Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

BRUSSEL (ANP) - De ruime nederlaag tegen het Nederlands elftal in de Nations League (1-4) is hard aangekomen bij België. Vooral op de verdedigers, onder wie oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, klinkt veel kritiek.

"Dit is een wake-upcall voor iedereen", zei bondscoach Roberto Martínez, die later dit jaar op het WK in Qatar met België hoopt mee te strijden om de titel. "Misschien hadden we wel zo'n nederlaag nodig. We weten nu dat er nog veel werk te verrichten is. Nederland is een topteam en wij moeten op alle vlakken honderd procent zijn als we ons willen meten met dit soort landen."

De vier wedstrijden in de Nations League komen op een ongelegen moment. Veel internationals hebben er al een zwaar seizoen opzitten bij hun club. Kevin De Bruyne, middenvelder van Manchester City, zei eerder deze week al weinig zin te hebben in de interlands.

Fit

"We moeten realistisch zijn: onze belangrijkste spelers moeten helemaal fit zijn, maar dat geldt voor vele landen", vervolgde Martínez. "In deze campagne komt het er vooral op aan de juiste balans te vinden met het oog op het WK. Nederland leek fysiek sterker en we gaven ook te veel ruimte en kansen weg. Dat is niet gebruikelijk bij ons."

Het WK begint over ruim vijf maanden, maar heel veel tijd om te werken met de internationals heeft Martínez niet. Na de komende drie wedstrijden in de Nations League volgt alleen in september nog een interlandperiode. "Ik heb het team slechts zeventien dagen tot mijn beschikking voordat de voorbereiding op het WK begint", aldus de bondscoach, die Romelu Lukaku tegen Nederland al vroeg geblesseerd zag uitvallen.

Opmerkelijke wissel

De bondscoach verving de sterke spits van Chelsea door Leandro Trossard, wat in België werd gezien als een opmerkelijke wissel. "Ik wilde Leandro in actie zien in een grote wedstrijd, want wij moeten oplossingen hebben voor het geval Romelu er niet bij is", zei Martínez.

Van de verdedigers maakte Dedryck Boyata de slechtste indruk. De bondscoach verdedigde hem echter. "Hij heeft een emotionele rollercoaster achter de rug met Hertha BSC in de Duitse degradatiestrijd. Hij heeft zich daar gedragen als een echte aanvoerder. Van de wedstrijd van vandaag zal hij leren. Op een fout of slechte beslissing zullen we nooit een speler afrekenen. We moeten het gewoon allemaal beter doen dan we vandaag hebben laten zien."

Meer uit Voetbal

Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

57 minuten geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

1 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

2 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

4 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

5 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

14 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

14 uur geleden