Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden willen bemiddelaar in conflict facilitair bedrijf KLM

Bonden willen bemiddelaar in conflict facilitair bedrijf KLM

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat een mediator naar een oplossing gaat zoeken voor het conflict bij het facilitair bedrijf van KLM. De bonden hebben dat in een brief voorgesteld aan de luchtvaartmaatschappij en de andere betrokken bedrijven. FNV en CNV hopen dat zo'n bemiddelaar "deze kluwen kan ontwarren" nu stakingen geen effect hebben gehad.

Het conflict bij de facilitaire dienst van KLM draait om gevreesd banenverlies doordat een andere partij het contract voor die dienst heeft gekregen. Sinds 2007 werd de dienst uitgevoerd door Sodexo Altys, dat zaken als afvalverwerking, gebouwonderhoud, groenvoorziening, personen- en goederenvervoer en post- en koeriersdiensten voor zijn rekening nam. Per 1 april gaat een consortium van bedrijven een deel van die werkzaamheden overnemen. Daarbij zijn geen afspraken gemaakt om personeel over te nemen. Volgens de bonden worden 170 medewerkers direct geraakt door de nieuwe aanbesteding.

Volgens KLM gaat het om 80 medewerkers. De luchtvaartmaatschappij stelt dat die een contract met Sodexo hebben en dat het aan dat bedrijf is om hen te informeren. Wel ziet KLM het liefst dat de Sodexo-medewerkers met een vast contract mee overgaan naar de nieuwe partij.

Meer uit Financieel

Boete van bijna miljard euro in Italië om prijsafspraken olie

ROME (ANP/RTR) - Zes belangrijke oliebedrijven hebben in Italië een gezamenlijke boete van 937 miljoen euro gekregen voor illegale prijsafspraken. De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM stelde na een tip van een klokkenluider vast dat Eni, Esso, Ip, Q8, Saras en Tamoil van begin 2020 tot halverwege 2023 afspraken hadden over de prijs van het biocomponent in benzineprijzen. Dat prijscomponent verdrievoudigde in vier jaar tijd.

36 minuten geleden
Staalconcern ArcelorMittal aan kop in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Volgens de Duitse krant Handelsblatt komt de Europese Unie de komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Brussel zou daarmee reageren op de golf aan goedkope importen uit China.

55 minuten geleden
WSJ: VS willen evenveel chipproductie als import, anders heffing

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan chipbedrijven te vragen hetzelfde aantal halfgeleiders in de Verenigde Staten te produceren als hun klanten van buitenlandse producenten importeren. Als een bedrijf na een bepaalde tijd geen een-op-een-verhouding hanteert, moeten bedrijven een importheffing betalen. Dit melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Turkish Airlines bestelt 225 vliegtuigen van Boeing

ISTANBUL (ANP/RTR) - Turkish Airlines schaft maximaal 225 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing aan, ter waarde van miljarden dollars. Het is een van de grootste vlootuitbreidingen van de Turkse nationale luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Nieuwe tarieven VS voor vrachtwagens, medicijnen en keukenkastjes

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe ronde van zogenoemde straftarieven aangekondigd op een breed scala aan geïmporteerde goederen. De Verenigde Staten zouden lijden onder "grootschalige overstroming door deze producten vanuit andere landen", zei Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Krant: EU komt met heffingen op Chinees staal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.

11 uur geleden
Trump stemt in met plan verkoop Amerikaanse activiteiten TikTok

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.

11 uur geleden