Bondgenoten Trump leggen zich niet bij nederlaag neer
WASHINGTON (ANP/DPA) - Medestanders van president Donald Trump in het Amerikaanse Congres leggen zich niet neer bij zijn nederlaag. Ze wijzen op staten waar nog stemmen worden geteld en uiten beschuldigingen van verkiezingsfraude, zonder dit overigens te onderbouwen.
Lid van het Huis van Afgevaardigden Jodey Arrington stelde dat het niet verstandig zou zijn "uitslagen te accepteren voor hertelling van stemmen afgerond is" en rechtbanken hebben vastgesteld dat alles eerlijk is verlopen. "De media maken niet uit wie de president is", twitterde de Republikeinse senator Josh Hawley. "Dat is aan de mensen."
Trumps advocaat Rudy Giuliani sprak zaterdag tijdens een persconferentie in Philadelphia woorden van gelijke strekking. "Doe niet zo belachelijk. Nieuwszenders beslissen niet de verkiezingen. Dat doen rechtbanken." Het campagneteam van Trump spande meerdere rechtszaken aan tegen de gang van zaken bij het tellen van de stemmen en Trump kondigde zaterdag aan zich voor de rechtbank te blijven verzetten tegen de verkiezingsuitslag.
Gevechten
Volgens persbureau Bloomberg zeggen mensen rond Trump dat hij op enig punt zijn nederlaag zal erkennen, maar zijn adviseurs zijn het er niet over eens hoe lang ze moeten doorgaan met juridische gevechten. De belangrijkste Republikeinen in het Congres hebben nog niet van zich laten horen. Mitch McConnell, de leider van de Republikeinen in de Senaat, twitterde vrijdag voor het laatst over de verkiezingen.
Toch zijn er Republikeinen die hun verlies nemen. Naast de voormalige presidentskandidaat Mitt Romney sprak ook de Republikeinse gouverneur Larry Hogan (Maryland) zijn gelukwensen voor Biden en Harris uit. Hij noemde Biden in een tweet de 'president-elect', de verkozen president.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, onder wie Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.
2 uur geleden