Bonden: actiedreiging bij veerdienst naar Texel opgeschort
UTRECHT (ANP) - De dreigende acties bij de veerdienst tussen Den Helder en Texel zijn opgeschort. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Volgens de bonden heeft rederij TESO een nieuw bod voor een cao gedaan. Het personeel van TESO heeft al 2,5 jaar geen geldige cao.
De bonden kwamen vorige week met een ultimatum voor TESO. Als er niet voor donderdag deze week een cao zou zijn gesloten, zouden er vrijwel zeker acties komen. De bonden willen onder meer een loonsverhoging van 5 procent en afschaffing van de jeugdlonen. Er werken ongeveer 130 mensen bij TESO. De veerboten van de rederij zijn de enige manier om met de auto, motor of fiets van het vasteland naar Texel te reizen.
FNV zegt dat leden bij TESO volgende week zullen overleggen over het bod, waarna een stemming volgt. "Het bod is op verschillende punten verbeterd en op andere punten is er niets veranderd. Wat er uit de stemming komt, is dus nog ongewis", geeft FNV-bestuurder Lutz Kressin aan.
Sterk verbeterd bod
CNV spreekt van een sterk verbeterd bod door TESO onder druk van mogelijke acties. Volgens de bond houdt het bod onder meer in dat de lonen dit jaar met 5 procent omhooggaan en volgend jaar met minstens 4,75 procent.
"De directie heeft op tijd het roer omgegooid. Er ligt nu een veel beter verhaal op tafel", zegt CNV-onderhandelaar Jan Kampherbeek. "We gaan dit volgende week dinsdag voorleggen aan de leden. Tot die tijd komen er in ieder geval geen acties."
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
16 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
18 uur geleden