Bondscoach Algerije vertrekt na 'bittere uitschakeling' Afrika Cup
ALGIERS (ANP) - De Algerijnse voetbalbond heeft afscheid genomen van bondscoach Djamel Belmadi. De 47-jarige trainer wist zich met de nationale ploeg niet te plaatsen voor de achtste finales van de Afrika Cup.
Belmadi vertelde zijn spelers dinsdag na de laatste groepswedstrijd tegen Mauritanië (0-1) dat hij zou opstappen. Woensdag bevestigde de voorzitter van de bond, Walid Sadi, het vertrek. "Ik heb de bondscoach gesproken om de gevolgen van deze bittere uitschakeling te bespreken en we hebben een minnelijke schikking bereikt om zijn contract te verbreken", aldus Sadi.
Belmadi was sinds 2018 bondscoach van Algerije. Hij won met het nationale elftal de Afrika Cup in 2019. Bij de huidige editie van het toernooi wist Algerije, de ploeg van Feyenoorder Ramiz Zerrouki, slechts 2 punten in drie wedstrijden te veroveren en eindigde het land op de laatste plaats in de poule.
Belmadi is al de vierde coach van de Afrika Cup die vertrekt bij zijn nationale ploeg. Tom Saintfiet (Gambia), Chris Hughton (Ghana) en Jean-Louis Gasset (Ivoorkust) gingen hem voor.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
13 uur geleden