Bondgenoten houden exercities na raketlancering Noord-Korea
SEOUL (ANP) - De Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan hebben gezamenlijke militaire exercities gehouden na een nieuwe raketlancering van Noord-Korea. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap bericht dat onder meer bommenwerpers van het type B-52H en gevechtsvliegtuigen het luchtruim kozen.
Het zou de eerste keer dit jaar zijn dat de drie landen samen zo'n oefening uitvoeren. Daar moet volgens het ministerie van Defensie van Zuid-Korea een afschrikwekkende werking van uitgaan. Ook moeten de exercities de landen in staat stellen om effectiever samen op te treden.
De geïsoleerde kernmacht Noord-Korea zorgt regelmatig voor internationale onrust door wapens te testen. Het land heeft dinsdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd, voor zover bekend de derde keer dit jaar dat zo'n lancering plaatsvond. Het projectiel belandde na de lancering in zee.
De luchtoefening van de Amerikanen, Japanners en Zuid-Koreanen begon enkele uren later. Militaire vliegtuigen vlogen toen rond ten zuidoosten van het Zuid-Koreaanse Jeju-eiland.
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
3 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
10 uur geleden