Bonden vrezen voor verlies van honderden banen bij Signify
EINDHOVEN (ANP) - Vakbonden zijn onaangenaam verrast door de aankondiging van de grootscheepse reorganisatie bij Signify. De voormalige lampendivisie van Philips wil 200 miljoen euro per jaar besparen. De bonden vrezen dat hierdoor in Nederland honderden banen geschrapt worden.
Volgens bestuurder Casper Vaandrager van VHP2, de vakbond die de belangen van hoger personeel behartigt, zijn dit jaar al "honderd tot tweehonderd" banen in Nederland geschrapt. "We weten niet precies hoeveel, want Signify doet hier heel geheimzinnig over."
Signify wil niet ingaan op vragen hoeveel banen straks gaan verdwijnen. Maar een snelle rekensom leert volgens CNV-bestuurder Arjan Huizingen dat de reorganisatie driehonderd Nederlandse medewerkers kan treffen: "Daar schrik ik van."
Kantoorpersoneel
Volgens CNV gaat Signify "lichtzinnig" met zijn werknemers om. Zo weigert Signify volgens de bonden al heel lang het sociaal plan te verlengen. "En ook de cao is al een half jaar verlopen. Met een bod van 1 procent loonsverhoging zie ik ook niet dat daar snel verandering in komt," zegt Huizinga.
Suat Koetloe, vakbondsbestuurder van De Unie, noemt het voor de vele medewerkers "zeer pijnlijk en onbegrijpelijk dat zij net voor de feestdagen met zo'n mededeling worden geconfronteerd."
Bij Signify, het voormalige Philips Lightning, werken wereldwijd ongeveer 35.000 mensen. De productielocaties staan, afgezien van een fabriek in Maarheeze, vooral in het buitenland. In Nederland werkt vooral veel kantoorpersoneel. Ook heeft de lampenproducent een distributiecentrum vlak bij Eindhoven Airport.
Meer uit Financieel
LIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
4 uur geleden