Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn
BRUSSEL (ANP) - De ruime nederlaag tegen het Nederlands elftal in de Nations League (1-4) is hard aangekomen bij België. Vooral op de verdedigers, onder wie oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, klinkt veel kritiek.
"Dit is een wake-upcall voor iedereen", zei bondscoach Roberto Martínez, die later dit jaar op het WK in Qatar met België hoopt mee te strijden om de titel. "Misschien hadden we wel zo'n nederlaag nodig. We weten nu dat er nog veel werk te verrichten is. Nederland is een topteam en wij moeten op alle vlakken honderd procent zijn als we ons willen meten met dit soort landen."
De vier wedstrijden in de Nations League komen op een ongelegen moment. Veel internationals hebben er al een zwaar seizoen opzitten bij hun club. Kevin De Bruyne, middenvelder van Manchester City, zei eerder deze week al weinig zin te hebben in de interlands.
Fit
"We moeten realistisch zijn: onze belangrijkste spelers moeten helemaal fit zijn, maar dat geldt voor vele landen", vervolgde Martínez. "In deze campagne komt het er vooral op aan de juiste balans te vinden met het oog op het WK. Nederland leek fysiek sterker en we gaven ook te veel ruimte en kansen weg. Dat is niet gebruikelijk bij ons."
Het WK begint over ruim vijf maanden, maar heel veel tijd om te werken met de internationals heeft Martínez niet. Na de komende drie wedstrijden in de Nations League volgt alleen in september nog een interlandperiode. "Ik heb het team slechts zeventien dagen tot mijn beschikking voordat de voorbereiding op het WK begint", aldus de bondscoach, die Romelu Lukaku tegen Nederland al vroeg geblesseerd zag uitvallen.
Opmerkelijke wissel
De bondscoach verving de sterke spits van Chelsea door Leandro Trossard, wat in België werd gezien als een opmerkelijke wissel. "Ik wilde Leandro in actie zien in een grote wedstrijd, want wij moeten oplossingen hebben voor het geval Romelu er niet bij is", zei Martínez.
Van de verdedigers maakte Dedryck Boyata de slechtste indruk. De bondscoach verdedigde hem echter. "Hij heeft een emotionele rollercoaster achter de rug met Hertha BSC in de Duitse degradatiestrijd. Hij heeft zich daar gedragen als een echte aanvoerder. Van de wedstrijd van vandaag zal hij leren. Op een fout of slechte beslissing zullen we nooit een speler afrekenen. We moeten het gewoon allemaal beter doen dan we vandaag hebben laten zien."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
54 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden