Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: 24-uursstaking bij ING in Noordoost-Nederland

Bonden: 24-uursstaking bij ING in Noordoost-Nederland

LEEUWARDEN (ANP) - Werknemers bij ING in Noordoost-Nederland leggen donderdag "massaal" het werk neer uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao bij de bank, melden de vakbonden FNV, De Unie en CNV. Volgens de bonden wordt het de eerste 24-uursstaking ooit bij ING.

De vakbonden houden ‘s ochtends een actiebijeenkomst in Leeuwarden. "Voor veel ING-werknemers is het geduld met de directie op, na meer dan een halfjaar publieksvriendelijke acties, waaronder een petitie die door bijna 7000 werknemers werd ondertekend. Al die signalen lijken maar niet door te dringen tot de ING-top", aldus de bonden. ING presenteerde vorige week een nieuw cao-voorstel, maar komt daarmee bij "lange na" niet tegemoet aan de eis van de vakbonden voor koopkrachtherstel.

Mogelijk zijn de bankkantoren in Assen, Zwolle, Heerenveen, Groningen en Emmen dicht door de acties, zegt Inge de Vries, bestuurder bij De Unie. Ook bij het klantcontactcentrum van het ING-kantoor in Leeuwarden leggen werknemers het werk mogelijk neer. "De wachtrijen zullen langer worden voor mensen die telefonisch contact zoeken", zegt de bestuurder. "Maar wij hebben niet het idee dat er geen geld meer uit de automaten zal komen. Mensen kunnen ook gewoon betalingen blijven doen", aldus De Vries.

Vervolg

Volgens de bonden krijgen de acties na donderdag een vervolg, onder meer op 11 april en 24 april, de dag van de aandeelhoudersvergadering. De cao bij ING geldt voor zo’n 14.000 werknemers. Eerder deze maand legden werknemers bij ING ook al het werk tijdelijk neer. In de bankensector wordt normaal gesproken amper gestaakt.

"ING doet er alles aan om te zorgen dat belangrijke bankzaken gewoon doorgang kunnen vinden. Indien er enige overlast voor klanten ontstaat, zullen wij er alles aan doen om deze tot een minimum te beperken", laat een woordvoerder van de bank weten. "We betreuren het dat we er ondanks de verregaande inspanningen van alle betrokkenen nog niet in zijn geslaagd een nieuwe cao te sluiten", vervolgt hij. De bank hoopt op korte termijn met de bonden verder te kunnen praten om er uit te komen.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

1 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

2 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

12 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

13 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

14 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

14 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

15 uur geleden