met Thibau weet je het nooit."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden