Bondscoach Advocaat 'erg enthousiast' na eerste duels Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat kijkt met een tevreden gevoel terug op zijn eerste wedstrijden als bondscoach van Curaçao. "De staf en ik zijn erg enthousiast over de instelling van de jongens. Ze waren onvermoeibaar en speelden met heel veel temperament", zei de 76-jarige trainer tegen het ANP.
Afgelopen zondag in zijn tweede oefenduel als bondscoach van Curaçao speelde Advocaat met 2-2 gelijk tegen het Turkse Alanyaspor. Drie dagen eerder won Curaçao met 1-0 van Hull City uit het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Terugkijkend op de wedstrijden zei Advocaat dat Hull City met agressief spel werd verslagen en "dankzij een prachtgoal van Rangelo Janga". "Voor de wedstrijd tegen Alanyaspor moesten we op de wedstrijddag twee uur rijden om daar te komen. Maar de jongens gingen toch weer als de brandweer", zag de bondscoach, die de uitslag "keurig" noemde.
Voorbereiding
"Het was een prima week. Goed getraind, in een mooi hotel met een goed trainingsveld. En twee nuttige oefenwedstrijden", aldus Advocaat. "Iedereen in en om het team is heel enthousiast, dus het was een mooi begin. Maar in juni gaat het om de punten. We beginnen binnenkort met de voorbereiding. Een paar jongens konden nu vanwege clubverplichtingen niet mee, weer anderen worden wellicht benaderd. Namen noem ik nu niet. Omdat allereerst deze groep respect verdient."
De twee vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld ter voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026, die over drie maanden beginnen. In de eerste groepsfase is Curaçao ingedeeld bij Barbados, Aruba, Saint Lucia en Haïti. De nummers een en twee van de poule gaan door naar de volgende ronde. Op 5 juni speelt Curaçao tegen Barbados (thuis) en op 8 juni tegen Aruba (uit).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
28 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
41 minuten geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
13 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
13 uur geleden