Bonden schorten stakingen bij Heineken op
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV schorten stakingen bij Heineken op. De vakbonden en bierbrouwer gaan weer in gesprek over een nieuwe cao. Eerder kwamen ze er niet uit, waarna FNV en CNV sinds november acties organiseerden bij de brouwerijen, op de kantoren en bij de verkooptak van Heineken.
FNV eiste 7 procent meer loon in 2025 en klaagde dat Heineken amper meer wilde bieden. Nu zou het drankenconcern bereid zijn te praten over een verdergaande verbetering van de arbeidsvoorwaarden. FNV hoopt daarbij ook op toezeggingen over hogere vergoedingen voor onregelmatige werktijden.
Heineken klaagde eerder dat de vakbond te snel naar stakingen greep om de eisen kracht bij te zetten. De levering van bier aan klanten kwam niet in gevaar door de acties.
Bij Heineken in Nederland bestaan drie verschillende cao's waarover de vakbonden onderhandelen. Ze gelden voor in totaal zo'n 3700 werknemers.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
28 minuten geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse kinderrechtenorganisatie ChildX heeft een klacht ingediend tegen Amazon en twee andere webshops om de verkoop van sekspoppen met kinderlijk uiterlijk. De klacht volgt op dagenlange ophef rond de Chinese webwinkel Shein in Frankrijk.
4 uur geleden