Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn
BRUSSEL (ANP) - De ruime nederlaag tegen het Nederlands elftal in de Nations League (1-4) is hard aangekomen bij België. Vooral op de verdedigers, onder wie oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, klinkt veel kritiek.
"Dit is een wake-upcall voor iedereen", zei bondscoach Roberto Martínez, die later dit jaar op het WK in Qatar met België hoopt mee te strijden om de titel. "Misschien hadden we wel zo'n nederlaag nodig. We weten nu dat er nog veel werk te verrichten is. Nederland is een topteam en wij moeten op alle vlakken honderd procent zijn als we ons willen meten met dit soort landen."
De vier wedstrijden in de Nations League komen op een ongelegen moment. Veel internationals hebben er al een zwaar seizoen opzitten bij hun club. Kevin De Bruyne, middenvelder van Manchester City, zei eerder deze week al weinig zin te hebben in de interlands.
Fit
"We moeten realistisch zijn: onze belangrijkste spelers moeten helemaal fit zijn, maar dat geldt voor vele landen", vervolgde Martínez. "In deze campagne komt het er vooral op aan de juiste balans te vinden met het oog op het WK. Nederland leek fysiek sterker en we gaven ook te veel ruimte en kansen weg. Dat is niet gebruikelijk bij ons."
Het WK begint over ruim vijf maanden, maar heel veel tijd om te werken met de internationals heeft Martínez niet. Na de komende drie wedstrijden in de Nations League volgt alleen in september nog een interlandperiode. "Ik heb het team slechts zeventien dagen tot mijn beschikking voordat de voorbereiding op het WK begint", aldus de bondscoach, die Romelu Lukaku tegen Nederland al vroeg geblesseerd zag uitvallen.
Opmerkelijke wissel
De bondscoach verving de sterke spits van Chelsea door Leandro Trossard, wat in België werd gezien als een opmerkelijke wissel. "Ik wilde Leandro in actie zien in een grote wedstrijd, want wij moeten oplossingen hebben voor het geval Romelu er niet bij is", zei Martínez.
Van de verdedigers maakte Dedryck Boyata de slechtste indruk. De bondscoach verdedigde hem echter. "Hij heeft een emotionele rollercoaster achter de rug met Hertha BSC in de Duitse degradatiestrijd. Hij heeft zich daar gedragen als een echte aanvoerder. Van de wedstrijd van vandaag zal hij leren. Op een fout of slechte beslissing zullen we nooit een speler afrekenen. We moeten het gewoon allemaal beter doen dan we vandaag hebben laten zien."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
10 minuten geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
14 uur geleden