Bondgenoten houden exercities na raketlancering Noord-Korea
SEOUL (ANP) - De Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan hebben gezamenlijke militaire exercities gehouden na een nieuwe raketlancering van Noord-Korea. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap bericht dat onder meer bommenwerpers van het type B-52H en gevechtsvliegtuigen het luchtruim kozen.
Het zou de eerste keer dit jaar zijn dat de drie landen samen zo'n oefening uitvoeren. Daar moet volgens het ministerie van Defensie van Zuid-Korea een afschrikwekkende werking van uitgaan. Ook moeten de exercities de landen in staat stellen om effectiever samen op te treden.
De geïsoleerde kernmacht Noord-Korea zorgt regelmatig voor internationale onrust door wapens te testen. Het land heeft dinsdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd, voor zover bekend de derde keer dit jaar dat zo'n lancering plaatsvond. Het projectiel belandde na de lancering in zee.
De luchtoefening van de Amerikanen, Japanners en Zuid-Koreanen begon enkele uren later. Militaire vliegtuigen vlogen toen rond ten zuidoosten van het Zuid-Koreaanse Jeju-eiland.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
7 uur geleden