Bonden: goede opkomst bij eerste staking garages en fietsenmakers
RIDDERKERK (ANP) - De opkomst bij de staking van werknemers van onder meer garages, autohandelaren en fietsenmakers in de omgeving van Rotterdam is volgens vakbonden FNV en CNV goed. De eerste staking van 24 uur werd uitgeroepen nadat een ultimatum van de bonden in een cao-conflict met brancheorganisatie BOVAG was verlopen. De stakers verzamelden zich in Ridderkerk.
Volgens FNV-bestuurder Murat Sekercan doen een kleine 250 mensen mee aan de staking. "De opkomst is boven verwachting, want we hielden rekening met 100 tot 150 stakers. Ze zijn supergemotiveerd en strijdbaar. We gaan door tot er een principeakkoord ligt", aldus Sekercan.
CNV-onderhandelaar Nicole Engmann spreekt van ongeveer 200 stakers. "De sfeer is goed. De werknemers voelen zich niet serieus genomen en zijn zwaar teleurgesteld in BOVAG. We vinden het gewoon heel jammer dat er niks komt van BOVAG."
Arbeidsvoorwaarden
De bonden eisen een loonsverhoging van minstens 6 procent en ook verbeteringen van andere arbeidsvoorwaarden voor de sector waar ongeveer 84.500 mensen werken. Daarbij wordt ook gewezen op personeelstekorten en hoge werkdruk.
Een woordvoerder van BOVAG kon niet veel zeggen over de exacte impact van de actie op motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven in Rotterdam en omgeving, maar zei niet de indruk te hebben dat de hele regio platligt. Hij herhaalde ook dat de eisen van de bonden "volstrekt onrealistisch" zijn. "Het moet van twee kanten komen. Het is jammer want we waren een heel eind in de cao-gesprekken."
Donderdag wordt het werk neergelegd in de regio Groningen. Sekercan van FNV rekent daar op een nog hogere opkomst. "Groningen staat bekend om zijn strijdvaardigheid en ze zullen Ridderkerk overtreffen. De mensen willen echt knokken voor een eerlijke loonsverhoging." Ook Engmann van CNV ziet veel animo in Groningen voor actie. "Daar heb ik alle vertrouwen in."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
18 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
21 uur geleden