
Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt
DOHA (ANP) - Het had niet veel gescheeld of Graham Arnold was eerder dit jaar gestopt als bondscoach van Australië. Dat zei de oud-spits van onder meer Roda JC en NAC Breda nadat hij zich met zijn land, ten koste van Peru, plaatste voor het komende wereldkampioenschap voetbal in Qatar.
Arnold testte dit jaar twee keer in drie maanden tijd positief op het coronavirus. De 58-jarige trainer verbleef daarom lange tijd in isolatie en daar had hij veel moeite mee. "Om spelers te spreken via Zoom, vind ik helemaal niets. Het is niet mijn manier van coachen", aldus Arnold. "Ik kan er eerlijk over zijn, het was bijna een reden om te stoppen als bondscoach. De enige reden dat ik bleef, was de vele opofferingen die mijn spelers hebben gemaakt."
Arnold stond onder flinke druk omdat Australië er niet in was geslaagd zich rechtstreeks voor het WK te kwalificeren. De Australische bond hield vertrouwen in de bondscoach. "Ik ben op dit moment behoorlijk sprakeloos omdat niemand in Australië ons nog een kans gaf", aldus Arnold. "Veel spelers hadden het gevoel dat we vanuit Australië niet echt gesteund werden. Maar ze bleven erin geloven en dat is het belangrijkste. Ik ga vanavond met ze van een biertje genieten."
Bijzondere beweging
Doelman Andrew Redmayne, die inviel voor de strafschoppenserie, stopte de beslissende penalty van Alex Valera. Hij probeerde de spelers van Peru uit hun concentratie te halen door op de doellijn veel bijzondere bewegingen te maken. "Ik speelde maar een kleine rol, ik denk niet dat ik een held ben", zei de keeper. "De jongens hebben een geweldige prestatie geleverd om 120 minuten alles te geven en het vol te houden tegen een hele goede tegenstander."
Het gedrag van Redmayne op de doellijn tijdens de strafschoppen ergerde de scheidsrechter. "Ik denk dat hij een beetje verbijsterd was over mijn capriolen. Hij dreigde een paar keer met een gele kaart omdat ik spelers probeerde te provoceren. Ik zei dat ik dat niet deed", zei Redmayne, die lang stil bleef staan nadat hij de laatste penalty stopte. "De scheidsrechter zei: als je deze stopt, win je. Maar ga er niet vandoor omdat de VAR de strafschop moet controleren omdat je veel beweegt."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - "Ik had gewoon zo'n dag", zei voormalig FC Groningen-spits Alexander Sørloth na zijn vier treffers voor Atlético Madrid tegen Real Sociedad (4-0). Zijn hattrick in de eerste elf minuten betekende de snelste ooit in La Liga. "De bal leek automatisch op mijn voet te vallen, alles ging erin", reageerde de Noor bij sportzender DAZN.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam blijft door een zege op Almere City FC in de race voor een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdamse ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almere met 3-0.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Hamburger SV keert na zeven jaar terug in de Bundesliga. De club uit de Noord-Duitse stad won in eigen huis met 6-1 van Ulm en is daarmee zeker van de eerste twee plekken in de tweede Bundesliga, die recht geven op directe promotie.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
14 uur geleden