Bonden bezorgd over toegenomen agressie tegen pompmedewerkers
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV maken zich zorgen over de toegenomen agressie tegen medewerkers van tankstations sinds de invoering van algehele leeftijdscontrole bij de verkoop van tabaksproducten sinds 1 oktober. FNV-bestuurder Murat Sekercan zegt hierover al tientallen meldingen te hebben ontvangen van vakbondsleden.
Medewerkers worden volgens hem onder meer uitgescholden en bedreigd. Vaak door jonge mannen die geen legitimatiebewijs willen laten zien, maar ook door oudere mensen die er geen begrip voor hebben dat ze dit ondanks hun leeftijd moeten doen. Sekercan zegt dat werknemers bijvoorbeeld te horen krijgen dat ze "anders een probleem hebben en ga ik op je wachten". Mensen voelen zich daardoor onveilig, meldt hij.
Bij CNV-onderhandelaar Gerard van Dijk zijn "een handvol" signalen bekend, vooral van werknemers die worden uitgescholden en vaak in de Randstad. Hij noemt het "niet echt een groot alarmsignaal, maar het kan zijn dat die ons niet bereiken".
'Verhuftering van de maatschappij'
Volgens de wet hoeven medewerkers alleen een legitimatiebewijs te vragen bij de tabaksverkoop aan mensen tot 25 jaar. Maar daardoor ontstond steeds meer agressie. Brancheverenigingen VEMOBIN, NOVE en Drive vragen hun leden daarom nu de leeftijd van iedereen te controleren die een tabaksproduct koopt.
Beide vakbondsvertegenwoordigers wijten de stijging van agressie ook aan "de verhuftering van de maatschappij". Van Dijk hoopt dat de brancheorganisaties de maatregel terugdraaien en Sekercan ook, als de agressie niet afneemt.
De FNV-bestuurder hoopt dat er meer camerabewaking komt en dat werknemers zo weinig mogelijk alleen in een tankstation staan. Van Dijk wil dat tankstations klanten duidelijk maken dat er camerabewaking is, in de hoop dat klanten zich minder agressief gedragen.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
38 minuten geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
15 uur geleden