Bondscoach België wil 'niet met vingers wijzen' na domper op EK
FRANKFURT (ANP) - Domenico Tedesco was realistisch na zijn eerste nederlaag in zestien wedstrijden als bondscoach van België. "Ik wist dat we uiteindelijk een wedstrijd zouden verliezen, helaas gebeurde het vandaag en niet in een oefenduel", zei de 38-jarige coach na de verrassende nederlaag tegen Slowakije op het EK (0-1).
"We hebben verloren en dat doet enorm veel pijn, want we verdienen het niet", zei Tedesco bij Sporza. "De jongens hebben alles geprobeerd. Eigenlijk liep alles perfect. Ik kan tegen het team weinig dingen zeggen die beter moesten. Buiten die grote gemiste kansen. En ook de goal die we tegen krijgen, mogen we niet tegen krijgen."
Romelu Lukaku, topscorer aller tijden van België, miste enkele grote kansen en zag twee treffers afgekeurd worden. De ploeg van Tedesco betreurde de gemiste kansen, nadat Slowakije het enige doelpunt had gemaakt na een blunder van Jérémy Doku.
"Romelu weet hoe hij goals moet scoren, maar had vandaag veel pech. Hij is mentaal ijzersterk en zal hier bovenop komen. En de 0-1? Bij elke tegengoal gebeuren er fouten. We zullen het intern analyseren en bespreken met de spelers, maar ik zal niet met vingers wijzen. We moeten vooral samenblijven na dit verlies", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
17 uur geleden