Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

Bondscoach België: laat nederlaag tegen Oranje wake-upcall zijn

BRUSSEL (ANP) - De ruime nederlaag tegen het Nederlands elftal in de Nations League (1-4) is hard aangekomen bij België. Vooral op de verdedigers, onder wie oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, klinkt veel kritiek.

"Dit is een wake-upcall voor iedereen", zei bondscoach Roberto Martínez, die later dit jaar op het WK in Qatar met België hoopt mee te strijden om de titel. "Misschien hadden we wel zo'n nederlaag nodig. We weten nu dat er nog veel werk te verrichten is. Nederland is een topteam en wij moeten op alle vlakken honderd procent zijn als we ons willen meten met dit soort landen."

De vier wedstrijden in de Nations League komen op een ongelegen moment. Veel internationals hebben er al een zwaar seizoen opzitten bij hun club. Kevin De Bruyne, middenvelder van Manchester City, zei eerder deze week al weinig zin te hebben in de interlands.

Fit

"We moeten realistisch zijn: onze belangrijkste spelers moeten helemaal fit zijn, maar dat geldt voor vele landen", vervolgde Martínez. "In deze campagne komt het er vooral op aan de juiste balans te vinden met het oog op het WK. Nederland leek fysiek sterker en we gaven ook te veel ruimte en kansen weg. Dat is niet gebruikelijk bij ons."

Het WK begint over ruim vijf maanden, maar heel veel tijd om te werken met de internationals heeft Martínez niet. Na de komende drie wedstrijden in de Nations League volgt alleen in september nog een interlandperiode. "Ik heb het team slechts zeventien dagen tot mijn beschikking voordat de voorbereiding op het WK begint", aldus de bondscoach, die Romelu Lukaku tegen Nederland al vroeg geblesseerd zag uitvallen.

Opmerkelijke wissel

De bondscoach verving de sterke spits van Chelsea door Leandro Trossard, wat in België werd gezien als een opmerkelijke wissel. "Ik wilde Leandro in actie zien in een grote wedstrijd, want wij moeten oplossingen hebben voor het geval Romelu er niet bij is", zei Martínez.

Van de verdedigers maakte Dedryck Boyata de slechtste indruk. De bondscoach verdedigde hem echter. "Hij heeft een emotionele rollercoaster achter de rug met Hertha BSC in de Duitse degradatiestrijd. Hij heeft zich daar gedragen als een echte aanvoerder. Van de wedstrijd van vandaag zal hij leren. Op een fout of slechte beslissing zullen we nooit een speler afrekenen. We moeten het gewoon allemaal beter doen dan we vandaag hebben laten zien."

Meer uit Voetbal

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

8 minuten geleden
Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

4 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

8 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

18 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

19 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

20 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

21 uur geleden