Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: goede opkomst bij eerste staking garages en fietsenmakers

Bonden: goede opkomst bij eerste staking garages en fietsenmakers

RIDDERKERK (ANP) - De opkomst bij de staking van werknemers van onder meer garages, autohandelaren en fietsenmakers in de omgeving van Rotterdam is volgens vakbonden FNV en CNV goed. De eerste staking van 24 uur werd uitgeroepen nadat een ultimatum van de bonden in een cao-conflict met brancheorganisatie BOVAG was verlopen. De stakers verzamelden zich in Ridderkerk.

Volgens FNV-bestuurder Murat Sekercan doen een kleine 250 mensen mee aan de staking. "De opkomst is boven verwachting, want we hielden rekening met 100 tot 150 stakers. Ze zijn supergemotiveerd en strijdbaar. We gaan door tot er een principeakkoord ligt", aldus Sekercan.

CNV-onderhandelaar Nicole Engmann spreekt van ongeveer 200 stakers. "De sfeer is goed. De werknemers voelen zich niet serieus genomen en zijn zwaar teleurgesteld in BOVAG. We vinden het gewoon heel jammer dat er niks komt van BOVAG."

Arbeidsvoorwaarden

De bonden eisen een loonsverhoging van minstens 6 procent en ook verbeteringen van andere arbeidsvoorwaarden voor de sector waar ongeveer 84.500 mensen werken. Daarbij wordt ook gewezen op personeelstekorten en hoge werkdruk.

Een woordvoerder van BOVAG kon niet veel zeggen over de exacte impact van de actie op motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven in Rotterdam en omgeving, maar zei niet de indruk te hebben dat de hele regio platligt. Hij herhaalde ook dat de eisen van de bonden "volstrekt onrealistisch" zijn. "Het moet van twee kanten komen. Het is jammer want we waren een heel eind in de cao-gesprekken."

Donderdag wordt het werk neergelegd in de regio Groningen. Sekercan van FNV rekent daar op een nog hogere opkomst. "Groningen staat bekend om zijn strijdvaardigheid en ze zullen Ridderkerk overtreffen. De mensen willen echt knokken voor een eerlijke loonsverhoging." Ook Engmann van CNV ziet veel animo in Groningen voor actie. "Daar heb ik alle vertrouwen in."

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

5 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

7 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

7 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

11 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

11 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

12 uur geleden