Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: stakingen bij Douwe Egberts opgeschort na beter loonbod

Bonden: stakingen bij Douwe Egberts opgeschort na beter loonbod

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV hebben de stakingen bij de fabrieken van Jacobs Douwe Egberts (JDE) in Utrecht en Joure afgeblazen. Aanleiding daarvoor is een beter bod van het bedrijf in het kader van een nieuwe cao. Vorige week legden werknemers wel het werk neer.

De bonden wilden drie dagen gaan staken deze week, van woensdag tot en met vrijdag. Maar na de vorige staking wilde het koffiebedrijf opnieuw om tafel. "Uit dat informeel overleg zien wij genoeg aanknopingspunten om tot een goede cao te komen", laat FNV-bestuurder Adem Akdeniz weten. Bij beide fabrieken werken in totaal ongeveer 1800 mensen.

FNV eist koopkrachtbehoud voor de medewerkers van JDE, dat ook thee maakt voor Pickwick. Daarom wil de bond dat de lonen meestijgen met de prijzen in de supermarkt. Maar details over het resultaat willen de bonden nu nog niet kwijt. CNV-bestuurder Jikkie Aalberts geeft aan dat het bod eerst besproken moet worden met de leden. "Als zij het er in meerderheid mee eens zijn, dan hebben we een nieuwe cao. Als de meesten er niet mee instemmen, pakken we de draad van acties gewoon weer op."

Het conflict tussen JDE en zijn medewerkers ontstond tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao, die met terugwerkende kracht per 1 januari moet ingaan. Hoewel vakbonden en werkgever het op veel punten eens konden worden, lukte dat eerder niet op het gebied van loon.

Meer uit Financieel

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren. De ambitie van het kabinet-Jetten om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen blijft anders onhaalbaar. Daarvoor waarschuwt een coalitie, bestaande uit onder meer branchevereniging van woningcorporaties Aedes, Bouwend Nederland, de koepelorganisatie voor projectontwikkelaars NEPROM en het Interprovinciaal Overleg (IPO), in een dinsdag verschenen rapport.

1 uur geleden
ABN AMRO: overheid moet meer betalen voor innovatieve medicijnen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse overheid moet bereid zijn meer te betalen voor de ontwikkeling van innovatieve geneesmiddelen. Hiervoor pleit ABN AMRO in een analyse. Het strenge Nederlandse vergoedingsbeleid voor nieuwe middelen zorgt ervoor dat patiënten in ons land steeds langer moeten wachten op nieuwe medicijnen en dat Nederland terrein verliest in de ontwikkeling ervan, stelt de bank.

3 uur geleden
Zorgen over Midden-Oosten drukken Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street stonden maandag onder druk door groeiende zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran loopt maandag officieel af. Iran sluit gesprekken over een verlenging van het akkoord uit. Ondertussen zei president Donald Trump maandag tegen Fox News dat de VS Oman zouden platbombarderen als het land de Amerikaanse plannen in het conflict met Iran rond de Straat van Hormuz zou dwarsbomen. De groeiende spanningen zorgden voor een stijging van de olieprijzen.

6 uur geleden
Nvidia en OpenAI sluiten grote deal voor nieuw datacenter in Ohio

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia gaat tot 105 miljard dollar (91 miljard euro) uittrekken voor de bouw van een enorm nieuw datacentercomplex in de Amerikaanse staat Ohio. Het complex wordt gehuurd door OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Daarmee slaan twee van de belangrijkste spelers achter de explosieve groei van AI opnieuw de handen ineen.

7 uur geleden
Nederlandse wijnboeren koersen af op bijzonder goede oogst

ELST (ANP) - Nederlandse wijnboeren zijn op weg naar misschien wel de beste oogst ooit. Daar houdt de Vereniging van Nederlandse Wijn Producenten (VNWP) rekening mee. Aan het begin van het seizoen was er nog genoeg neerslag voor de druiven om goed te groeien. Daarna zorgden het hoge aantal zonuren en de droogte voor een goed rijpingsproces. "Het is tot nog toe veelbelovend in de meeste gevallen, maar we hebben nog een week of vier te gaan tot de oogst, dus het kan nog mislukken", zegt een woordvoerster van de VNWP.

10 uur geleden
Koerswinsten chipbedrijven kunnen verlies AEX niet voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Koerswinsten van chipbedrijven in Amsterdam konden maandag niet voorkomen dat de hoofdindex AEX in het rood eindigde. Wereldwijd zorgde een sterke omzetverwachting van AI-bedrijf Anthropic voor optimisme over de AI-rally in de tech- en chipsector. Toch deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
VS slaan voor miljarden extra Tomahawk-kruisraketten in

ARLINGTON (ANP) - De VS kopen voor miljarden euro's aan extra Tomahawk-kruisraketten. De Amerikaanse voorraden van de "essentiële" raketten zijn rap geslonken door onder meer de oorlog tegen Iran. De fabrikant zegt de productie te verveelvoudigen.

10 uur geleden