
Bonden en BP eens over cao raffinaderij Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een cao-akkoord bereikt met BP voor de medewerkers van de raffinaderij in het Rotterdamse havengebied. Dat meldt een woordvoerder van het CNV. De leden moeten het akkoord nog goedkeuren.
De onderhandelende partijen hebben nu een akkoord over hoe snel medewerkers omhoog gaan in hun loonschaal. BP stelde eerder voor dat een goed functionerende medewerker jaarlijks een loonsverhoging van 2,5 procent krijgt. De leden van CNV en FNV verwierpen dit voorstel en eisten 2,9 procent. BP heeft donderdag ingestemd met het voorstel. Acties zijn daardoor voorlopig van de baan.
Eerder hadden de bonden en BP al afgesproken dat de cao-lonen dit jaar structureel met 3 procent omhoog gaat en in 2020 met 2,5 procent. Die afspraak blijft staan.
Bij de raffinaderij van BP werken achthonderd mensen, de cao geldt voor vijfhonderd van hen. De huidige cao liep al begin april af.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Microsoft en Meta Platforms behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De twee techbedrijven kwamen met sterke kwartaalresultaten en lijken vooralsnog weinig last te hebben van de handelsoorlog van president Donald Trump.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De financiële positie van de Nederlandse pensioenfondsen is flink verslechterd door de handelsoorlog, constateert onderzoeksbureau Aon. Onlangs zeiden de grootste fondsen nog dat ze in het eerste kwartaal averij hadden ontlopen dankzij hogere rentes. Maar in april zorgden dalende beurskoersen alsnog voor flinke klappen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal minder hamburgers, frietjes en andere snacks verkocht, vooral in de Verenigde Staten. Het gedaalde consumentenvertrouwen lijkt ook bij de fastfoodketen zichtbaar te zijn geworden, waardoor mensen minder vaak uit eten gaan.
2 uur geledenANNA PAULOWNA (ANP) - De gemeente Hollands Kroon houdt het onderzoek van de Britse autoriteiten naar mogelijke omkoping bij de bouw van een Nederlands datacenter van Microsoft in de gaten. "We volgen dit onderzoek met belangstelling en verlenen, waar nodig, onze volledige medewerking", zegt de Noord-Hollandse gemeente, waar Microsofts datacenters in Nederland staan.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - Ryanair zal geen vliegtuigen meer afnemen van de Amerikaanse fabrikant Boeing als ze duurder worden door de importheffingen van president Donald Trump. Hiermee heeft topman Michael O'Leary van de Ierse luchtvaartmaatschappij donderdag gedreigd in een brief, die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De koper van de vakantieparken van Peter Gillis moet zijn verplichtingen uit de koopovereenkomst nakomen. Dat heeft de rechter in Haarlem donderdag beslist, volgens het vonnis waarover het ANP beschikt. De ondernemer en realityster had een kort geding aangespannen tegen de koper om af te dwingen dat de verkoop van zijn tien Nederlandse vakantieparken doorgaat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce heeft er vertrouwen in de financiële doelstellingen voor dit jaar te realiseren, ondanks de onzekerheid door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Het Britse bedrijf noemt de handelstarieven van Trump "beheersbaar" en verwacht ze te kunnen compenseren door middel van "verzachtende maatregelen", bijvoorbeeld kostenbesparingen.
5 uur geleden