Bonden: actiedreiging bij veerdienst naar Texel opgeschort
UTRECHT (ANP) - De dreigende acties bij de veerdienst tussen Den Helder en Texel zijn opgeschort. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Volgens de bonden heeft rederij TESO een nieuw bod voor een cao gedaan. Het personeel van TESO heeft al 2,5 jaar geen geldige cao.
De bonden kwamen vorige week met een ultimatum voor TESO. Als er niet voor donderdag deze week een cao zou zijn gesloten, zouden er vrijwel zeker acties komen. De bonden willen onder meer een loonsverhoging van 5 procent en afschaffing van de jeugdlonen. Er werken ongeveer 130 mensen bij TESO. De veerboten van de rederij zijn de enige manier om met de auto, motor of fiets van het vasteland naar Texel te reizen.
FNV zegt dat leden bij TESO volgende week zullen overleggen over het bod, waarna een stemming volgt. "Het bod is op verschillende punten verbeterd en op andere punten is er niets veranderd. Wat er uit de stemming komt, is dus nog ongewis", geeft FNV-bestuurder Lutz Kressin aan.
Sterk verbeterd bod
CNV spreekt van een sterk verbeterd bod door TESO onder druk van mogelijke acties. Volgens de bond houdt het bod onder meer in dat de lonen dit jaar met 5 procent omhooggaan en volgend jaar met minstens 4,75 procent.
"De directie heeft op tijd het roer omgegooid. Er ligt nu een veel beter verhaal op tafel", zegt CNV-onderhandelaar Jan Kampherbeek. "We gaan dit volgende week dinsdag voorleggen aan de leden. Tot die tijd komen er in ieder geval geen acties."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
3 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
7 uur geleden