Bondgenoten Trump zinnen op maatregelen tegen rechters
WASHINGTON (ANP) - Een topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar rechters die plannen van de regering blokkeren. Stephen Miller sprak in een bericht op X over "losgeslagen marxistische rechters" die volgens hem de wil van het volk proberen te dwarsbomen. "Dit moet gestopt worden."
Rechters hebben sinds het aantreden van Trump herhaaldelijk zijn plannen tegengehouden. Zo gaf rechter James Boasberg onlangs opdracht vliegtuigen met uitgezette migranten te laten omkeren. Dat gebeurde niet en Boasberg heeft de regering om opheldering gevraagd. Trump reageerde ondertussen woedend en zei deze week dat "de radicaal-linkse gek van een rechter" afgezet zou moeten worden.
Bondgenoten van de president zitten ondertussen niet stil. Senator Josh Hawley zei op X dat lokale rechters hun macht misbruiken door besluiten tegen de regering te nemen die landelijk bindend zijn. "Ik zal een wetsvoorstel indienen om deze misstanden voorgoed te stoppen."
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
50 minuten geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
2 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
2 uur geleden