
Bonden volgen advies NOC*NSF, sport ligt tot eind maart stil
DEN HAAG (ANP) - De sportbonden in Nederland volgen het advies van sportkoepel NOC*NSF om tot eind maart alle evenementen in Nederland te schrappen.
Hockeybond KNHB laat weten dat alle wedstrijden in clubverband, vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus, tot 1 april zijn afgelast. "De KNHB beraadt zich nog over hoe om te gaan met de voorbereiding van de nationale teams op Olympische Spelen in Tokio en het advies hieromtrent van NOC*NSF."
Het handbal komt ook stil te liggen. De interland tussen de Nederlandse vrouwen en die van Spanje van 29 maart in Ahoy is eveneens geschrapt. Het duel wordt in juni ingehaald, net als de uitwedstrijd. "Het is ontzettend jammer dat de wedstrijd op dit moment niet door kan gaan. Maar gezondheid gaat voor alles en de opgelegde maatregelen volgen wij op", zegt Sjors Röttger, algemeen directeur van de Nederlandse handbalbond NHV.
Ook veel andere bonden, zoals schaatsbond KNSB, wielerbond KNWU en tennisbond KNLTB, lieten kort na het advies van NOC*NSF weten dat alle wedstrijden en activiteiten tot 1 april stil komen te liggen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen kijkt positief terug op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Canada. De wereldkampioen in de Red Bull reed de eerste tijd in de eerste training en de negende tijd in de tweede sessie. "Over het geheel genomen was het een positieve dag voor ons", zei Verstappen via het team.
24 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
12 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort de titel gewonnen op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Friezin kwam in de Amerena tot een tijd van 58,96 seconden. Daarmee voldeed ze ruim aan de limiet voor deelname aan de WK van volgende maand in Singapore. Steenbergen won een dag eerder ook al de 100 meter vrije slag en ook op dat nummer verzekerde ze zich van een WK-ticket.
13 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.
15 uur geledenOBERKIRCH (ANP) - Amber Kraak heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Nederlandse renster van de Franse ploeg kwam FDJ-Suez kwam solo over de finish in Oberkirch.
15 uur geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Joel Banks rekende in Xi'an in China af met Turkije. Het werd 3-1 (21-25 25-22 25-22 25-23). Oranje was de Nations League twee dagen eerder begonnen met een nederlaag (3-1) tegen Polen. China is zaterdagochtend de derde opponent.
15 uur geleden