Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden vrezen voor verlies van honderden banen bij Signify

Bonden vrezen voor verlies van honderden banen bij Signify

EINDHOVEN (ANP) - Vakbonden zijn onaangenaam verrast door de aankondiging van de grootscheepse reorganisatie bij Signify. De voormalige lampendivisie van Philips wil 200 miljoen euro per jaar besparen. De bonden vrezen dat hierdoor in Nederland honderden banen geschrapt worden.

Volgens bestuurder Casper Vaandrager van VHP2, de vakbond die de belangen van hoger personeel behartigt, zijn dit jaar al "honderd tot tweehonderd" banen in Nederland geschrapt. "We weten niet precies hoeveel, want Signify doet hier heel geheimzinnig over."

Signify wil niet ingaan op vragen hoeveel banen straks gaan verdwijnen. Maar een snelle rekensom leert volgens CNV-bestuurder Arjan Huizingen dat de reorganisatie driehonderd Nederlandse medewerkers kan treffen: "Daar schrik ik van."

Kantoorpersoneel

Volgens CNV gaat Signify "lichtzinnig" met zijn werknemers om. Zo weigert Signify volgens de bonden al heel lang het sociaal plan te verlengen. "En ook de cao is al een half jaar verlopen. Met een bod van 1 procent loonsverhoging zie ik ook niet dat daar snel verandering in komt," zegt Huizinga.

Suat Koetloe, vakbondsbestuurder van De Unie, noemt het voor de vele medewerkers "zeer pijnlijk en onbegrijpelijk dat zij net voor de feestdagen met zo'n mededeling worden geconfronteerd."

Bij Signify, het voormalige Philips Lightning, werken wereldwijd ongeveer 35.000 mensen. De productielocaties staan, afgezien van een fabriek in Maarheeze, vooral in het buitenland. In Nederland werkt vooral veel kantoorpersoneel. Ook heeft de lampenproducent een distributiecentrum vlak bij Eindhoven Airport.

Meer uit Financieel

KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

2 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

2 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

2 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

3 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

4 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

6 uur geleden