Bondscoach Algerije vertrekt na 'bittere uitschakeling' Afrika Cup
ALGIERS (ANP) - De Algerijnse voetbalbond heeft afscheid genomen van bondscoach Djamel Belmadi. De 47-jarige trainer wist zich met de nationale ploeg niet te plaatsen voor de achtste finales van de Afrika Cup.
Belmadi vertelde zijn spelers dinsdag na de laatste groepswedstrijd tegen Mauritanië (0-1) dat hij zou opstappen. Woensdag bevestigde de voorzitter van de bond, Walid Sadi, het vertrek. "Ik heb de bondscoach gesproken om de gevolgen van deze bittere uitschakeling te bespreken en we hebben een minnelijke schikking bereikt om zijn contract te verbreken", aldus Sadi.
Belmadi was sinds 2018 bondscoach van Algerije. Hij won met het nationale elftal de Afrika Cup in 2019. Bij de huidige editie van het toernooi wist Algerije, de ploeg van Feyenoorder Ramiz Zerrouki, slechts 2 punten in drie wedstrijden te veroveren en eindigde het land op de laatste plaats in de poule.
Belmadi is al de vierde coach van de Afrika Cup die vertrekt bij zijn nationale ploeg. Tom Saintfiet (Gambia), Chris Hughton (Ghana) en Jean-Louis Gasset (Ivoorkust) gingen hem voor.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
6 uur geleden