Bonden: goede opkomst bij eerste staking garages en fietsenmakers
RIDDERKERK (ANP) - De opkomst bij de staking van werknemers van onder meer garages, autohandelaren en fietsenmakers in de omgeving van Rotterdam is volgens vakbonden FNV en CNV goed. De eerste staking van 24 uur werd uitgeroepen nadat een ultimatum van de bonden in een cao-conflict met brancheorganisatie BOVAG was verlopen. De stakers verzamelden zich in Ridderkerk.
Volgens FNV-bestuurder Murat Sekercan doen een kleine 250 mensen mee aan de staking. "De opkomst is boven verwachting, want we hielden rekening met 100 tot 150 stakers. Ze zijn supergemotiveerd en strijdbaar. We gaan door tot er een principeakkoord ligt", aldus Sekercan.
CNV-onderhandelaar Nicole Engmann spreekt van ongeveer 200 stakers. "De sfeer is goed. De werknemers voelen zich niet serieus genomen en zijn zwaar teleurgesteld in BOVAG. We vinden het gewoon heel jammer dat er niks komt van BOVAG."
Arbeidsvoorwaarden
De bonden eisen een loonsverhoging van minstens 6 procent en ook verbeteringen van andere arbeidsvoorwaarden voor de sector waar ongeveer 84.500 mensen werken. Daarbij wordt ook gewezen op personeelstekorten en hoge werkdruk.
Een woordvoerder van BOVAG kon niet veel zeggen over de exacte impact van de actie op motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven in Rotterdam en omgeving, maar zei niet de indruk te hebben dat de hele regio platligt. Hij herhaalde ook dat de eisen van de bonden "volstrekt onrealistisch" zijn. "Het moet van twee kanten komen. Het is jammer want we waren een heel eind in de cao-gesprekken."
Donderdag wordt het werk neergelegd in de regio Groningen. Sekercan van FNV rekent daar op een nog hogere opkomst. "Groningen staat bekend om zijn strijdvaardigheid en ze zullen Ridderkerk overtreffen. De mensen willen echt knokken voor een eerlijke loonsverhoging." Ook Engmann van CNV ziet veel animo in Groningen voor actie. "Daar heb ik alle vertrouwen in."
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
2 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
4 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
5 uur geleden