Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden schorten stakingen bij Heineken op

Bonden schorten stakingen bij Heineken op

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV schorten stakingen bij Heineken op. De vakbonden en bierbrouwer gaan weer in gesprek over een nieuwe cao. Eerder kwamen ze er niet uit, waarna FNV en CNV sinds november acties organiseerden bij de brouwerijen, op de kantoren en bij de verkooptak van Heineken.

FNV eiste 7 procent meer loon in 2025 en klaagde dat Heineken amper meer wilde bieden. Nu zou het drankenconcern bereid zijn te praten over een verdergaande verbetering van de arbeidsvoorwaarden. FNV hoopt daarbij ook op toezeggingen over hogere vergoedingen voor onregelmatige werktijden.

Heineken klaagde eerder dat de vakbond te snel naar stakingen greep om de eisen kracht bij te zetten. De levering van bier aan klanten kwam niet in gevaar door de acties.

Bij Heineken in Nederland bestaan drie verschillende cao's waarover de vakbonden onderhandelen. Ze gelden voor in totaal zo'n 3700 werknemers.

Meer uit Financieel

Zoon vervangt Warren Buffett als voorzitter Berkshire Hathaway

OMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.

27 minuten geleden
ECB-president Lagarde houdt deur open voor vroegtijdig vertrek

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.

1 uur geleden
Ethische hackers breken binnen 72 uur in bij ChatGPT-maker OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.

1 uur geleden
KLM onderzoekt brandende powerbank op vlucht naar Curaçao

AMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.

1 uur geleden
Landen dringen aan op EU-voorstel overwinst, Brussel wil dat niet

DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.

2 uur geleden
FrieslandCampina draagt Indonesische dochter over aan concurrent

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.

2 uur geleden
Keolis en provincie kijken hoe ov in Utrecht kan blijven rijden

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.

3 uur geleden