
Bondscoach Advocaat wint weer niet met Irak
DOHA (ANP) - Dick Advocaat wacht als bondscoach van Irak in de WK-kwalificatie nog altijd op de eerste overwinning. De 74-jarige Hagenaar kwam met zijn ploeg tegen Libanon in Doha niet verder dan 0-0. In drie groepsduels heeft Irak ook nog geen doelpunt gemaakt.
Advocaat debuteerde begin vorige maand met een verdienstelijk gelijkspel in en tegen Zuid-Korea (0-0). Daarna ging de wedstrijd in Doha tegen Iran verloren: 0-3.
Met 2 punten uit drie duels staan Irak en Libanon er in groep A niet best voor. Zuid-Korea leidt met 7 punten. De eerste twee teams van de eindstand plaatsen zich voor het WK volgend jaar in Qatar. De nummer 3 van de poule mag nog meedoen aan play-offs.
Irak speelt komende dinsdag in Dubai tegen Verenigde Arabische Emiraten, de ploeg van bondscoach Bert van Marwijk. VAE speelt deze donderdagavond eerst nog thuis tegen Iran.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Feyenoord kan de problemen bij Ajax nog groter maken. De landskampioen begint om 14.30 uur voor het eerst in decennia als torenhoge favoriet aan het uitduel met de grote rivaal uit de hoofdstad.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Kees van Wonderen kan weinig goed meer doen bij een deel van de aanhang van sc Heerenveen. Supporters drongen tijdens het verloren thuisduel met Excelsior (0-3) in spreekkoren aan op zijn vertrek. "Keesie rot op", galmde het over de tribunes van het Abe Lenstra-stadion. Gevolgd door: "schaam je kapot".
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester United heeft het uitduel met Burnley gewonnen. Een fraaie treffer van Bruno Fernandes bleek voldoende voor een nipte zege (0-1).
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen lijkt met een vrije val bezig in de Eredivisie. De Friezen verloren in eigen huis met 3-0 van Excelsior en leden al hun vierde nederlaag op rij. Trainer Kees van Wonderen zag al witte zakdoeken wapperen van ontevreden fans op de tribune.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Vincent Janssen heeft Antwerp verzuimd aan een thuiszege op RWDM te helpen. De spits mocht twee strafschoppen nemen, maar kreeg de bal beide keren niet langs doelman Théo Defourny. De ploeg van trainer Mark van Bommel moest uiteindelijk genoegen nemen met een gelijkspel (0-0).
7 uur geledenALMERE (ANP) - Trainer Peter Bosz is vooral tevreden met de uitslag van de uitwedstrijd van PSV tegen Almere City (0-4). "Want we speelden helemaal niet goed", zei hij. "Totaal niet zelfs."
7 uur geledenALMERE (ANP) - PSV blijft voorlopig ongenaakbaar in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz was vier dagen na de kansloos verloren uitwedstrijd tegen Arsenal (4-0) in de Champions League veel te sterk voor Almere City FC (0-4).
8 uur geleden