Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Advocaat 'erg enthousiast' na eerste duels Curaçao

Bondscoach Advocaat 'erg enthousiast' na eerste duels Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat kijkt met een tevreden gevoel terug op zijn eerste wedstrijden als bondscoach van Curaçao. "De staf en ik zijn erg enthousiast over de instelling van de jongens. Ze waren onvermoeibaar en speelden met heel veel temperament", zei de 76-jarige trainer tegen het ANP.

Afgelopen zondag in zijn tweede oefenduel als bondscoach van Curaçao speelde Advocaat met 2-2 gelijk tegen het Turkse Alanyaspor. Drie dagen eerder won Curaçao met 1-0 van Hull City uit het Championship, het tweede niveau van Engeland.

Terugkijkend op de wedstrijden zei Advocaat dat Hull City met agressief spel werd verslagen en "dankzij een prachtgoal van Rangelo Janga". "Voor de wedstrijd tegen Alanyaspor moesten we op de wedstrijddag twee uur rijden om daar te komen. Maar de jongens gingen toch weer als de brandweer", zag de bondscoach, die de uitslag "keurig" noemde.

Voorbereiding

"Het was een prima week. Goed getraind, in een mooi hotel met een goed trainingsveld. En twee nuttige oefenwedstrijden", aldus Advocaat. "Iedereen in en om het team is heel enthousiast, dus het was een mooi begin. Maar in juni gaat het om de punten. We beginnen binnenkort met de voorbereiding. Een paar jongens konden nu vanwege clubverplichtingen niet mee, weer anderen worden wellicht benaderd. Namen noem ik nu niet. Omdat allereerst deze groep respect verdient."

De twee vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld ter voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026, die over drie maanden beginnen. In de eerste groepsfase is Curaçao ingedeeld bij Barbados, Aruba, Saint Lucia en Haïti. De nummers een en twee van de poule gaan door naar de volgende ronde. Op 5 juni speelt Curaçao tegen Barbados (thuis) en op 8 juni tegen Aruba (uit).

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

32 minuten geleden
Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

46 minuten geleden
Van Nistelrooij assistent-trainer bij Oranje op weg naar WK

ZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.

48 minuten geleden
Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

2 uur geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

12 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

13 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

15 uur geleden