Bonden vegen onderhandelingsakkoord met werkgever haven van tafel
ROTTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een streep gezet door het onderhandelingsresultaat met Hutchison Ports Delta II. Dat laat FNV-bestuurder Asmae Hajjari weten. Rijnmond berichtte maandag al over een wilde staking bij de containerterminal van Delta II op de Rotterdamse Maasvlakte als gevolg van het ontbreken van financiële garanties voor een ontslagregeling in de nieuwe cao.
De bonden FNV en CNV hadden eind januari een onderhandelingsresultaat bereikt met de werkgever. Een belangrijke afspraak ging over een ontslagvergoeding voor werknemers. FNV wilde dat de aandeelhouder van Delta II hiervoor garant zou staan en had hiervoor tot maandagochtend de tijd gegeven. Die garantstelling is er volgens Hajjari niet gekomen en daarom wordt het resultaat nu van tafel geveegd.
Zondagavond waren er al signalen dat de garantie er niet zou komen, waarop de avond- en nachtploeg op eigen initiatief het werk hadden neergelegd, zegt Hajjari. Op de website van Delta II verscheen zondagavond rond 21.30 uur een bericht dat alle operaties waren stilgelegd als gevolg van een ongeplande werkonderbreking. Maandagmiddag vanaf 16.00 uur zijn die weer hervat, meldde het bedrijf later.
Ultimatum
"We vinden de houding en nalatigheid van de werkgever onacceptabel", legt Hajjari uit. Ze vertelt dat een eerder gesteld ultimatum wederom van kracht wordt. "Het is tijd voor actie", stelt FNV in een brief aan de leden.
Hutchison Ports Delta II maakt deel uit van het wereldwijde havens- en terminalnetwerk van havenbedrijf Hutchison Ports. Volgens FNV vallen ongeveer 530 werknemers binnen de cao van Delta II.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
3 uur geleden