Bonden stellen ultimatum aan Offerman
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum neergelegd bij vleesverwerker Offerman. Ze zijn niet te spreken over het sociaal plan voor werknemers van een fabriek in Aalsmeer, die de deuren sloot nadat er een listeriabesmetting aan het licht was gekomen. De sluiting raakt circa honderd medewerkers van Offerman, van wie er circa vijftig hun baan verliezen. De rest krijgt werk op andere locaties.
Het ultimatum van FNV loopt af op vrijdag om 17.00 uur en dat van CNV op zaterdag 24.00 uur. Als Offerman niet positief reageert, kan het bedrijf rekenen op werkonderbrekingen en stakingen. De bonden eisen onder andere betere ontslagvergoedingen en een reiskostenvergoeding voor personeel dat op locaties in Ridderkerk of Wijchen komt te werken.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maakte in oktober bekend dat door besmette etenswaren uit de Aalsmeerse fabriek drie mensen waren overleden en een vrouw een miskraam kreeg.
Offerman toonde zich verbaasd over het ultimatum van de bonden en de acties. "De onderhandelingen met de vakbonden over het sociaal plan waren in onze optiek nog in volle gang. Onze inzet is om een sociaal plan af te spreken dat haalbaar is en recht doet aan de ontstane situatie. Ons uitgangspunt en doel is daarbij om zoveel mogelijk werkgelegenheid te behouden binnen ons concern. Daarnaast begeleiden we boventallig geworden medewerkers naar ander werk. Hiervoor hebben we al contact met meerdere bedrijven in de omgeving die graag medewerkers in dienst willen nemen." Het bedrijf zegt "nog steeds"de inzet te hebben tot een gezamenlijk sociaal plan te komen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
7 uur geleden