Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: productie Heineken-brouwerijen platgelegd door staking

Bonden: productie Heineken-brouwerijen platgelegd door staking

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de Heineken-brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch, evenals van het hoofdkantoor in Amsterdam, hebben woensdagochtend het werk neergelegd, laten bestuurders van FNV en CNV weten. De productie in de brouwerijen ligt volledig stil, zegt Nurettin Altundal, bestuurder bij FNV.

Het personeel is in staking uit onvrede over de vastgelopen gesprekken over een nieuwe cao. Met de staking van 24 uur willen de vakbonden "een krachtig signaal afgeven" en Heineken dwingen met een beter voorstel te komen. Mocht dat niet gebeuren, komen er volgende week waarschijnlijk nieuwe acties.

"In Zoeterwoude krijgen we signalen dat er misschien nog productie gedraaid gaat worden, maar daar kleven allerlei veiligheidsrisico's aan. Dus de vraag is of Heineken dat wil doen met een beperkt aantal mensen", aldus Altundal van FNV. Volgens Mirjam van Leussen, onderhandelaar van CNV, heeft 80 procent van de medewerkers in Zoeterwoude het werk neergelegd. "De opkomst in Den Bosch is ook goed", zegt ze.

Nieuw bod

De cao's voor de brouwerijen, commerciƫle tak en het internationale Heineken Group verlopen eind dit jaar alle drie. FNV en CNV hadden de brouwer tot maandagmiddag gegeven om met een nieuw bod te komen. FNV vraagt om 7 procent meer loon in 2025, CNV om 5 procent.

Een woordvoerder van Heineken bevestigt dat de productie stilligt. "We nodigen de bonden uit om weer aan tafel te komen zitten, we waren ook nog niet uitonderhandeld", aldus de zegsman. Heineken heeft volgens hem in ieder geval voorlopig genoeg bier op voorraad. "Daar hoeft zowel horeca als retail zich geen zorgen over te maken." De staking op het hoofdkantoor leeft volgens de woordvoerder een stuk minder. "Het gaat om precies vijf mensen." Hoeveel productie Heineken misloopt door de staking kan hij niet zeggen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

14 minuten geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

37 minuten geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

39 minuten geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

1 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

1 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

1 uur geleden