Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt
DOHA (ANP) - Het had niet veel gescheeld of Graham Arnold was eerder dit jaar gestopt als bondscoach van Australië. Dat zei de oud-spits van onder meer Roda JC en NAC Breda nadat hij zich met zijn land, ten koste van Peru, plaatste voor het komende wereldkampioenschap voetbal in Qatar.
Arnold testte dit jaar twee keer in drie maanden tijd positief op het coronavirus. De 58-jarige trainer verbleef daarom lange tijd in isolatie en daar had hij veel moeite mee. "Om spelers te spreken via Zoom, vind ik helemaal niets. Het is niet mijn manier van coachen", aldus Arnold. "Ik kan er eerlijk over zijn, het was bijna een reden om te stoppen als bondscoach. De enige reden dat ik bleef, was de vele opofferingen die mijn spelers hebben gemaakt."
Arnold stond onder flinke druk omdat Australië er niet in was geslaagd zich rechtstreeks voor het WK te kwalificeren. De Australische bond hield vertrouwen in de bondscoach. "Ik ben op dit moment behoorlijk sprakeloos omdat niemand in Australië ons nog een kans gaf", aldus Arnold. "Veel spelers hadden het gevoel dat we vanuit Australië niet echt gesteund werden. Maar ze bleven erin geloven en dat is het belangrijkste. Ik ga vanavond met ze van een biertje genieten."
Bijzondere beweging
Doelman Andrew Redmayne, die inviel voor de strafschoppenserie, stopte de beslissende penalty van Alex Valera. Hij probeerde de spelers van Peru uit hun concentratie te halen door op de doellijn veel bijzondere bewegingen te maken. "Ik speelde maar een kleine rol, ik denk niet dat ik een held ben", zei de keeper. "De jongens hebben een geweldige prestatie geleverd om 120 minuten alles te geven en het vol te houden tegen een hele goede tegenstander."
Het gedrag van Redmayne op de doellijn tijdens de strafschoppen ergerde de scheidsrechter. "Ik denk dat hij een beetje verbijsterd was over mijn capriolen. Hij dreigde een paar keer met een gele kaart omdat ik spelers probeerde te provoceren. Ik zei dat ik dat niet deed", zei Redmayne, die lang stil bleef staan nadat hij de laatste penalty stopte. "De scheidsrechter zei: als je deze stopt, win je. Maar ga er niet vandoor omdat de VAR de strafschop moet controleren omdat je veel beweegt."
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
17 uur geleden