Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden laten leden stemmen over 'teleurstellend' cao-bod supers

Bonden laten leden stemmen over 'teleurstellend' cao-bod supers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en FNV laten het definitieve oordeel over het eindbod van supermarkten voor een nieuwe cao over aan hun leden. Zelf zijn ze ontevreden over de voorstellen van werkgevers. Vooral de verlaging van de zondagstoeslagen noemt FNV "teleurstellend".

Vakbonden en werkgeversorganisaties VGL en Vakcentrum hebben lang onderhandeld over nieuwe arbeidsvoorwaarden voor de 250.000 medewerkers die onder de cao vallen. Begin 2021 organiseerden FNV en CNV ook stakingen om hun eisen kracht bij te zetten, maar de animo was niet erg groot. Tot een principeakkoord is het niet gekomen.

In de plannen van de werkgevers krijgen werknemers er in drie jaar stapsgewijs 9 procent meer loon bij. Dat is meer dan het oorspronkelijke loonbod. Maar FNV en CNV vinden de verlaging van de zondagstoeslag te zwaar om onverdeeld positief over het eindbod te zijn. Die toeslag is volgens de bonden erg belangrijk voor personeelsleden van supermarkten en distributiecentra die hun werk niet als bijbaan doen.

Einbod

"We zijn uitonderhandeld. Werkgevers blijven erbij dat zij de zondagstoeslag willen halveren", zegt FNV-bestuurder Özcan Colak. Jacqueline Twerda van CNV erkent ook dat het eindbod niet is waar ze op had ingezet. Maar ze wil de aanzienlijke loonsverhoging wel voorleggen aan leden.

FNV geeft leden tot 11 november de tijd om te stemmen. CNV-leden kunnen tot 12 november stemmen.

Meer uit Financieel

Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

1 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

2 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

2 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

3 uur geleden
LTO Nederland kritisch op Europees plan voor kunstmest

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
G7 roept op tot financiële voorzichtigheid om inflatierisico's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.

4 uur geleden
UWV krijgt geen extra tijd voor afhandelen dossiers

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.

4 uur geleden