Bondscoach Advocaat 'erg enthousiast' na eerste duels Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat kijkt met een tevreden gevoel terug op zijn eerste wedstrijden als bondscoach van Curaçao. "De staf en ik zijn erg enthousiast over de instelling van de jongens. Ze waren onvermoeibaar en speelden met heel veel temperament", zei de 76-jarige trainer tegen het ANP.
Afgelopen zondag in zijn tweede oefenduel als bondscoach van Curaçao speelde Advocaat met 2-2 gelijk tegen het Turkse Alanyaspor. Drie dagen eerder won Curaçao met 1-0 van Hull City uit het Championship, het tweede niveau van Engeland.
Terugkijkend op de wedstrijden zei Advocaat dat Hull City met agressief spel werd verslagen en "dankzij een prachtgoal van Rangelo Janga". "Voor de wedstrijd tegen Alanyaspor moesten we op de wedstrijddag twee uur rijden om daar te komen. Maar de jongens gingen toch weer als de brandweer", zag de bondscoach, die de uitslag "keurig" noemde.
Voorbereiding
"Het was een prima week. Goed getraind, in een mooi hotel met een goed trainingsveld. En twee nuttige oefenwedstrijden", aldus Advocaat. "Iedereen in en om het team is heel enthousiast, dus het was een mooi begin. Maar in juni gaat het om de punten. We beginnen binnenkort met de voorbereiding. Een paar jongens konden nu vanwege clubverplichtingen niet mee, weer anderen worden wellicht benaderd. Namen noem ik nu niet. Omdat allereerst deze groep respect verdient."
De twee vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld ter voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026, die over drie maanden beginnen. In de eerste groepsfase is Curaçao ingedeeld bij Barbados, Aruba, Saint Lucia en Haïti. De nummers een en twee van de poule gaan door naar de volgende ronde. Op 5 juni speelt Curaçao tegen Barbados (thuis) en op 8 juni tegen Aruba (uit).
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
26 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
36 minuten geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
2 uur geleden