Bondscoach Belgische veldrijders: Van der Poel de man op WK
TUBEKE (ANP/Belga) - Mathieu van der Poel is ook bij de Belgen de grote favoriet op het WK veldrijden, over een kleine twee weken in het Tsjechische Tabor. "We hoeven er niet omheen te draaien. Van der Poel kan en zal waarschijnlijk de man worden in Tabor", zei de Belgische bondscoach Sven Vanthourenhout bij de presentatie van zijn WK-selectie. Bij afwezigheid van drievoudig wereldkampioen Wout van Aert zijn Eli Iserbyt, Thibau Nys en Michael Vanthourenhout de kopmannen bij de Belgen.
"Mathieu heeft zelf ook gezegd dat het WK het hoogtepunt van zijn veldritseizoen moet worden", vertelde Vanthourenhout maandag bij de voorstelling van zijn selectie. "Maar we hebben in Benidorm gezien dat een cross nog altijd gereden moet worden. Er is altijd een kans en dan moeten we klaar zijn om die te grijpen."
Van der Poel, die in Tabor aast op zijn zesde wereldtitel, won deze winter tien van de elf crossen waar hij aan de start stond. Alleen zondag greep hij in de wereldbekerveldrit van Benidorm na pech en een technisch foutje naast de zege. Van Aert won en sloot daarmee zijn veldritseizoen af. Hij gaat zich richten op het wegseizoen.
"In principe is de kans dat er iets gebeurt heel klein, en wij wensen niemand pech toe", benadrukte Vanthourenhout. "Ik heb daarvoor veel te veel respect voor de atleet die Van der Poel is. Maar als het gebeurt, moeten we er klaar voor zijn." Met Belgisch kampioen Iserbyt, Nys en Europees kampioen Vanthourenhout heeft België volgens de bondscoach wel drie renners die kunnen meestrijden voor het podium in Tabor. "Eli is volgens mij aan een fantastisch seizoen bezig. Michael laat flitsen zien die altijd van een heel hoog niveau zijn en met Thibau weet je het nooit."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
20 uur geleden