Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Algerije vertrekt na 'bittere uitschakeling' Afrika Cup

Bondscoach Algerije vertrekt na 'bittere uitschakeling' Afrika Cup

ALGIERS (ANP) - De Algerijnse voetbalbond heeft afscheid genomen van bondscoach Djamel Belmadi. De 47-jarige trainer wist zich met de nationale ploeg niet te plaatsen voor de achtste finales van de Afrika Cup.

Belmadi vertelde zijn spelers dinsdag na de laatste groepswedstrijd tegen Mauritanië (0-1) dat hij zou opstappen. Woensdag bevestigde de voorzitter van de bond, Walid Sadi, het vertrek. "Ik heb de bondscoach gesproken om de gevolgen van deze bittere uitschakeling te bespreken en we hebben een minnelijke schikking bereikt om zijn contract te verbreken", aldus Sadi.

Belmadi was sinds 2018 bondscoach van Algerije. Hij won met het nationale elftal de Afrika Cup in 2019. Bij de huidige editie van het toernooi wist Algerije, de ploeg van Feyenoorder Ramiz Zerrouki, slechts 2 punten in drie wedstrijden te veroveren en eindigde het land op de laatste plaats in de poule.

Belmadi is al de vierde coach van de Afrika Cup die vertrekt bij zijn nationale ploeg. Tom Saintfiet (Gambia), Chris Hughton (Ghana) en Jean-Louis Gasset (Ivoorkust) gingen hem voor.

Meer uit Voetbal

Gang van zaken rond nieuwe bondscoach 'niet leuk', zegt Reiziger

ZEIST (ANP) - Michael Reiziger heeft voor het eerst gereageerd op de kritiek aan zijn adres rond de procedure voor de aanstelling van de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Reiziger (53) was een van de kandidaten voor de positie, maar uiteindelijk ging de voorkeur van voetbalbond KNVB naar de Spanjaard Xavi Hernández (46).

29 minuten geleden
Feyenoord gaat vuurwerkgeweld grondig onderzoeken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is "grondig" aan het onderzoeken hoe het zondag zo "uit de hand heeft kunnen lopen" in het uitvak bij de wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord. Volgens SC Cambuur raakten zeven mensen gewond toen er vuurwerk naar tribunes met aanhangers van de thuisclub werd gegooid.

39 minuten geleden
Zeven gewonden bij vuurwerkgeweld Feyenoord-aanhang in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij het vuurwerkgeweld van de aanhang van Feyenoord in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur zijn zondag niet vijf maar zeven mensen gewond geraakt. Dat meldt SC Cambuur maandag.

40 minuten geleden
SC Cambuur richt zich op nazorg slachtoffers vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan nog geen update geven over de slachtoffers van het vuurwerkincident tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord van zondag. "We richten ons momenteel op de nazorg van de slachtoffers en de opsporing van de daders", antwoordde een woordvoerder van de club op vragen van het ANP.

2 uur geleden
UEFA-baas Čeferin 'niet geïnteresseerd' in voorzitterschap FIFA

NYON (ANP/RTR/BELGA) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA stelt zich niet beschikbaar als kandidaat voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA bij de verkiezing in maart. "Ik ben niet geïnteresseerd", zei de Sloveense bestuurder in de Britse podcast The Rest is Politics.

8 uur geleden
Infantino: FIFA wil voetbalkloof verkleinen met investeringen

SANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.

14 uur geleden
FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

17 uur geleden