Bondscoach Advocaat wint weer niet met Irak
DOHA (ANP) - Dick Advocaat wacht als bondscoach van Irak in de WK-kwalificatie nog altijd op de eerste overwinning. De 74-jarige Hagenaar kwam met zijn ploeg tegen Libanon in Doha niet verder dan 0-0. In drie groepsduels heeft Irak ook nog geen doelpunt gemaakt.
Advocaat debuteerde begin vorige maand met een verdienstelijk gelijkspel in en tegen Zuid-Korea (0-0). Daarna ging de wedstrijd in Doha tegen Iran verloren: 0-3.
Met 2 punten uit drie duels staan Irak en Libanon er in groep A niet best voor. Zuid-Korea leidt met 7 punten. De eerste twee teams van de eindstand plaatsen zich voor het WK volgend jaar in Qatar. De nummer 3 van de poule mag nog meedoen aan play-offs.
Irak speelt komende dinsdag in Dubai tegen Verenigde Arabische Emiraten, de ploeg van bondscoach Bert van Marwijk. VAE speelt deze donderdagavond eerst nog thuis tegen Iran.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
16 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
27 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
17 uur geleden