Bonden vrezen voor verlies van honderden banen bij Signify
EINDHOVEN (ANP) - Vakbonden zijn onaangenaam verrast door de aankondiging van de grootscheepse reorganisatie bij Signify. De voormalige lampendivisie van Philips wil 200 miljoen euro per jaar besparen. De bonden vrezen dat hierdoor in Nederland honderden banen geschrapt worden.
Volgens bestuurder Casper Vaandrager van VHP2, de vakbond die de belangen van hoger personeel behartigt, zijn dit jaar al "honderd tot tweehonderd" banen in Nederland geschrapt. "We weten niet precies hoeveel, want Signify doet hier heel geheimzinnig over."
Signify wil niet ingaan op vragen hoeveel banen straks gaan verdwijnen. Maar een snelle rekensom leert volgens CNV-bestuurder Arjan Huizingen dat de reorganisatie driehonderd Nederlandse medewerkers kan treffen: "Daar schrik ik van."
Kantoorpersoneel
Volgens CNV gaat Signify "lichtzinnig" met zijn werknemers om. Zo weigert Signify volgens de bonden al heel lang het sociaal plan te verlengen. "En ook de cao is al een half jaar verlopen. Met een bod van 1 procent loonsverhoging zie ik ook niet dat daar snel verandering in komt," zegt Huizinga.
Suat Koetloe, vakbondsbestuurder van De Unie, noemt het voor de vele medewerkers "zeer pijnlijk en onbegrijpelijk dat zij net voor de feestdagen met zo'n mededeling worden geconfronteerd."
Bij Signify, het voormalige Philips Lightning, werken wereldwijd ongeveer 35.000 mensen. De productielocaties staan, afgezien van een fabriek in Maarheeze, vooral in het buitenland. In Nederland werkt vooral veel kantoorpersoneel. Ook heeft de lampenproducent een distributiecentrum vlak bij Eindhoven Airport.
Meer uit Financieel
XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
5 uur geleden