Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

BRUSSEL (ANP) - De ruime nederlaag tegen het Nederlands elftal in de Nations League (1-4) is hard aangekomen bij België. Vooral op de verdedigers, onder wie oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, klinkt veel kritiek.

"Dit is een wake-upcall voor iedereen", zei bondscoach Roberto Martínez, die later dit jaar op het WK in Qatar met België hoopt mee te strijden om de titel. "Misschien hadden we wel zo'n nederlaag nodig. We weten nu dat er nog veel werk te verrichten is. Nederland is een topteam en wij moeten op alle vlakken honderd procent zijn als we ons willen meten met dit soort landen."

De vier wedstrijden in de Nations League komen op een ongelegen moment. Veel internationals hebben er al een zwaar seizoen opzitten bij hun club. Kevin De Bruyne, middenvelder van Manchester City, zei eerder deze week al weinig zin te hebben in de interlands.

Fit

"We moeten realistisch zijn: onze belangrijkste spelers moeten helemaal fit zijn, maar dat geldt voor vele landen", vervolgde Martínez. "In deze campagne komt het er vooral op aan de juiste balans te vinden met het oog op het WK. Nederland leek fysiek sterker en we gaven ook te veel ruimte en kansen weg. Dat is niet gebruikelijk bij ons."

Het WK begint over ruim vijf maanden, maar heel veel tijd om te werken met de internationals heeft Martínez niet. Na de komende drie wedstrijden in de Nations League volgt alleen in september nog een interlandperiode. "Ik heb het team slechts zeventien dagen tot mijn beschikking voordat de voorbereiding op het WK begint", aldus de bondscoach, die Romelu Lukaku tegen Nederland al vroeg geblesseerd zag uitvallen.

Opmerkelijke wissel

De bondscoach verving de sterke spits van Chelsea door Leandro Trossard, wat in België werd gezien als een opmerkelijke wissel. "Ik wilde Leandro in actie zien in een grote wedstrijd, want wij moeten oplossingen hebben voor het geval Romelu er niet bij is", zei Martínez.

Van de verdedigers maakte Dedryck Boyata de slechtste indruk. De bondscoach verdedigde hem echter. "Hij heeft een emotionele rollercoaster achter de rug met Hertha BSC in de Duitse degradatiestrijd. Hij heeft zich daar gedragen als een echte aanvoerder. Van de wedstrijd van vandaag zal hij leren. Op een fout of slechte beslissing zullen we nooit een speler afrekenen. We moeten het gewoon allemaal beter doen dan we vandaag hebben laten zien."

Meer uit Voetbal

Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

3 uur geleden
FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

14 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

15 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

16 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

16 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

16 uur geleden