Bonden: 24-uursstaking bij ING in Noordoost-Nederland
LEEUWARDEN (ANP) - Werknemers bij ING in Noordoost-Nederland leggen donderdag "massaal" het werk neer uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao bij de bank, melden de vakbonden FNV, De Unie en CNV. Volgens de bonden wordt het de eerste 24-uursstaking ooit bij ING.
De vakbonden houden ‘s ochtends een actiebijeenkomst in Leeuwarden. "Voor veel ING-werknemers is het geduld met de directie op, na meer dan een halfjaar publieksvriendelijke acties, waaronder een petitie die door bijna 7000 werknemers werd ondertekend. Al die signalen lijken maar niet door te dringen tot de ING-top", aldus de bonden. ING presenteerde vorige week een nieuw cao-voorstel, maar komt daarmee bij "lange na" niet tegemoet aan de eis van de vakbonden voor koopkrachtherstel.
Mogelijk zijn de bankkantoren in Assen, Zwolle, Heerenveen, Groningen en Emmen dicht door de acties, zegt Inge de Vries, bestuurder bij De Unie. Ook bij het klantcontactcentrum van het ING-kantoor in Leeuwarden leggen werknemers het werk mogelijk neer. "De wachtrijen zullen langer worden voor mensen die telefonisch contact zoeken", zegt de bestuurder. "Maar wij hebben niet het idee dat er geen geld meer uit de automaten zal komen. Mensen kunnen ook gewoon betalingen blijven doen", aldus De Vries.
Vervolg
Volgens de bonden krijgen de acties na donderdag een vervolg, onder meer op 11 april en 24 april, de dag van de aandeelhoudersvergadering. De cao bij ING geldt voor zo’n 14.000 werknemers. Eerder deze maand legden werknemers bij ING ook al het werk tijdelijk neer. In de bankensector wordt normaal gesproken amper gestaakt.
"ING doet er alles aan om te zorgen dat belangrijke bankzaken gewoon doorgang kunnen vinden. Indien er enige overlast voor klanten ontstaat, zullen wij er alles aan doen om deze tot een minimum te beperken", laat een woordvoerder van de bank weten. "We betreuren het dat we er ondanks de verregaande inspanningen van alle betrokkenen nog niet in zijn geslaagd een nieuwe cao te sluiten", vervolgt hij. De bank hoopt op korte termijn met de bonden verder te kunnen praten om er uit te komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
3 uur geleden