Bonden: stakingen bij Douwe Egberts opgeschort na beter loonbod
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV hebben de stakingen bij de fabrieken van Jacobs Douwe Egberts (JDE) in Utrecht en Joure afgeblazen. Aanleiding daarvoor is een beter bod van het bedrijf in het kader van een nieuwe cao. Vorige week legden werknemers wel het werk neer.
De bonden wilden drie dagen gaan staken deze week, van woensdag tot en met vrijdag. Maar na de vorige staking wilde het koffiebedrijf opnieuw om tafel. "Uit dat informeel overleg zien wij genoeg aanknopingspunten om tot een goede cao te komen", laat FNV-bestuurder Adem Akdeniz weten. Bij beide fabrieken werken in totaal ongeveer 1800 mensen.
FNV eist koopkrachtbehoud voor de medewerkers van JDE, dat ook thee maakt voor Pickwick. Daarom wil de bond dat de lonen meestijgen met de prijzen in de supermarkt. Maar details over het resultaat willen de bonden nu nog niet kwijt. CNV-bestuurder Jikkie Aalberts geeft aan dat het bod eerst besproken moet worden met de leden. "Als zij het er in meerderheid mee eens zijn, dan hebben we een nieuwe cao. Als de meesten er niet mee instemmen, pakken we de draad van acties gewoon weer op."
Het conflict tussen JDE en zijn medewerkers ontstond tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao, die met terugwerkende kracht per 1 januari moet ingaan. Hoewel vakbonden en werkgever het op veel punten eens konden worden, lukte dat eerder niet op het gebied van loon.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijen Etos, Kruidvat en Holland & Barrett gaan aankomende zaterdag opnieuw staken, kondigt vakbond FNV aan. De medewerkers van de ketens verkopen die dag volgens de vakbond geen zonnebrandcrème en andere essentiële artikelen, terwijl er hoge temperaturen verwacht worden.
20 minuten geledenEERBEEK (ANP) - Papierfabriek Folding Boxboard in het Gelderse Eerbeek heeft uitstel van betaling aangevraagd. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf. Vakbond CNV is "volkomen overrompeld" door het nieuws. Eerder sloten in Eerbeek twee andere papierfabrieken de deuren.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben het laatste akkoord gegeven voor het eerste deel van de handelsdeal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. De deal wordt van kracht als deze verschijnt in het zogeheten EU-publicatieblad, wat meestal niet lang duurt na een definitief akkoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belastingplichtigen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hebben geen recht op teruggave. Dat heeft de Hoge Raad donderdag geoordeeld. De hoogste rechter volgt het advies van de advocaat-generaal, die eerder ook stelde dat niet iedereen gecompenseerd hoeft te worden voor de onwettige vermogensrendementsheffing over de jaren 2017-2020.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.
3 uur geleden