
Bondscoach Arnold van Australië: ik was bijna gestopt
DOHA (ANP) - Het had niet veel gescheeld of Graham Arnold was eerder dit jaar gestopt als bondscoach van Australië. Dat zei de oud-spits van onder meer Roda JC en NAC Breda nadat hij zich met zijn land, ten koste van Peru, plaatste voor het komende wereldkampioenschap voetbal in Qatar.
Arnold testte dit jaar twee keer in drie maanden tijd positief op het coronavirus. De 58-jarige trainer verbleef daarom lange tijd in isolatie en daar had hij veel moeite mee. "Om spelers te spreken via Zoom, vind ik helemaal niets. Het is niet mijn manier van coachen", aldus Arnold. "Ik kan er eerlijk over zijn, het was bijna een reden om te stoppen als bondscoach. De enige reden dat ik bleef, was de vele opofferingen die mijn spelers hebben gemaakt."
Arnold stond onder flinke druk omdat Australië er niet in was geslaagd zich rechtstreeks voor het WK te kwalificeren. De Australische bond hield vertrouwen in de bondscoach. "Ik ben op dit moment behoorlijk sprakeloos omdat niemand in Australië ons nog een kans gaf", aldus Arnold. "Veel spelers hadden het gevoel dat we vanuit Australië niet echt gesteund werden. Maar ze bleven erin geloven en dat is het belangrijkste. Ik ga vanavond met ze van een biertje genieten."
Bijzondere beweging
Doelman Andrew Redmayne, die inviel voor de strafschoppenserie, stopte de beslissende penalty van Alex Valera. Hij probeerde de spelers van Peru uit hun concentratie te halen door op de doellijn veel bijzondere bewegingen te maken. "Ik speelde maar een kleine rol, ik denk niet dat ik een held ben", zei de keeper. "De jongens hebben een geweldige prestatie geleverd om 120 minuten alles te geven en het vol te houden tegen een hele goede tegenstander."
Het gedrag van Redmayne op de doellijn tijdens de strafschoppen ergerde de scheidsrechter. "Ik denk dat hij een beetje verbijsterd was over mijn capriolen. Hij dreigde een paar keer met een gele kaart omdat ik spelers probeerde te provoceren. Ik zei dat ik dat niet deed", zei Redmayne, die lang stil bleef staan nadat hij de laatste penalty stopte. "De scheidsrechter zei: als je deze stopt, win je. Maar ga er niet vandoor omdat de VAR de strafschop moet controleren omdat je veel beweegt."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
17 uur geleden