Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: stakingen bij Douwe Egberts opgeschort na beter loonbod

Bonden: stakingen bij Douwe Egberts opgeschort na beter loonbod

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV hebben de stakingen bij de fabrieken van Jacobs Douwe Egberts (JDE) in Utrecht en Joure afgeblazen. Aanleiding daarvoor is een beter bod van het bedrijf in het kader van een nieuwe cao. Vorige week legden werknemers wel het werk neer.

De bonden wilden drie dagen gaan staken deze week, van woensdag tot en met vrijdag. Maar na de vorige staking wilde het koffiebedrijf opnieuw om tafel. "Uit dat informeel overleg zien wij genoeg aanknopingspunten om tot een goede cao te komen", laat FNV-bestuurder Adem Akdeniz weten. Bij beide fabrieken werken in totaal ongeveer 1800 mensen.

FNV eist koopkrachtbehoud voor de medewerkers van JDE, dat ook thee maakt voor Pickwick. Daarom wil de bond dat de lonen meestijgen met de prijzen in de supermarkt. Maar details over het resultaat willen de bonden nu nog niet kwijt. CNV-bestuurder Jikkie Aalberts geeft aan dat het bod eerst besproken moet worden met de leden. "Als zij het er in meerderheid mee eens zijn, dan hebben we een nieuwe cao. Als de meesten er niet mee instemmen, pakken we de draad van acties gewoon weer op."

Het conflict tussen JDE en zijn medewerkers ontstond tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao, die met terugwerkende kracht per 1 januari moet ingaan. Hoewel vakbonden en werkgever het op veel punten eens konden worden, lukte dat eerder niet op het gebied van loon.

Meer uit Financieel

Duitsland: nieuwe groeimogelijkheden door handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.

5 minuten geleden
Amsterdam krijgt 9,5 voor gezondheid gemeentelijke financiën

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.

39 minuten geleden
Rapport: gemeenten voorzien tot 2029 2 miljard begrotingstekort

EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.

44 minuten geleden
Puma wint op Duitse beurs na aankoop belang door Chinees bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.

50 minuten geleden
Vrachtschip stuurloos boven Rottumerplaat na brand machinekamer

EMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).

1 uur geleden
Chinees Anta Sports neemt groot belang in Duits sportmerk Puma

HERZOGENAURACH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in Puma voor 1,5 miljard euro. Het in Jinjiang gevestigde bedrijf wordt daarmee de grootste aandeelhouder van de Duitse sportkledingfabrikant en breidt zijn portfolio van westerse sportmerken verder uit.

2 uur geleden
Vraag naar elektrische en hybride auto's stuwt verkoop in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in 2025 toegenomen, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Elektrische en hybride auto's waren in trek, ook in Nederland. Benzineauto's hadden vorig jaar niet meer het grootste marktaandeel.

2 uur geleden