Bonden: goede opkomst bij eerste staking garages en fietsenmakers
RIDDERKERK (ANP) - De opkomst bij de staking van werknemers van onder meer garages, autohandelaren en fietsenmakers in de omgeving van Rotterdam is volgens vakbonden FNV en CNV goed. De eerste staking van 24 uur werd uitgeroepen nadat een ultimatum van de bonden in een cao-conflict met brancheorganisatie BOVAG was verlopen. De stakers verzamelden zich in Ridderkerk.
Volgens FNV-bestuurder Murat Sekercan doen een kleine 250 mensen mee aan de staking. "De opkomst is boven verwachting, want we hielden rekening met 100 tot 150 stakers. Ze zijn supergemotiveerd en strijdbaar. We gaan door tot er een principeakkoord ligt", aldus Sekercan.
CNV-onderhandelaar Nicole Engmann spreekt van ongeveer 200 stakers. "De sfeer is goed. De werknemers voelen zich niet serieus genomen en zijn zwaar teleurgesteld in BOVAG. We vinden het gewoon heel jammer dat er niks komt van BOVAG."
Arbeidsvoorwaarden
De bonden eisen een loonsverhoging van minstens 6 procent en ook verbeteringen van andere arbeidsvoorwaarden voor de sector waar ongeveer 84.500 mensen werken. Daarbij wordt ook gewezen op personeelstekorten en hoge werkdruk.
Een woordvoerder van BOVAG kon niet veel zeggen over de exacte impact van de actie op motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven in Rotterdam en omgeving, maar zei niet de indruk te hebben dat de hele regio platligt. Hij herhaalde ook dat de eisen van de bonden "volstrekt onrealistisch" zijn. "Het moet van twee kanten komen. Het is jammer want we waren een heel eind in de cao-gesprekken."
Donderdag wordt het werk neergelegd in de regio Groningen. Sekercan van FNV rekent daar op een nog hogere opkomst. "Groningen staat bekend om zijn strijdvaardigheid en ze zullen Ridderkerk overtreffen. De mensen willen echt knokken voor een eerlijke loonsverhoging." Ook Engmann van CNV ziet veel animo in Groningen voor actie. "Daar heb ik alle vertrouwen in."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiƫle steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israƫl nemen de twijfels over het bestand toe.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
2 uur geledenVILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.
2 uur geleden