Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt

Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt

DOHA (ANP) - Het had niet veel gescheeld of Graham Arnold was eerder dit jaar gestopt als bondscoach van Australië. Dat zei de oud-spits van onder meer Roda JC en NAC Breda nadat hij zich met zijn land, ten koste van Peru, plaatste voor het komende wereldkampioenschap voetbal in Qatar.

Arnold testte dit jaar twee keer in drie maanden tijd positief op het coronavirus. De 58-jarige trainer verbleef daarom lange tijd in isolatie en daar had hij veel moeite mee. "Om spelers te spreken via Zoom, vind ik helemaal niets. Het is niet mijn manier van coachen", aldus Arnold. "Ik kan er eerlijk over zijn, het was bijna een reden om te stoppen als bondscoach. De enige reden dat ik bleef, was de vele opofferingen die mijn spelers hebben gemaakt."

Arnold stond onder flinke druk omdat Australië er niet in was geslaagd zich rechtstreeks voor het WK te kwalificeren. De Australische bond hield vertrouwen in de bondscoach. "Ik ben op dit moment behoorlijk sprakeloos omdat niemand in Australië ons nog een kans gaf", aldus Arnold. "Veel spelers hadden het gevoel dat we vanuit Australië niet echt gesteund werden. Maar ze bleven erin geloven en dat is het belangrijkste. Ik ga vanavond met ze van een biertje genieten."

Bijzondere beweging

Doelman Andrew Redmayne, die inviel voor de strafschoppenserie, stopte de beslissende penalty van Alex Valera. Hij probeerde de spelers van Peru uit hun concentratie te halen door op de doellijn veel bijzondere bewegingen te maken. "Ik speelde maar een kleine rol, ik denk niet dat ik een held ben", zei de keeper. "De jongens hebben een geweldige prestatie geleverd om 120 minuten alles te geven en het vol te houden tegen een hele goede tegenstander."

Het gedrag van Redmayne op de doellijn tijdens de strafschoppen ergerde de scheidsrechter. "Ik denk dat hij een beetje verbijsterd was over mijn capriolen. Hij dreigde een paar keer met een gele kaart omdat ik spelers probeerde te provoceren. Ik zei dat ik dat niet deed", zei Redmayne, die lang stil bleef staan nadat hij de laatste penalty stopte. "De scheidsrechter zei: als je deze stopt, win je. Maar ga er niet vandoor omdat de VAR de strafschop moet controleren omdat je veel beweegt."

Meer uit Voetbal

Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

4 minuten geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

15 minuten geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

34 minuten geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

1 uur geleden
Real Madrid maanden zonder geblesseerde verdediger Militão

MADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.

1 uur geleden
Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

8 uur geleden
Vrouw krijgt 4 jaar cel voor afpersen voetballer Son Heung-min

SEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.

8 uur geleden