Bondgenoten houden exercities na raketlancering Noord-Korea
SEOUL (ANP) - De Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan hebben gezamenlijke militaire exercities gehouden na een nieuwe raketlancering van Noord-Korea. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap bericht dat onder meer bommenwerpers van het type B-52H en gevechtsvliegtuigen het luchtruim kozen.
Het zou de eerste keer dit jaar zijn dat de drie landen samen zo'n oefening uitvoeren. Daar moet volgens het ministerie van Defensie van Zuid-Korea een afschrikwekkende werking van uitgaan. Ook moeten de exercities de landen in staat stellen om effectiever samen op te treden.
De geïsoleerde kernmacht Noord-Korea zorgt regelmatig voor internationale onrust door wapens te testen. Het land heeft dinsdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd, voor zover bekend de derde keer dit jaar dat zo'n lancering plaatsvond. Het projectiel belandde na de lancering in zee.
De luchtoefening van de Amerikanen, Japanners en Zuid-Koreanen begon enkele uren later. Militaire vliegtuigen vlogen toen rond ten zuidoosten van het Zuid-Koreaanse Jeju-eiland.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
14 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
14 uur geleden