Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt

Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt

DOHA (ANP) - Het had niet veel gescheeld of Graham Arnold was eerder dit jaar gestopt als bondscoach van Australië. Dat zei de oud-spits van onder meer Roda JC en NAC Breda nadat hij zich met zijn land, ten koste van Peru, plaatste voor het komende wereldkampioenschap voetbal in Qatar.

Arnold testte dit jaar twee keer in drie maanden tijd positief op het coronavirus. De 58-jarige trainer verbleef daarom lange tijd in isolatie en daar had hij veel moeite mee. "Om spelers te spreken via Zoom, vind ik helemaal niets. Het is niet mijn manier van coachen", aldus Arnold. "Ik kan er eerlijk over zijn, het was bijna een reden om te stoppen als bondscoach. De enige reden dat ik bleef, was de vele opofferingen die mijn spelers hebben gemaakt."

Arnold stond onder flinke druk omdat Australië er niet in was geslaagd zich rechtstreeks voor het WK te kwalificeren. De Australische bond hield vertrouwen in de bondscoach. "Ik ben op dit moment behoorlijk sprakeloos omdat niemand in Australië ons nog een kans gaf", aldus Arnold. "Veel spelers hadden het gevoel dat we vanuit Australië niet echt gesteund werden. Maar ze bleven erin geloven en dat is het belangrijkste. Ik ga vanavond met ze van een biertje genieten."

Bijzondere beweging

Doelman Andrew Redmayne, die inviel voor de strafschoppenserie, stopte de beslissende penalty van Alex Valera. Hij probeerde de spelers van Peru uit hun concentratie te halen door op de doellijn veel bijzondere bewegingen te maken. "Ik speelde maar een kleine rol, ik denk niet dat ik een held ben", zei de keeper. "De jongens hebben een geweldige prestatie geleverd om 120 minuten alles te geven en het vol te houden tegen een hele goede tegenstander."

Het gedrag van Redmayne op de doellijn tijdens de strafschoppen ergerde de scheidsrechter. "Ik denk dat hij een beetje verbijsterd was over mijn capriolen. Hij dreigde een paar keer met een gele kaart omdat ik spelers probeerde te provoceren. Ik zei dat ik dat niet deed", zei Redmayne, die lang stil bleef staan nadat hij de laatste penalty stopte. "De scheidsrechter zei: als je deze stopt, win je. Maar ga er niet vandoor omdat de VAR de strafschop moet controleren omdat je veel beweegt."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

2 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

3 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

5 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

5 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

6 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

8 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

8 uur geleden