Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: productie Heineken-brouwerijen platgelegd door staking

Bonden: productie Heineken-brouwerijen platgelegd door staking

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de Heineken-brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch, evenals van het hoofdkantoor in Amsterdam, hebben woensdagochtend het werk neergelegd, laten bestuurders van FNV en CNV weten. De productie in de brouwerijen ligt volledig stil, zegt Nurettin Altundal, bestuurder bij FNV.

Het personeel is in staking uit onvrede over de vastgelopen gesprekken over een nieuwe cao. Met de staking van 24 uur willen de vakbonden "een krachtig signaal afgeven" en Heineken dwingen met een beter voorstel te komen. Mocht dat niet gebeuren, komen er volgende week waarschijnlijk nieuwe acties.

"In Zoeterwoude krijgen we signalen dat er misschien nog productie gedraaid gaat worden, maar daar kleven allerlei veiligheidsrisico's aan. Dus de vraag is of Heineken dat wil doen met een beperkt aantal mensen", aldus Altundal van FNV. Volgens Mirjam van Leussen, onderhandelaar van CNV, heeft 80 procent van de medewerkers in Zoeterwoude het werk neergelegd. "De opkomst in Den Bosch is ook goed", zegt ze.

Nieuw bod

De cao's voor de brouwerijen, commerciƫle tak en het internationale Heineken Group verlopen eind dit jaar alle drie. FNV en CNV hadden de brouwer tot maandagmiddag gegeven om met een nieuw bod te komen. FNV vraagt om 7 procent meer loon in 2025, CNV om 5 procent.

Een woordvoerder van Heineken bevestigt dat de productie stilligt. "We nodigen de bonden uit om weer aan tafel te komen zitten, we waren ook nog niet uitonderhandeld", aldus de zegsman. Heineken heeft volgens hem in ieder geval voorlopig genoeg bier op voorraad. "Daar hoeft zowel horeca als retail zich geen zorgen over te maken." De staking op het hoofdkantoor leeft volgens de woordvoerder een stuk minder. "Het gaat om precies vijf mensen." Hoeveel productie Heineken misloopt door de staking kan hij niet zeggen.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

49 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

2 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

3 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

3 uur geleden