Bondgenoten houden exercities na raketlancering Noord-Korea
SEOUL (ANP) - De Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan hebben gezamenlijke militaire exercities gehouden na een nieuwe raketlancering van Noord-Korea. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap bericht dat onder meer bommenwerpers van het type B-52H en gevechtsvliegtuigen het luchtruim kozen.
Het zou de eerste keer dit jaar zijn dat de drie landen samen zo'n oefening uitvoeren. Daar moet volgens het ministerie van Defensie van Zuid-Korea een afschrikwekkende werking van uitgaan. Ook moeten de exercities de landen in staat stellen om effectiever samen op te treden.
De geïsoleerde kernmacht Noord-Korea zorgt regelmatig voor internationale onrust door wapens te testen. Het land heeft dinsdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd, voor zover bekend de derde keer dit jaar dat zo'n lancering plaatsvond. Het projectiel belandde na de lancering in zee.
De luchtoefening van de Amerikanen, Japanners en Zuid-Koreanen begon enkele uren later. Militaire vliegtuigen vlogen toen rond ten zuidoosten van het Zuid-Koreaanse Jeju-eiland.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
28 minuten geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
4 uur geleden